R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Miastków Kościelny: piękne jubileusze małżeńskich par /ZDJĘCIA/
2020-02-25 15:38:15 Artykuł czytany 371 razy


Wyjątkowe pary świętowały 25 lutego złote, szmaragdowe i diamentowe gody. Z tej okazji wręczono prezydenckie medale, a władze samorządowe zorganizowały uroczyste spotkanie. 11 małżeńskich par obchodziło złote gody, a państwo Władysława i Jan Dadasowie 79. rocznicę ślubu.


Małżeńskie jubileusze są obchodzone w naszej, polskiej tradycji szczególnie uroczyście. Wielokrotnie mówiono, że takie jubileusze, to piękne świadectwo dojrzałości ludzi, którzy postanowili kiedyś iść razem przez życie i tego słowa dotrzymali. Ludzi, którzy się nigdy nie poddali, chociaż pewnie nie zawsze było różowo, nie zawsze było słodko. Dzisiaj są uśmiechnięci i pokazali wszystkim, że jednak można, że rodzina to najważniejsza wartość w życiu. - Gratuluję, że macie państwo swoje recepty, by doczekać tak pięknych jubileuszy, że znajdujecie kompromisy, rozwiązania na przestrzeni tych lat, będąc ostojami swoich rodzin. Wspieramy i będziemy wspierać tradycyjny model rodziny, życzę państwu, abyście byli dalej wzorcem w jak najlepszym zdrowiu, szacunku, zrozumieniu- mówił poseł Grzegorz Woźniak. Proboszcz miastkowskiej parafii ks. kan. Adam Turemka powiedział, że wszystko jest możliwe, jeżeli jest miłość, którą Pan Bóg wlał w serca wszystkich ludzi. - I wyście tą miłość sobie zachowali, umocnili aż do tej pory, i oby ta wasza miłość dalej was podtrzymywała w waszych związkach- artykułował kapłan. Za piękne świadectwo, które jubilaci składają swoją obecnością na uroczystości podziękowała wicestarosta Iwona Kurowska. - Serdecznie gratuluję wam tego kawałka drogi, który macie za sobą, bo to jest wielka rzecz przeżyć razem i w takiej pięknej przyjaźni stawiać się tutaj co roku, żeby gmina mogła uhonorować i my również państwa piękny przykład- podkreślała I. Kurowska. Wójt gminy Jerzy Jaroń zaznaczył, że to jest najpiękniejsza uroczystość, w jakiej może brać udział od dziesięciu lat. - To święto państwa, ale dla mnie wielki zaszczyt, że mogłem państwu, którzy świętują dzisiaj swoje jubileusze, wręczyć medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Pokazujecie państwo, że można wspólnie budować to piękno rodziny, że można przeżyć tyle lat, a państwa wspólna obecność świadczy, że jest to coć pięknego, co pielęgnujecie- mówił J. Jaroń.

Medalami prezydenckimi Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie uhonorowani zostali:

Bogumiła i Józef Kajkowie
Halina i Feliks Domańscy
Zofia i Tadeusz Salamończykowie
Bogumiła i Antoni Mikowie
Bogumiła i Marian Borkowscy
Zofia i Tadeusz Rogalscy
Barbara i Stanisław Domaszczyńscy
Krystyna i Edward Siwkowie
Henryka i Jan Rogalowie
Jadwiga i Tadeusz Sitkowie
Zofia i Adam Parolowie

Szmaragdowe gody świętowali:

Genowefa i Henryk Babiejowie
Irena i Lucjan Krupniewscy
Janina i Ryszard Bytniewscy
Jadwiga i Adam Domańscy
Krystyna i Jan Baranowie

Diamentowe gody

Teresa i Feliks Ocepowie
Emilia i Jan Zielińscy
Kazimiera i Jan Jaroniowie
Janina i Kondar Bytniewscy
Marianna i Franciszek Ślińscy
Bogusława i Edward Mikowie

79 lat przeżyli razem Władysława i Jan Dadasowie. W przyszłym roku małżeństwo obchodzić będzie dębowe gody, a panu Janowi stuknie setka.

Oprócz wymienionych w tekście, w uroczystości udział wzięli proboszczowie parafii w Zwoli ks. Włodzimierz Wąsowaski, Wilczyska- ks. kan. Romuald Pawluczuk, zastępca wójta Sławomir Rusak, skarbnik gminy Elżbieta Sitek, pracownicy UG, rodziny.

Na zakończenie uroczystości była tradycyjna lampka szampana, tort i sto lat.
Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJWJ/Garwolin [ja]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

NASI PARTNERZYfoto

Materac, na którym naprawdę się wyśpisz
2020-04-06 10:39:40 Kategoria:

„Materac, to materac.” Większość ludzi kieruje się przy wyborze materaca tą prostą dewizą. Niestety. Dlaczego niestety? A dlatego, że około 30% naszego całego...

więcej »
foto

Podziel się dobrem
2020-04-02 13:00:14 Kategoria:

W dobie szalejącej pandemii koronawirusa, pacjenci Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Centrum czekają na Twoją pomoc. Zapraszamy do współpracy osoby wykonujące zawody medyczne.

więcej »
foto

Dlaczego zawód medyczny? cz. 2
2020-04-01 15:57:50 Kategoria:

Technik farmaceutyczny wykonuje czynności polegające na sporządzaniu, wytwarzaniu, wydawaniu produktów leczniczych i wyrobów medycznych oraz współuczestniczy w...

więcej »
foto

Wielkanoc za pasem - podpowiadamy jakie dekoracje...
2020-03-31 15:45:42 Kategoria:

Wielkanoc tuż tuż, pora więc na przygotowanie świątecznych ozdób. Niektóre można kupić, inne warto zrobić samemu. Podpowiadamy, czego nie powinno zabraknąć wśród...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

7 kwietnia, wtorkowe propozycje audycji
2020-04-06 13:53:00 Kategoria:

Katolickie Radio Podlasie zaprasza w Wielki Wtorek na audycje:

więcej »


Garwolin

w lewoKwiecień 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4

GARWOLIN, 04.04

Jarmark Wielkanocny w Pilawie

więcej »
5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje