R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Powiat garwoliński: zarząd zgłosił kandydatów do tytułu zasłużonych
2021-09-24 09:20:27 Artykuł czytany 797 razy


Lekarze, ksiądz, placówka szkolna, klub sportowy, firma produkująca artykuły spożywcze i dwie osoby pośmiertnie nominowane zostały przez Zarząd Powiatu Garwolińskiego do nadania honorowego tytułu „Zasłużony dla Powiatu Garwolińskiego”. W ciągu 15 lat, tytułem tym obdarowano 111 instytucji i osób fizycznych.


Celem przyznawanego od 15 lat tytułu jest potrzeba wyróżnienia osób i instytucji, które przez swoją działalność i realizację zadań, zasługują na szczególne uznanie. Tytuł nadawany jest osobom fizycznym i prawnym, organizacjom pozarządowym oraz innym jednostkom nie posiadającym osobowości prawnej, które całokształtem swojej działalności zawodowej lub społecznej albo realizacją swoich zadań przyczyniły się do rozwoju i promocji powiatu garwolińskiego, albo też poprzez swoje osiągnięcia zasługują na szczególne uznanie. Do tej pory tytułem tym obdarowano 111 instytucji i osób fizycznych.
Zarząd powiatu zgłosił, a rada powiatu podjęła stosowne uchwały w sprawie wystąpienia z wnioskiem o nadanie tytułu honorowego „Zasłużony dla Powiatu Garwolińskiego”:

W dziedzinie „nauka i oświata” dla Zespołu Szkół nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie- placówki z sześćdziesięcioletnią tradycją i historią, która z sukcesami wykształciła wielu absolwentów. To szkoła z pasją.  

W dziedzinie „kultura i sztuka” dla Anny Żochowskiej – lekarz, od 2006 roku pracująca z uzdolnioną artystycznie młodzieżą z Garwolina i powiatu, stwarzając możliwości do rozwoju artystycznego i społecznego, pomysłodawczyni i współzałożycielka garwolińskiego teatru Muzycznego „Od Czapy” i Fundacji „Sztafeta”.

W dziedzinie „sport” dla Klubu Sportowego „Sęp” Żelechów, który jest najstarszym klubem w regionie i w tym roku obchodzi 100- lecie istnienia. Realizując statutowe zadania wyróżnia się swoim profesjonalizmem, kreatywnością i różnorodnością zajęć.

W dziedzinie „rozwój gospodarczy” dla firmy Brüggen Polska Sp. z o.o. w Celejowie, która jest swego rodzaju wizytówką powiatu garwolińskiego na arenie krajowej, a także międzynarodowej, bierze czynny udział w życiu samorządów gminnych i powiatowego, sponsorując i uczestnicząc w różnego rodzaju przedsięwzięciach.

W dziedzinie „działalność samorządowa” dla Marka Jańca /pośmiertnie/, który był czynnie zaangażowany w życie Garwolina i powiatu garwolińskiego, działając m.in. w samorządzie Garwolina, GKS „Wilga” Garwolin, Związku Wędkarskim, Stowarzyszeniu dla Garwolina, Stowarzyszeniu Sobienie Królewskie Golf&Country Club. Pozostawił po sobie wiele trwałych śladów działalności.

W dziedzinie „rolnictwo i ochrona środowiska” dla Andrzeja Korysia- Powiatowego Lekarza Weterynarii w Garwolinie, miłośnika zwierząt, który całym sercem działa na rzecz ochrony i bezpieczeństwa zwierząt w powiecie.

W dziedzinie „działalność społeczna” dla ks. prałata Edmunda Szarka, ppor. w stanie spoczynku, kapelana powiatowych środowisk kombatanckich, organizator akcji honorowego krwiodawstwa, współorganizator wielu wydarzeń kulturalnych, samorządowych, patriotycznych, historycznych, strażackich i społecznych. Za swoją działalność odznaczony m.in. Złotą Odznaką Honorową  „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi”, Medalem „Pro Memoria”, medalem „Zło Dobrem Zwyciężaj” przyznawanym przez Ogólnopolski Komitet Pamięci ks. Jerzego Popiełuszki w dowód uznania za szerzenie pamięci o bł. ks. Jerzym, Honorowy Obywatel Gminy Łaskarzew.

Mariusz Kropp /pośmiertnie/, oddany lekarz garwolińskiej ochrony zdrowia, cieszący się dużym uznaniem i szacunkiem wśród pacjentów, przełożonych, kolegów i koleżanek oraz wszystkich współpracowników. Poza pracą zawodową znajdował czas na działalność społeczną, między innymi w komisji rewizyjnej MKZ „Solidarność” przy SPZOZ w Garwolinie. Nie był obojętny na ludzką krzywdę i niesprawiedliwość, zawsze gotowy do niesienia pomocy innym.

Jeżeli Kapituła zaakceptuje, statuetki „Zasłużonych dla Powiatu Garwolińskiego” wręczone zostaną  podczas uroczystości 11 listopada.

O zgłoszonych przez zarząd kandydaturach, ze starostą garwolińskim Mirosławem Walickim rozmawia Waldemar Jaroń.


>>> POSŁUCHAJ

WJ/Garwolin  [MSz]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • Garwolak bez zasług
  2021-09-26 22:54:12

  arrow

  Poseł Woźniak już ma tytuł "Zasłużony dla Powiatu Garwolińskiego". Otrzymał go w 2019 roku, podobnie jak senator Maria Koc.

 • Podczaszy
  2021-09-26 00:12:29

  arrow

  Zapominano znów zgłosić posła - tylko w jakiej kategorii

 • dla zdrowia...
  2021-09-24 22:16:10

  arrow

  Panie Starosto! Zmien miejsce posadowienia urzadzenia wielofunkcyjnego/drukarki i bedziesz pan zyl o kilka lat dluzej. w machinie dtukujacej - toner/beben i inne "pylki" sa rakotworcze o czy wiadono wszem i wobec.... w wyzszych instytucjach uzytecznosci publicznej.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

NOWA PRZYCHODNIA RODZINNA W GMINIE SIEDLCE
2021-10-05 11:17:05 Kategoria:

Centrum Medyczno-Diagnostyczne Sp. z o. o. rozszerzyło ofertę opieki zdrowotnej dla mieszkańców gminy Siedlce oraz regionu. W październiku rozpoczęła działalność...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

„Śladami Unitów Podlaskich”
2021-09-30 12:20:33 Kategoria:

Od 4 do 8 października na antenie Katolickiego Radia Podlasie będzie emitowany cykl pięciu audycji poświęconych szkołom znajdujących się na terenie diecezji siedleckiej,...

więcej »


Garwolin

w lewoPaźdzernik 2021w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10

GARWOLIN, 10.10

Maciejowice: pamiętają o Naczelniku i jego kosynierach

więcej »
11 12 13 14 15 16 17

GARWOLIN, 17.10 10:30

Artystyczne poranki: O najwspanialszym piecuchu

więcej »

GARWOLIN, 17.10 16:00

Orkiestrowe dźwięki na Dzień Papieski

więcej »
18 19 20 21 22 23 24

GARWOLIN, 24.10

Koncert promujący płytę - Perła Mazowsza

więcej »
25 26 27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje