R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Hala sportowa na miarę oczekiwań /ZDJĘCIA/
2018-09-24 07:22:51 Artykuł czytany 430 razy


- Garwolin jest w awangardzie samorządów, gdzie wszystkie szkoły mają pełnowymiarowe hale sportowe, z pełnym zapleczem- mówił wiceminister sportu i turystyki Jarosław Stawiarski podczas uroczystego otwarcia hali przy Szkole Podstawowej nr 5 w Garwolinie, które miało miejsce 21 września. Obiekt kosztował około 6 mln zł, w tym 2 mln dotacji miasto uzyskało z resortu sportu.


Pomysł budowy hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5 zrodził się około 12 lat temu, lecz jak podkreślał dyrektor Jacek Zowczak, ze względów finansowych, realizacja budowy hali nie znalazła poparcia wśród większości radnych przez kolejne kadencje. Dopiero rada miasta kierowana przez przewodniczącego Marka Jonczaka, przy wsparciu burmistrza Tadeusza Mikulskiego podjęła decyzję o budowie hali.

Nie była to łatwa decyzja, bo potrzeby finansowe miasta są ogromne, było sporo przeciwników tej inwestycji. - Jednak troska o rozwój fizyczny, o zdrowie młodego pokolenia zwyciężyły- mówił dyrektor.

Wiosną 2016 roku ogłoszono przetarg, wyłoniono wykonawcę i określono termin oddania do użytkowania na sierpień 2018 roku. Koszt inwestycji oszacowano na prawie 6 mln zł, ale dzięki zaangażowaniu posła Grzegorza Woźniaka i wiceministra Jarosława Stawiarskiego, resort sportu dofinansował zadanie kwotą 2 mln zł. Burmistrz Tadeusz Mikulski mówił, że dla miasta jest to wyjątkowy dzień. - A dla tej szkoły jest wyjątkowo szczególny dzień. - Jako organ prowadzący, zawsze dokładaliśmy starań, aby nasze placówki oświatowe były na wysokim poziomie, o wysokim standardzie, żebyśmy nie musieli zaniedbywać niczego, żebyśmy dorównali placówkom krajów zachodnich. - Ja z pełną odpowiedzialnością mówię, że Niemcy do nas mogą przyjeżdżać...- akcentował.

Ministerialnym okiem


Wiceminister sportu Jarosław Stawiarski powiedział, że to jest święto szkoły, spełnienie marzeń. - Bo tak naprawdę, taka hala sportowa, to są standardy, które powinny być w każdej szkole, w całej Polsce, w każdej gminie. Jeszcze tego nie ma, jesteście jedną z niewielu gmin, ale na pewno będąca w awangardzie, gdzie wszystkie szkoły mają pełnowymiarowe sale gimnastyczne z pełnym zapleczem. Jeśli tak jest, to gratuluję, bo to jest standard...- artykułował. Minister podzielił się też spostrzeżeniami z wizyty na stadionie miejskim w Garwolinie. -  Moim zdaniem przydałoby się oświetlenie tego boiska i wymiana płyty głównej, i pokusić się, nie wiem czy tam jest miejsce, o jakieś boisko treningowe. Uważam, że można byłoby to zaprojektować w następnej kadencji i złożyć dobry wniosek do ministerstwa i ten wniosek będzie miał szanse na realizację- dodał. Minister Stawiarski mówił, że poseł Grzegorz Woźniak jest w powiecie taką sprężyna wielu działań na rzecz lokalnego środowiska, poprzez m.in. wspieranie dobrych inicjatyw. Poseł z kolei  podziękował ministrowi „ za tą przyjaźń do powiatu garwolińskiego, bo my tego z sobą nie zabierzemy, te obiekty zostają”.

Starosta przypomina ministrowi

Zachwytu z nowego obiektu, który będzie służył młodzieży nie krył też starosta Marek Chciałowski. Zwracając się do ministra Stawiarskiego starosta zasygnalizował, żeby „zwrócił uwagę na nasze wnioski, które leżą w ministerstwie i dotyczą obiektów lekkoatletycznych. - To jest obiekt w Miętnem, szkole z tradycjami, szkole wartości, która stanęła w obronie krzyża. Tam złożyliśmy piękny wniosek, żeby przy boisku sportowym zrobić bieżnię lekkoatletyczną, rzutnię kulą i miejsce do skoku w dal. Mam nadzieję, że niedługo wspólnie, bo tylko praca wspólna przynosi efekty, będziemy realizować po to, żeby ono służyło drugiemu człowiekowi...- mówił starosta.

Gratulacje skierowała do władz Garwolina i szkoły posłanka kilku minionych kadencji Stanisława Prządka i dyrektor siedleckiej delegatury MKO Adam Skup. Na zakończenie uroczystości, z okolicznościowym programem artystycznym wystąpiła młodzież szkolna.

Relacja Waldemara Jaronia


Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ


WJ/Garwolin [ja]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • trampkarz
  2018-09-24 15:12:32

  arrow

  Trzymamy ministra za słowo, bez względu na wyniki wyborów samorządowych. Jest nagranie, jest dowód.

 • garwolak
  2018-09-24 08:44:02

  arrow

  Marek się pręży tak jakby to on tą halę wybudował.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Pilawa: ośrodek, który tętni życiem
2019-06-15 12:04:39 Kategoria: Region

Obiekt Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Pilawie jest najnowocześniejszym tego typu w powiecie garwolińskim. Koszt inwestycji, to ponad osiem milionów złotych, ale około...

więcej »
foto

Noc Świętojańska w Gródku nad Bugiem
2019-06-15 10:25:35 Kategoria:

Gródek nad Bugiem 22 czerwiec 2019

więcej »
foto

OGIEŃ I WODA Z JANEM KOCHANOWSKIM
2019-06-15 10:13:51 Kategoria:

GRÓDEK NAD BUGIEM 15 / 16 czerwca 2019

więcej »

Garwolin

w lewoCzerwiec 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

GARWOLIN, 01.06

Dzień Dziecka z CSiK

więcej »
2

GARWOLIN, 02.06

Miętne: gminne zawody strażackich jednostek

więcej »
3 4 5

GARWOLIN, 05.06 13:00

Miętne: ...pamięci prezydenta Kaczyńskiego

więcej »
6 7 8

GARWOLIN, 08.06

„Powiślaki” po raz 26 - ty

więcej »
9

GARWOLIN, 09.06

Maciejowice: festyn rodzinny i otwarcie placu zabaw

więcej »
10 11 12 13

MIASTO SIEDLCE, 13.06 18:00

Only you - Koncert Zespołu Wokalnego Sweet Angels

więcej »
14

GARWOLIN, 14.06 18:00

Miętne: wieczór z poezją i muzyką

więcej »
15 16
17 18 19 20 21 22

GARWOLIN, 22.06

Pilawę czeka impreza na sto fajerek

więcej »
23

GARWOLIN, 23.06

Powiat garwoliński: piknik przed starostwem

więcej »

GARWOLIN, 23.06

Święto Gminy Górzno

więcej »

GARWOLIN, 23.06

Pilawę czeka impreza na sto fajerek

więcej »
24 25 26 27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje