R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Garwolin: wyróżnieni „Gawronami”
2019-06-17 10:18:00 Artykuł czytany 390 razy


Według legendy nazwa miasta Garwolin łączy się z gawronami. W tym roku z okazji święta miasta, po raz pierwszy przyznano „Garwolińskie Gawrony” osobom i instytucjom, które swoim aktywnym działaniem na różnych płaszczyznach budują potencjał miasta i przyczyniają się do jego rozwoju.


Nikt nie ma wątpliwości, że obecny kształt miasta jest wynikiem pracy, zaangażowania i determinacji Tadeusza Mikulskiego - człowieka, który przez ponad 20 lat piastował zaszczytne stanowisko burmistrza Garwolina. I to on wskazywał kierunku rozwoju małej ojczyzny, jaką jest stolica powiatu garwolińskiego. I to on, jako pierwszy uhonorowany został statuetką „Garwolińskiego Gawrona”.

„Za wspieranie działań władz samorządowych miasta na różnych płaszczyznach, od inwestycji po infrastrukturę, wsparcie działalności klubów sportowych, stowarzyszeń” podziękowano „Garwolińskim Gawronem” posłowi Grzegorzowi Woźniakowi, który „dołożył swoją cegiełkę” do pozyskania funduszy z ministerstwa sportu do budowy zaplecza szatniowego i hali sportowej przy PSP Nr 5 oraz członkini Zarządu Województwa Mazowieckiego Janinie Ewie Orzełowskiej.

„Jako miasto możemy poszczycić się halami sportowymi przy każdej z naszych szkół. Wszystkie z nich wybudowane były przez lokalnego przedsiębiorcę. Dziś chcemy podziękować za te obiekty sportowe służące dzieciom, młodzieży, mieszkańcom miasta i okolic”- napisano w uzasadnieniu przyznającym „Garwolińskiego Gawrona” Kazimierzowi Jasińskiemu.

Wyróznienia w postaci statuetek „Garwolińskich Gawronów” wręczono Annie Lodowskiej - dyrektor przedszkola nr 8 „Plastuś”, które posiada własny ceremoniał i tradycje, w postaci cyklicznych uroczystości jednoczących środowisko przedszkolne, ponadto otrzymało jako czwarte w kraju certyfikat jakości przedszkola pracującego metodą edukacji przez ruch i Jackowi Zowczakowi - od lat związanemu z miejskimi placówkami oświatowymi, a przez ostatnie lata pełniącemu funkcję dyrektora PSP nr 5. „To dobry duch szkoły, inicjator i gorący orędownik budowy hali sportowej”- napisano w uzasadnieniu.

„Garwolińskie Gawrony” otrzymali także: Jacek Pasternak- kierownik kina „Wilga”, „sprawca stałej modernizacji i rozwoju kina, które w ciągu ostatnich lat stało się jednym z najlepszych kin jednosalowych w Polsce. W ostatnim rankingu kino „Wilga” zajęło zaszczytne 4 miejsce w Polsce pod względem ilości widzów”.

Klub Seniora w Garwolinie - powołany z inicjatywy Miejskiej Rady Seniorów, zaczął działać pod koniec 2016 roku. W krótkim czasie zdążył skupić wokół siebie całą rzeszę garwolińskich seniorów. Od kiedy powstał, aktywnie włącza się w wiele inicjatyw organizowanych na terenie miasta, ale też poza jego granicami. Swoim zaangażowaniem, entuzjazmem i twórczą radością udowadniają, że można być aktywnym w kazdym wieku.

„Wspólnota Gruntowa”- zrzesza 105 członków, którzy posiadają grunty orne na terenie miasta Garwolina. Jest organizacją, która pełni rolę integracyjną dla tej części społeczności miasta, a za promowanie miasta na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej podziękowania trafiły do Macieja Gładysza, Aleksandry Domańskiej i Piotra Kordaszewskiego.WJ/Garwolin/Js

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • ekolog
  2019-06-19 15:44:02

  arrow

  Ptaki gawrony kojarzą mi się niesympatycznie w Garwolinie w parku i osiedlach śmiecą i hałasują. Są nawet odstraszane zresztą nieskutecznie. Może te statuetki poprawią wizerunek Garwona w Gawrolinie. Nawiasem mówią ciekaw jestem formy nagrody "Zasłużony dla Powiatu" od 2019r? poprzednio była to kwitnąca konwalia (mnie na pierwszy rzut oka skojarzyła się z sową).

 • mieszkaniec Garwolina
  2019-06-17 16:48:45

  arrow

  Pani Wicestarosta nie dorównuje naszej Pani Burmistrz pod żadnym względem, a tak się puszy.

 • obserwator
  2019-06-17 15:11:52

  arrow

  Pani Burmistrz to ma klasę i przy tym dużo empatii.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

NASI PARTNERZY


foto

Dlaczego zawód medyczny? cz. 2
2020-04-01 15:57:50 Kategoria:

Technik farmaceutyczny wykonuje czynności polegające na sporządzaniu, wytwarzaniu, wydawaniu produktów leczniczych i wyrobów medycznych oraz współuczestniczy w...

więcej »
foto

Wielkanoc za pasem - podpowiadamy jakie dekoracje...
2020-03-31 15:45:42 Kategoria:

Wielkanoc tuż tuż, pora więc na przygotowanie świątecznych ozdób. Niektóre można kupić, inne warto zrobić samemu. Podpowiadamy, czego nie powinno zabraknąć wśród...

więcej »
foto

Konta osobiste dla bystrzaków, czyli jak analizować...
2020-03-27 07:50:11 Kategoria:

Konto w banku to dla większości z nas absolutnie niezbędny produkt finansowy. Jego posiadanie jest w dzisiejszych czasach niemal obowiązkiem, więc praktycznie każdy staje...

więcej »
foto

O projekcie „Wsparcie samodzielności społecznej osób...
2020-03-27 07:18:00 Kategoria:

Publikujemy materiał filmowy promujący dobry wizerunek osób z zaburzeniami psychicznymi w społeczeństwie w ramach projektu pn. „Wsparcie samodzielności społecznej osób...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Czwartkowe audycje - 2 kwietnia z Katolickim Radiem...
2020-04-01 22:13:00 Kategoria:

2 kwietnia KRP przygotowało dla Państwa następujące audycje:

więcej »


Garwolin

w lewoKwiecień 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4

GARWOLIN, 04.04

Jarmark Wielkanocny w Pilawie

więcej »
5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje