R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Będą ubiegać się o reelekcję bez politycznego wsparcia
2018-10-16 12:37:27 Artykuł czytany 920 razy


Spośród 14 włodarzy miast i gmin powiatu garwolińskiego, 11 ubiega się o reelekcję na kolejną kadencję. Sześciu wójtów postanowiło pójść do wyborów z list lub z poparciem Prawa i Sprawiedliwości, pięciu natomiast jest zdania, że wybory samorządowe rządzą się swoimi prawami i partyjna etykietka na niewiele może się przydać.


Burmistrz Pilawy, Żelechowa i Łaskarzewa oraz wójtowie Miastkowa Kościelnego i Parysowa do kolejnej batalii o stanowisko włodarza miasta czy gminy przystępują z własnych komitetów wyborców. Uważają, że to dotychczasowa praca na rzecz lokalnych społeczności powinna decydować o wyborze, a nie  przynależność do takiego czy innego ugrupowania.

Albina Łubian - Burmistrz
Miasta i Gminy
Pilawa

30 lat pracuje w samorządzie, w tym 17 na stanowisku burmistrz miasta i gminy Pilawa. Za najważniejsze uważa budowę centrum przesiadkowego w Pilawie wraz z budową parkingu przy stacji PKP, na współfinansowanie którego są już zabezpieczone środki finansowe z Unii Europejskiej. Kolejnym przedsięwzięciem zaplanowanym do realizacji jest  rozbudowa szkoły w Gocławiu, dalsza budowa kanalizacji na terenie gminy, dokończenie budowy Domu Ludowego w Łucznicy, modernizacja urzędu.

- Konieczna jest  termomodernizacja szkoły w Pilawie, utworzenie żłobka dla maluchów czy dalsza budowa dróg, ulic, chodników i ścieżek rowerowych. Na terenie zrekultywowanego składowiska odpadów  zamierzamy utworzyć ścieżkę ekologiczną i stworzyć kolejne miejsce na terenie gminy do spędzania wolnego czasu przez naszych mieszkańców.  Konieczne jest również pozyskanie terenu pod budowę Domu Kultury w Trąbkach. Oczywiście jest również ogromny problem z częścią mieszkańców Trąbek, wobec których spółka Przemysł Szklany w Polsce rozpoczęła postępowania eksmisyjne i na pewno ten temat również do nas powróci- mówi burmistrz. Niezwykle istotnym - według Albiny Łubian -  jest budowa wiaduktu i obwodnicy Pilawy, o którą samorząd skutecznie zabiegał. Procedura opracowania dokumentacji na to zadanie już ruszyła. Konieczna jest również zmiana planu zagospodarowania miasta Pilawy, o co wnoszą mieszkańcy.

- Od strony Lipówek uchwały przez radę miejską już zostały podjęte, natomiast od torów w stronę Osiecka zmiana planu może zostać przeprowadzona w momencie zaprojektowania obwodnicy Pilawy, którą chcemy poprowadzić poza terenem zabudowy, na granicy lasu. Tak więc jak widać, zadań do wykonania na terenie Miasta i Gminy jest bardzo dużo, nie ukrywam, że mam jeszcze wiele pomysłów na ich realizację, ale też realizację jeszcze wielu innych , które będą służyły naszym mieszkańcom i będą przyczyniały się do rozwoju  Miasta i Gminy- dodaje burmistrz Albina Łubian.

Kontrkandydatem burmistrz Albiny Łubian jest popierany przez PiS Dariusz Kędziorek.

Mirosława Miszkurka -Burmistrz
Żelechowa

Burmistrz Żelechowa stawia na kontynuację dynamicznego rozwoju miasta i gminy.  - Priorytetowym działaniem będzie budowa nowoczesnej oczyszczalni ścieków na miarę XXI wieku, do której już jesteśmy odpowiednio przygotowani posiadając opracowaną dokumentację budowlaną i prawomocne pozwolenie na budowę. Umożliwi to nam rozwój sieci kanalizacyjnej na kolejne miejscowości naszej gminy. Działania te będziemy prowadzić równolegle z zabieganiem o rozwój sieci gazowej oraz szerokopasmowego internetu. Kontynuować będziemy modernizację dróg gminnych i ulic w Żelechowie. Na ten cel planuję tak jak to miało miejsce w mijającej kadencji pozyskiwać znaczące środki zewnętrzne - informuje M. Miszkurka. W dalszym ciągu samorząd Żelechowa będzie inwestować w oświatę tak, aby zapewnić kształcenie na najwyższym poziomie.

- Będziemy promować walory ekologiczne i kulturowe naszego miasta i gminy  poprzez m.in. kontynuowanie inwestycji proekologicznych dla mieszkańców, rozwój terenów zielonych i dalsze zagospodarowanie terenów przy Klubie Sportowym „Sęp” oraz stworzenie w Żelechowie Izby Pamięci Ziemi Żelechowskiej. Prowadzone kierunki działań będą stwarzać przyjazne warunki dla rozwoju na naszym terenie przedsiębiorczości oraz nowych miejsc pracy- akcentuje burmistrz Mirosława Miszkurka.

Kontrkandydatem burmistrz Mirosławy Miszkurka jest Łukasz Bogusz startujący z listy PiS.

Lidia Sopel-Sereja
Burmistrz Łaskarzewa

Osiem lat temu mieszkańcy Łaskarzewa obdarzyli ją dużym kredytem zaufania, oddając swój głos w wyborach samorządowych, kiedy po raz pierwszy ubiegała się o funkcję burmistrza grodu nad Promnikiem.  - Mam nadzieję że was nie zawiodłam. Dzięki dobrej współpracy z radą miasta i mieszkańcami, udało nam się wiele zrobić, oprócz dużych inwestycji, takich jak drogi czy inwestycje oświatowe, także te mniejsze, jak np. monitoring na rynku, nowe latarnie uliczne, wymiana oświetlenia, wpływające na poprawienie bezpieczeństwa w naszym mieście. Wiele jest jeszcze do zrobienia jak budowa tak wyczekiwanej hali sportowej, skanalizowanie dalszej części miasta, budowa wodociągu do miejscowości Przychód oraz brakujących dróg. Chciałbym prosić Was o oddanie na mnie swojego głosu w najbliższych wyborach, bo w samorządzie takim jak nasz liczy się gospodarność środkami i efekty, a nie polityka polegająca głównie na krytykowaniu innych, z zapewnieniem „że będzie fajnie”- artykułuje burmistrz Lidia Sopel-Sereja

Kontrkandydatami burmistrz Lidii Sopel-Sereja jest kandydująca z listy PiS Anna Laskowska i idący do wyborów z własnego komitetu wyborców Waldemar Larkiewicz.

Bożena Kwiatkowska
- wójt gminy Parysów

Bożena Kwiatkowska - wójt gminy Parysów ubiega się o reelekcję, gdyż chciałaby zrealizować do końca wiele inwestycji, które rozpoczęła w tej kadencji i zaplanowała na przyszłe lata. - Jestem przekonana, że mogę dużo więcej zrobić dla dobra naszej małej ojczyzny – gminy, a przede wszystkim dla jej mieszkańców. Przez te minione lata pełnienia zaszczytnej funkcji wójta zdążyłam poznać problemy mieszkańców i ich oczekiwania, nie tracę czasu i zajmuję się rozwiązywaniem problemów. Dzięki  bardzo dobrej współpracy radnych gminy i sołtysów, wiele przedsięwzięć udało się zrealizować, ale to nie znaczy, że wszystko. Chciałabym doprowadzić do realizacji  bardzo ważną inwestycję polegająca na przebudowie Rynku w Parysowie, dokończyć budowy ścieżki ekologicznej w miejscowości Wola Starogrodzka i Łukówiec z  wykorzystaniem funduszy zewnętrznych- podkreśla wójt Kwiatkowska.

Wśród przyszłych inwestycji i inicjatyw włodarz gminy wymienia  rozbudowę kanalizacji sanitarnej, pomoc mieszkańcom w pozyskaniu dofinansowania do zakupu kolektorów słonecznych oraz ubieganie się o dofinansowanie projektów polegających na wymianie urządzeń grzewczych na te bardziej ekologiczne, celem dbania o czyste powietrze. - W moich planach znajdują się dalsze remonty i modernizacje placówek oświatowych, inwestowanie w jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych, bardzo ważna jest poprawa stanu dróg gminnych, dróg powiatowych  we współpracy z powiatem i dróg wojewódzkich we współpracy z urzędem marszałkowskim i wojewodą mazowieckim. Z pełną odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że rozwój gminy w ostatnich ośmiu latach znacznie się poprawił i gmina Parysów zbliżyła się wyglądem do gmin sąsiednich, a wszystko dzięki wykorzystaniu funduszy zewnętrznych, krajowych i unijnych. Myślę, że wspólnie, w zgodzie możemy zrobić dużo więcej dla naszej gminy- mówi wójt Bożena Kwiatkowska.

Kontrkandydatką wójt Bożeny Kwiatkowskiej jest Sylwia Zimońska-Sus z Prawa i Sprawiedliwości.

Jerzy Jaroń - wójt gminy
Miastków Kościelny

Jerzy Jaroń - wójt gminy Miastków Kościelny postanowił po raz kolejny ubiegać się o funkcję wójta gminy Miastków Kościelny. - Myślę, że przez minione dwie kadencje lepiej poznałem gminę od strony finansowej, organizacyjnej i wspólnie z radnymi chcielibyśmy  dalej kontynuować to, co rozpoczęliśmy,  wiele zadań jest już w trakcie realizacji, mamy jeszcze pewne plany. Mam nadzieję, że to, co do tej pory zrobiliśmy wspólnie z radnymi jest przez naszych mieszkańców zauważalne, i tak jak zawsze powtarzam, jeśli pozytywnie oceniają dotychczasowe dokonania, to zechcą również poprzeć moją kandydaturę na wójta gminy Miastków Kościelny- mówi. Jerzy Jaroń od  początku ubiegania się w poszczególnych wyborach o  funkcję wójta, kandyduje tworząc własny komitet wyborczy.  - Mamy pewną tradycję, od 8 lat mam tego samego szefa komitetu wyborczego. Uważam, że osoby, które kandydują na funkcje wójtów czy burmistrzów w małych gminach, powinny kandydować z własnych komitetów, ponieważ są to tak naprawdę nasi wyborcy, którzy nas popierają i jednocześnie głosowanie odbywa się na osobę, którą znają od wielu, wielu lat, bo to są najczęściej ludzie, którzy tutaj mieszkają od bardzo dawna, nawet od urodzenia tak jak ja. Tutaj się urodziłem, tu się wychowałem, w Miastkowie chodziłem do szkoły podstawowej i mam zaszczyt pełnienia funkcji wójta i nadzieję, że Państwo popierając mnie, pozwolą na to, żebyśmy wspólnie jeszcze wiele dla tej gminy dobrego zrobili - argumentuje wójt.

Wybory już 21 października 2018 roku.

WJ/Garwolin/DJ

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • Działki
  2018-10-19 08:26:02

  arrow

  Przecież Lidia Sopel Sereja jawnie wapiera PSLowskich dygnitarzy. Nasz piękny Festiwal Akordeonistów stał się zielonym folwarkiem.

 • HYR
  2018-10-17 19:17:18

  arrow

  UKRYWAJA SWOJA PRZYNALEZNOSC, CZAS ICH POWYMIENIAC bo to szkodnicy

 • ciekawy
  2018-10-17 17:24:51

  arrow

  Ciekawe dlaczego Pani, która jest na końcu w nagłówku raptem prezentuje się jako pierwsza w artykule i najobszerniej? Przypadek?

 • obserwator
  2018-10-17 09:24:39

  arrow

  Ciekawe, że ci wielcy i nieprzeciętni drygają przed tymi średniakami, ponieważ może się okazać, że jak wygrają ci drudzy to okażą się lepsi od tych pierwszych.

 • Z PiSu
  2018-10-16 22:32:14

  arrow

  Jak można pójść do wyborów z poparciem? A bez poparcia to by się nie wystartowało? Na czyjeś poparcie to trzeba sobie zasłużyć, o czym wszyscy kandydujący przekonają się 21 października.

 • Paragraf
  2018-10-16 21:33:54

  arrow

  Dlaczego materiał nie jest opatrzony dopiskiem - materiał wyborczy Nieładnie

 • do komo
  2018-10-16 21:14:52

  arrow

  Wprost przeciwnie, startujący z poparciem partii politycznych nie wierzą we wlasne siły i możliwości i kryją się za partyjnymi sztandarami. Niektórzy z kandydatów są średniakami i liczą,że dzięki partii wypłyną albo ewentualnie jakiś ciepły stołeczek za wierność im się dostanie.
  Byłam i jestem pełna uznania dla ludzi, którzy swoja pracą zdobywają poparcie wyborców. Ale niestety większość kandydatów na wójtów czy burmistrzów idzie na łatwiznę i potem musi odpłacać swoim "patronom". Dlatego mój głos jest za startującymi bez partyjnego poparcia wyborach samorządowych. Co innego do parlamentu.

 • Pilawianka
  2018-10-16 20:04:24

  arrow

  Co prawda to prawda. Na Pilawie pełno plakatów koleżanki Orzełowskiej z PSL.

 • czytelnik
  2018-10-16 19:30:03

  arrow

  Dlaczego nie pisze się o pozostałych kandydujących z jakiej są partii, albo z czyim poparciem startują. Skoro było czternastu, a 11 stara się o reelekcję to gdzie zgubili się trzej pozostali? I chyba ktoś pomylił wójta z burmistrzem.

 • szary obywatel
  2018-10-16 18:41:43

  arrow

  Tak naprawdę z obecnych wójtów pisiorami są wójt Sobolewa i Trojanowa. Reszta to albo bez partyjnego znaczka albo dla formy wyraziła zgodę na kandydowanie z poparciem PiS-u. A może ktoś wie, ilu członków liczy partia posła Woźniaka w powiecie garwolińskim. Chyba PiS nie będzie miał więcej członków ( co płacą składki) niż jest kombatantów spod znaku AK-wskich gołębi szer. prezesa Antoniego.

 • komo
  2018-10-16 18:37:51

  arrow

  Bez wsparcia partii startuja tylko tchórze i niedorajdy a najwiecej to ci co sie wstydza przynaleznosci W3iec ukrywaja sie po róznych komitetach. jedynie P;IS nie wsydzi sie i na plakatach ma swoj symbol, reszta to szarancza jak nazwał to tak schetyna

 • Pilawiak
  2018-10-16 18:28:11

  arrow

  Albina Łubian bezpartyjana smiech na sali :)))wiadomo nie od dzis ze wspiera ją PSL. Kolezanka Orzełowska i Struzik juz nie będą pomagać bo po wyborach juz ich nie będzie .

 • wyborca
  2018-10-16 18:14:42

  arrow

  Przecież gdyby nie radni to wójt też startowałby z listy PIS.Brawo radni, bo co ma ta partia z samorządem,jedynie tylko wójt może być zakładnikiem. Widać że wójt chce podążaćza innymi, którzy zmienili barwy.

 • Brak komentarzy
  2018-10-16 16:01:01

  arrow

  Zwykle komentują fani lub wrogowie partii.
  W obliczu dobrych gospodarzy tracą głos.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Praca w podlaskim - czy trudno zdobyć zatrudnienie?
2019-03-21 14:22:40 Kategoria:

Mieszkasz w województwie podlaskim? Z pewnością doceniasz więc bogactwo roślinności, fakt, że miasta tego regionu są spokojne i zadbane a samo województwo dynamicznie...

więcej »
foto

Bądź otwarty na pomoc!
2019-03-21 10:59:27 Kategoria:

W dzisiejszym świecie pogoni za szczęściem, pieniędzmi i chęcią posiadania dóbr materialnych coraz częściej jako społeczeństwo doświadczamy zaburzeń psychicznych....

więcej »
foto

Dokąd na wakacje? 5 najpopularniejszych kierunków...
2019-03-20 11:55:21 Kategoria:

Letnie urlopy i wakacyjne wyjazdy zbliżają się do nas wielkimi krokami. Czy masz już plany na ten czas? Jeżeli nie, to koniecznie poznaj nasze podpowiedzi. I po prostu się...

więcej »
foto

Mezze – znacznie więcej niż przystawki...
2019-03-20 11:43:06 Kategoria:

Słowo „mezze” (także „meze” lub „maze”, a w liczbie mnogiej: „mezedes”) pochodzi z języka perskiego i dosłownie oznacza „smak” albo „przekąskę”....

więcej »
foto

Siedlce: Żłobek JAŚ I MAŁGOSIA zaprasza na Dzień...
2019-03-18 12:16:01 Kategoria:

Już w najbliższą sobotę, 23 marca rodzice maluchów będą mogli zobaczyć jak działa żłobek "Jaś i Małgosia" w Siedlcach. To doskonała okazja, aby zapoznać się z...

więcej »

Garwolin

w lewoMarzec 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

GARWOLIN, 01.03

Powiat garwoliński: pamięci antykomunistycznych powstańców

więcej »

GARWOLIN, 01.03

Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

więcej »
2 3
4 5 6

GARWOLIN, 06.03 11:00

Zamek w Żelechowie - prezentacja wyników badań archeologicznych

więcej »

GARWOLIN, 06.03 12:00

Minister środowiska przyjedzie do powiatu garwolińskiego

więcej »
7

GARWOLIN, 07.03

Garwolin: koncert z okazji Dnia Kobiet

więcej »
8

GARWOLIN, 08.03

Dzień Kobiet Z GARWOLANKĄ

więcej »
9

GARWOLIN, 09.03

Koncerty piosenek włoskich w Sulbinach i Niecieplinie

więcej »
10
11 12 13 14 15 16

GARWOLIN, 16.03

Miętne: Jubileuszowy Wielkopostny Wieczór Młodych

więcej »
17

GARWOLIN, 17.03

Koncerty piosenek włoskich w Sulbinach i Niecieplinie

więcej »
18 19 20

GARWOLIN, 20.03

ZBIÓRKA KRWI

więcej »
21 22 23 24

GARWOLIN, 24.03

Żelechów: Wiosna Teatralna

więcej »
25 26 27 28 29 30 31

GARWOLIN, 31.03

Słynny zespół Wojska Polskiego wystąpi w Garwolinie

więcej »

GARWOLIN, 31.03

Garwolin: Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

więcej »

Kondolencje

Najnowsze Informacje