R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Miastków Kościelny: inwestycje skrojone na miarę możliwości
2017-12-11 08:04:17 Artykuł czytany 598 razy


Samorząd gminy Miastków Kościelny stawia na inwestycje proekologiczne, oświatowe i drogowe, na realizację których zapisano w projekcie przyszłorocznego budżetu ponad 5,3 mln zł.


Między innymi kontynuowana będzie rozbudowa oczyszczalni ścieków, budowa kanalizacji w niektórych miejscowościach, przeniesione zostanie przedszkole do nowej siedziby i utworzony żłobek. Ale to nie wszystko.

Najważniejsze z zaplanowanych inwestycji, to budowa sieci kanalizacyjnej w miejscowościach Przykory, Kujawy, Wola Miastkowska i Glinki. - Rozkładamy to na kilka lat, a na przyszły rok planujemy wydatki rzędu 1,4 mln zł. Chcielibyśmy wybudować przynajmniej w dwóch wsiach sieć kanalizacyjną i w kolejnym roku dalszą część tej inwestycji. Przetarg będzie ogłoszony na cały zakres prac. Planujemy również opracować projekty sieci kanalizacyjnej w miejscowościach Zgórze i Ryczyska, by za dwa lata rozpocząć tam inwestycje- powiedział wójt gminy. Kontynuowane będzie największe w ostatnich latach zadanie, a mianowicie rozbudowa gminnej oczyszczalni ścieków. Na przyszły rok zapisano wydatki w granicach 1,4 mln zł. Razem z nie zrealizowanym ze względu na warunki atmosferyczne tegorocznym zakresem robót, będzie to około 2 mln zł na samą oczyszczalnię.

W planach jest też przeniesienie przedszkola do budynku po gimnazjum, gdzie wszystkie chętne dzieci będą mogły tam uczęszczać. Na cen cel zabezpieczono w budżecie niewiele ponad 1,5 mln zł. Budynek po przedszkolu zaadoptowany będzie zaś na żłobek. Będzie też dokończona modernizacja świetlicy wiejskiej w Oziemkówce, łazienek w szkole w Zgórzu, wykonana przebudowa świetlicy w Kruszówce, a także prowadzone inwestycje drogowe

O zamierzeniach inwestycyjnych i źródłach ich finansowania, z wójtem gminy Jerzym Jaroniem rozmawia Waldemar Jaroń.


WJ/Garwolin [ja]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

Garwolin

w lewoStyczeń 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6

GARWOLIN, 06.01

Borowie: koncert kolęd

więcej »

GARWOLIN, 06.01 11:00

Powiat garwoliński: uliczne jasełka w siedmiu miejscowościach

więcej »
7 8 9 10 11 12 13

GARWOLIN, 13.01

Maciejowice: bieg „Policz się z cukrzycą”

więcej »
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje