R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Hala sportowa na miarę oczekiwań /ZDJĘCIA/
2018-09-24 07:22:51 Artykuł czytany 412 razy


- Garwolin jest w awangardzie samorządów, gdzie wszystkie szkoły mają pełnowymiarowe hale sportowe, z pełnym zapleczem- mówił wiceminister sportu i turystyki Jarosław Stawiarski podczas uroczystego otwarcia hali przy Szkole Podstawowej nr 5 w Garwolinie, które miało miejsce 21 września. Obiekt kosztował około 6 mln zł, w tym 2 mln dotacji miasto uzyskało z resortu sportu.


Pomysł budowy hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5 zrodził się około 12 lat temu, lecz jak podkreślał dyrektor Jacek Zowczak, ze względów finansowych, realizacja budowy hali nie znalazła poparcia wśród większości radnych przez kolejne kadencje. Dopiero rada miasta kierowana przez przewodniczącego Marka Jonczaka, przy wsparciu burmistrza Tadeusza Mikulskiego podjęła decyzję o budowie hali.

Nie była to łatwa decyzja, bo potrzeby finansowe miasta są ogromne, było sporo przeciwników tej inwestycji. - Jednak troska o rozwój fizyczny, o zdrowie młodego pokolenia zwyciężyły- mówił dyrektor.

Wiosną 2016 roku ogłoszono przetarg, wyłoniono wykonawcę i określono termin oddania do użytkowania na sierpień 2018 roku. Koszt inwestycji oszacowano na prawie 6 mln zł, ale dzięki zaangażowaniu posła Grzegorza Woźniaka i wiceministra Jarosława Stawiarskiego, resort sportu dofinansował zadanie kwotą 2 mln zł. Burmistrz Tadeusz Mikulski mówił, że dla miasta jest to wyjątkowy dzień. - A dla tej szkoły jest wyjątkowo szczególny dzień. - Jako organ prowadzący, zawsze dokładaliśmy starań, aby nasze placówki oświatowe były na wysokim poziomie, o wysokim standardzie, żebyśmy nie musieli zaniedbywać niczego, żebyśmy dorównali placówkom krajów zachodnich. - Ja z pełną odpowiedzialnością mówię, że Niemcy do nas mogą przyjeżdżać...- akcentował.

Ministerialnym okiem


Wiceminister sportu Jarosław Stawiarski powiedział, że to jest święto szkoły, spełnienie marzeń. - Bo tak naprawdę, taka hala sportowa, to są standardy, które powinny być w każdej szkole, w całej Polsce, w każdej gminie. Jeszcze tego nie ma, jesteście jedną z niewielu gmin, ale na pewno będąca w awangardzie, gdzie wszystkie szkoły mają pełnowymiarowe sale gimnastyczne z pełnym zapleczem. Jeśli tak jest, to gratuluję, bo to jest standard...- artykułował. Minister podzielił się też spostrzeżeniami z wizyty na stadionie miejskim w Garwolinie. -  Moim zdaniem przydałoby się oświetlenie tego boiska i wymiana płyty głównej, i pokusić się, nie wiem czy tam jest miejsce, o jakieś boisko treningowe. Uważam, że można byłoby to zaprojektować w następnej kadencji i złożyć dobry wniosek do ministerstwa i ten wniosek będzie miał szanse na realizację- dodał. Minister Stawiarski mówił, że poseł Grzegorz Woźniak jest w powiecie taką sprężyna wielu działań na rzecz lokalnego środowiska, poprzez m.in. wspieranie dobrych inicjatyw. Poseł z kolei  podziękował ministrowi „ za tą przyjaźń do powiatu garwolińskiego, bo my tego z sobą nie zabierzemy, te obiekty zostają”.

Starosta przypomina ministrowi

Zachwytu z nowego obiektu, który będzie służył młodzieży nie krył też starosta Marek Chciałowski. Zwracając się do ministra Stawiarskiego starosta zasygnalizował, żeby „zwrócił uwagę na nasze wnioski, które leżą w ministerstwie i dotyczą obiektów lekkoatletycznych. - To jest obiekt w Miętnem, szkole z tradycjami, szkole wartości, która stanęła w obronie krzyża. Tam złożyliśmy piękny wniosek, żeby przy boisku sportowym zrobić bieżnię lekkoatletyczną, rzutnię kulą i miejsce do skoku w dal. Mam nadzieję, że niedługo wspólnie, bo tylko praca wspólna przynosi efekty, będziemy realizować po to, żeby ono służyło drugiemu człowiekowi...- mówił starosta.

Gratulacje skierowała do władz Garwolina i szkoły posłanka kilku minionych kadencji Stanisława Prządka i dyrektor siedleckiej delegatury MKO Adam Skup. Na zakończenie uroczystości, z okolicznościowym programem artystycznym wystąpiła młodzież szkolna.

Relacja Waldemara Jaronia


Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ


WJ/Garwolin [ja]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • trampkarz
  2018-09-24 15:12:32

  arrow

  Trzymamy ministra za słowo, bez względu na wyniki wyborów samorządowych. Jest nagranie, jest dowód.

 • garwolak
  2018-09-24 08:44:02

  arrow

  Marek się pręży tak jakby to on tą halę wybudował.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Fachowa regeneracja turbosprężarek w Bielsku Podlaskim
2019-02-18 18:02:29 Kategoria:

Turbosprężarka to niezastąpione urządzenie wyposażające liczne pojazdy mechaniczne. Głównym zadaniem turbosprężarki jest wspomaganie działania silnika (układ...

więcej »
foto

Rośliny w akwarium – efektowne, zielone mchy
2019-02-14 12:30:48 Kategoria:

Dla akwarystów oraz amatorów podwodnego świata wygląd roślin w akwarium ma ogromne znaczenie. Bogata oferta mchów i wątrobowców obejmuje gatunki przeznaczone do...

więcej »
foto

Jak urządzić salon w stylu eko
2019-02-13 14:36:49 Kategoria:

Każdy, kto kocha naturę, stara się przemycić choć jeden element do swojego mieszkania, który będzie stylistycznie się z nią wiązał. Może to być dekor, drewniana...

więcej »

Garwolin

w lewoLuty 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14

GARWOLIN, 14.02 19:00

Bluesowe Walentynki w GCAK Sulbiny

więcej »
15 16 17

GARWOLIN, 17.02

Garwolin: rejonowe spotkanie młodzieży

więcej »
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

GARWOLIN, 28.02

Spotkanie z historią. Tłusty Czwartek w Miętnem

więcej »

Kondolencje

Najnowsze Informacje