R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Borowie: prezydenckie medale dla jubilatów /ZDJĘCIA/
2019-11-12 08:26:13 Artykuł czytany 374 razy


11 małżeńskich par z gminy Borowie obchodzi w tym roku złote gody pożycia małżeńskiego. Z tej okazji prezydent RP Andrzej Duda nadał małżonkom medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, które w jego imieniu wręczał wójt gminy Wiesław Gąska.


Gminne uroczystości związane z jubileuszem złotych godów małżeńskich par  rozpoczęły się Mszą św. odprawioną 9 listopada w kościele parafialnym przez proboszcza ks. Marka Kukiela. Tam też jubilaci odnowili przyrzeczenia małżeńskie składane pół wieku temu. Druga część odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury. Złote Gody to jubileusz, obchodzony szczególnie uroczyście w naszej, polskiej tradycji, również od wielu lat także, w gminie Borowie. 

- Ten przeżyty wspólnie czas, to symbol wierności i miłości małżeńskiej, to dowód wzajemnego zrozumienia sensu związku małżeńskiego, to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń. Na pewno w ciągu tych 50 lat były chwile radosne i piękne, ale też nie brakowało zapewne wyrzeczeń, smutku i trudnych doświadczeń. Ten czas wspólnego życia można porównać do grubej księgi, która na początku zawierała białe niezapisane karty. Z upływem każdego dnia, miesiąca i roku te białe karty były stopniowo uzupełniane tekstem z Waszego małżeńskiego życia. Wiem, że macie państwo za sobą wiele lat ciężkiej pracy na wielu płaszczyznach – budowania ciepła rodzinnego, lat ciężkiej pracy zawodowej. Mimo różnych przeciwności losu wytrwaliście państwo razem. Możliwe

to było tylko dlatego, że darzyliście się wzajemnym uczuciem, miłością i szacunkiem. Dziś już wiecie jak wybaczać, wiecie czym jest miłość doskonała- mówił wójt Wiesław Gąska. -Wiecie też ile trudu trzeba ponieść podjętą przed laty decyzją bycia ze sobą przez całe życie. Wasze życie stanowi wzór i inspirację dla tych, którzy wybrali lub też będą wybierać wspólną drogę życia w związku małżeńskim. Nie sztuką jest pokochać, sztuką jest wytrwać w słowach przysięgi małżeńskiej, w doli i niedoli. Jeśli ktoś wytrwał pół wieku w małżeństwie i nie uległ pokusie łatwych rozwiązań, dokonał wielkiego czynu. Codziennej trosce o dom i chleb, o dobre wychowanie i wykształcenie dzieci, o sprawiedliwość i uczciwość w życiu publicznym, oddaliście państwo swoje najlepsze lata - dodał gospodarz gminy Borowie.

W dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny, na wniosek wójta gminy Borowie, prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda przyznał Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Otrzymali je:

Halina i Bohdan Babik
Marta i Bogdan Baran
Jadwiga i Henryk Baranek
Marianna i Antoni Domareccy
Janina i Bogdan Gasek
Teresa i Zdzisław Kowalscy
Elżbieta i Jan Malitka
Stanisława i Waldemar Osiak
Anna i Stanisław Soszka
Krystyna i Zdzisław Szulc
Marianna i Edward Wojciechowscy

- Medale te są potwierdzeniem, że wybrana przed laty życiowa droga była słuszna, a Wasz wysiłek, wkład pracy w dobre wychowanie Waszych dzieci spotkał się z uznaniem najwyższych władz Rzeczypospolitej Polskiej. Jedną z najważniejszych wartości, która stanowi źródło duchowej siły społeczeństwa, jest rodzina. Jestem przekonany, że przez te wszystkie lata daliście bardzo dużo rodzinie, lokalnemu społeczeństwu i Państwu Polskiemu. Wasze starania, by stale umacniać zawarty przed laty związek małżeński zasługują na najwyższy szacunek - spuentował W. Gąska.

Życzenia złożył jubilatom poseł Grzegorz Woźniak, który nie zapomina o tak doniosłych wydarzeniach, przewodnicząca RG Alicja Szaniawska, sekretarz gminy i członkini Zarządu Powiatu Garwolińskiego Marta Serzysko, inspektor USC Hanna Sitek.

Oprócz medali jubilatów obdarowano kwiatami. Podczas uroczystości nie zabrakło tradycyjnej lampki szampana, pamiątkowych zdjęć oraz wspomnień i występów kapeli „Bocianisko” pod kierownictwem Jurka Hrycaka.

Jubilatom towarzyszyli najbliżsi, był też proboszcz parafii, wikariusz ks. Marek Strzeżysz, p.o dyrektora GOK Barbara Zawadka i inni.Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj


inf. pras.
WJ/Garwolin/DW
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • Kolega
    2019-11-12 09:49:41

    arrow

    Gratulacje Panie Bogdanie.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

NASI PARTNERZY


foto

Ranking najlepszych tabletek na trądzik
2019-12-13 09:18:47 Kategoria:

Wybór odpowiednich tabletek na trądzik nie należy do łatwych spraw. Trądzik jest chorobą skóry, którą niestety nie jest wcale tak łatwo wyleczyć. Większość ludzi...

więcej »
foto

Biżuteria na prezent. Co kupić dla mamy, żony,...
2019-12-10 08:07:35 Kategoria:

Powszechnie uważa się, że biżuteria jest zawsze sprawdzonym i polecanym pomysłem na prezent dla kobiety. To prawda – pod warunkiem, że wiemy, jaki styl ona posiada, co...

więcej »
foto

Dlaczego lepiej wynajmować niż kupować mieszkanie?
2019-12-10 07:57:47 Kategoria:

Rynek nieruchomości stale się rozwija. Praktycznie na każdym kroku spotykamy nowe inwestycje. Rozbudowane osiedla z wysokimi blokami, pasmo domów szeregowych, biurowce itp....

więcej »

Garwolin

w lewoGrudzień 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

GARWOLIN, 01.12

Pilawa: utwory Leonarda Cohena w wykonaniu Stanisława Górki

więcej »

GARWOLIN, 01.12

Świąteczne handmade. Przyjdź na kiermasz!

więcej »
2 3 4 5 6

GARWOLIN, 06.12

Maciejowice: Mikołajki jak z bajki

więcej »
7 8
9 10

GARWOLIN, 10.12

Antarktyda według Jana Szamryka – spotkanie z podróżnikiem

więcej »
11 12

GARWOLIN, 12.12 18:00

Garwolin: koncert patriotyczny Jana Pietrzaka

więcej »
13

GARWOLIN, 13.12

Miejsce i tożsamość. Nowe otwarcie w Galerii Kotłownia

więcej »

GARWOLIN, 13.12

Garwolin: w rocznicę stanu wojennego

więcej »
14

GARWOLIN, 14.12

Kiermasz bożonarodzeniowy na maciejowickim rynku

więcej »

GARWOLIN, 14.12

Piłkarski weekend w Garwolinie! Turniej im. Jana Piesiewicza

więcej »

GARWOLIN, 14.12

Fala ludzkich serc – Wojtek Baduchowski i Przyjaciele

więcej »
15

GARWOLIN, 15.12

Piłkarski weekend w Garwolinie! Turniej im. Jana Piesiewicza

więcej »

GARWOLIN, 15.12 09:00

Kiermasz świąteczny w Górznie

więcej »

GARWOLIN, 15.12 14:00

Pilawa: jarmark jakiego jeszcze nie było...

więcej »
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje