R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Biesiada Rodzinna w Sobolewie
2019-06-04 13:13:00 Artykuł czytany 1407 razy


W minioną niedzielę 2 czerwca na obiektach sportowych przy Publicznej Szkole Podstawowej w Sobolewie odbyła się tradycyjnie Biesiada Rodzinna. Tegoroczna biesiada wkroczyła w dorosłość, gdyż organizowana była po raz osiemnasty.


Główne uroczystości miały miejsce tuż przy hali sportowej na scenie, którą przepięknie ustrojono różnobarwnymi balonami, kwiatami oraz motylami. Rokrocznie impreza może się odbywać dzięki zaangażowaniu społeczności szkolnej oraz ofiarności sponsorów, których z roku na rok przybywa. Na biesiadę licznie przybyli uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami, pracownicy szkoły, mieszkańcy Sobolewa oraz goście z okolicznych miejscowości. Obecni byli także strażacy z miejscowej OSP.

Niedzielny festyn rozpoczął się o godz. 15.00. Poprowadzili go: p. J. Lewandowska oraz p. K. Szostak. Oprawą muzyczną zajmował się p. J. Czyżewski.

Zgromadzeni mogli obejrzeć pokazy tańca nowoczesnego w wykonaniu dwóch grup tanecznych pod kierunkiem p. A. Ulaszewskiej. Zaprezentowała się także grupa taneczna Akademii Tańca Reliese – opiekun p. E. Wasilka. Na scenie zadebiutowali najmłodsi tancerze z kl.O A, B pod kierunkiem p. P. Piwońskiej i p. K. Papiernik . Wykonali taniec z balonem oraz taniec motylków. Widzowie wysłuchali też piosenek. Repertuar był przeróżny: od piosenek współczesnych po piosenki z lat młodości naszych mam i babć. Solistów przygotował p. K. Szostek.

W trakcie biesiady nastąpiło podsumowanie akcji ,, Owoce i warzywa w szkole”. Jest to unijny program, w którym szkoła  uczestniczy od lat. Celem tego programu jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie. Oprócz występów na scenie, odbywało się szereg imprez towarzyszących: konkurs plastyczny, warsztaty decoupage z robienia biżuterii z makaronu. Na wielu obiektach jednocześnie rozgrywano konkurencje sportowe w piłce nożnej i piłce nożnej plażowej. Na maluchów czekało wiele atrakcji: dmuchane zamki, pływające łódki w basenach, park trampolin, nauka wiązania balonów.

Nowością na biesiadzie był Namiot ,, Escape Tent”, czyli atrakcyjna metoda przekazu działań profilaktycznych. W namiocie zorganizowano strefy zabaw. Każda zabawa kończyła się nagrodą.
Ponadto na wielu obiektach jednocześnie odbywały się konkurencje sportowe: piłka nożna i piłka nożna plażowa.

W trakcie festynu strażacy z OSP Sobolew zaprezentowali pokaz ratownictwa – wynoszenie poszkodowanych z płonącego budynku oraz sposoby gaszenia tłuszczu na patelni.

Na głodnych i spragnionych uczestników czekał bufet serwujący posiłki na zimno i gorąco. Biesiadę zakończyła dyskoteka pod chmurką.

fot. Jarek Kurzawa


Danuta Błachnio
nauczyciel -wychowawca
Publiczna Szkoła Podstawowa w Sobolewie [ja]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

NASI PARTNERZY


foto

Ubezpieczenie na życie a niezdolność do pracy
2020-05-25 21:26:57 Kategoria:

Ubezpieczenie na życie zapewnia wsparcie finansowe dla rodziny na wypadek śmierci osoby ubezpieczonej. Polisa ma jeszcze inną zaletę – gwarantuje Ci pomoc, jeśli stracisz...

więcej »
foto

Hilding to lider w produkcji materacy w Polsce. Sprawdź,...
2020-05-25 13:18:21 Kategoria:

W ofercie Hilding znajdziemy udoskonalone materace sprężynowe, wkłady piankowe o rewolucyjnych właściwościach i luksusowe rozwiązania hybrydowe. Jak, spośród tylu...

więcej »
foto

Generator ozonu OTS-15 – nowe urządzenie w ofercie...
2020-05-20 10:58:25 Kategoria:

Zarodniki pleśni i grzybów, roztocza, wirusy, a także nieprzyjemne zapachy – można się ich skutecznie pozbyć z pomieszczeń, korzystając z generatora ozonu. Model...

więcej »
foto

W Galerii Siedlce otwarte są już wszystkie sklepy
2020-05-15 13:39:24 Kategoria:

Galeria Siedlce zaprasza na zakupy. Wszystkie sklepy są już otwarte.

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Sekretariat Katolickiego Radia Podlasie wznawia...
2020-05-12 17:17:26 Kategoria:

Po przerwie, wznowił swoje funkcjonowanie sekretariat Katolickiego Radia Podlasie. Niektóre sprawy można już załatwiać osobiście od godz. 9.00 do 15.00 w budynku Radia...

więcej »


Garwolin

w lewoMaj 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3
4 5 6

GARWOLIN, 06.05

Miętne: wirtualna wycieczka po Podlasiu

więcej »
7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje