R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Mieszkańcy gminy Parysów dziękowali za plony /ZDJĘCIA/
2019-09-21 13:34:04 Artykuł czytany 396 razy


Tradycją ostatnich kilku lat w gminie Parysów jest organizacja dożynek, które są wspólnym dziełem całej społeczności gminy. Tegoroczne, zorganizowane 15 września zgromadziły delegacje wszystkich wsi, które przybyły z pięknymi wieńcami i bochnami chleba, by dziękować Bogu za tegoroczne plony.


Głównym punktem parysowskiego dziękczynienia za tegoroczne plony była Eucharystia koncelebrowana w kościele parafialnym przez ks.ks. Grzegorza Gładysza i Piotra Łyczewskiego, gdzie poświęcone zostały piękne wieńce wyplecione z kłosów zbóż i innych darów ziemi oraz okazałe bochny chleba wypieczone z tegorocznych zbiorów. Po nabożeństwie barwny korowód przemaszerował w asyście orkiestry dętej z Borowia i pocztów sztandarowych na boisko sportowe,  gdzie kontynuowano dożynkowy ceremoniał. Starostami dożynkowymi byli w tym roku Anna Pacek ze Stodzewa oraz Zbigniew Mucha z Kozłowa, którzy wręczyli wójt Bożenie Kwiatkowskiej i przewodniczącemu RG Markowi Boguszowi bochen chleba z prośbą, by sprawiedliwie go dzielili.  

W okolicznościowym przemówieniu wójt gminy Bożena Kwiatkowska przekazała rolnikom słowa szacunku oraz uznania dla ich całorocznej, ciężkiej pracy. Dożynki, to również doskonała okazja do podsumowania dokonanych działań samorządu, a w gminie Parysów ostatnio dużo inwestują w infrastrukturę drogową, społeczną, sportową, na co pozyskiwane są środki zewnętrzne.

Podziękowania za rolniczy trud  składali rolnikom kolejni mówcy, którzy nie szczędzili też słów uznania za dokonania samorządu gminnego, m.in.wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, poseł Grzegorz Woźniak, dyrektor siedleckiej delegatury urzędu marszałkowskiego Magdalena Sałata, przewodniczący RP Waldemar Kwiatkowski, wicestarosta Iwona Kurowska, posłanka kilku minionych kadencji Stanisława Prządka. Odczytane zostały listy od ministra środowiska Henryka Kowalczyka i marszałka województwa Adama Struzika. Potem na estradzie występowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Paryżanki” z Parysowa, „Starowolanki” ze Starowoli, „Kaleń” z Kalonki, przedszkolaki z  Publicznego Przedszkola w Parysowie, uczniowie z PSP w Woli Starogrodzkiej, Zespołu Placówek Oświatowych w Parysowie oraz wychowankowie Placówki Wsparcia Dziennego w Parysowie.

Zarząd OSM Garwolin podziękował rolnikom z gminy Parysów, którzy w ubiegłym roku dostarczyli najwięcej mleka. Należą do nich Krzysztof Nowakowski /435 tys. litrów/, Mariusz Zwierz /350 tys. litrów/ i  Krzysztof Borkowski /232 tys. litrów mleka/.

Od godziny 17 licznie zgromadzonych mieszkańców gminy i przybyłych gości zabawiały występy zespołów muzycznych „ Explozja” i „Heven” a od godziny 18:30 do późnych godzin nocnych koncertował zespół Extim.

Kolejny raz parysowskie dziękczynienie za plony były udanymi, pogoda dopisała, goście również, a  występy były wyjątkowe.  


Większe zdjęcia można zobaczyć tutajWJ/Garwolin  [MSz]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • Ciekawska
    2019-09-21 20:21:14

    arrow

    A gdzie przewodnicząca ogniwa gminnego pis w Parysewie i jej małżonek?

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

NASI PARTNERZY


foto

Dieta z dowozem do domu w Białymstoku – jak ją...
2019-10-11 15:15:27 Kategoria:

Być może zastanawiacie się nad zamówieniem diety z dowozem do domu. Nie macie czasu bądź masz najzwyczajniej w świecie macie już dość stania godzinami przy garnkach....

więcej »
foto

Wysyłka paczki z Anglii do Polski - którego kuriera...
2019-10-09 14:41:20 Kategoria:

Wielu Polaków znalazło swoje miejsce do życia na Wyspach i zdecydowało się zamieszkać tam na stałe. Coraz większa grupa rodaków mieszkająca w Anglii wymusiła...

więcej »

Garwolin

w lewoPaźdzernik 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3

GARWOLIN, 03.10

Debata z Janem Pospieszalskim

więcej »
4

GARWOLIN, 04.10

Żelechów: XXXVI Międzynarodowe Sympozjum Kościuszkowskie

więcej »
5

GARWOLIN, 05.10

Dwa jubileusze w miętneńskim Zespole Szkół

więcej »
6

GARWOLIN, 06.10

Żelechów: powiatowe zmagania strażaków

więcej »

GARWOLIN, 06.10 10:00

Dla uczczenia pamięci Piotra Ekierta

więcej »
7 8 9 10

GARWOLIN, 10.10 17:00

Maciejowice: pamiętają o Naczelniku i jego kosynierach

więcej »
11 12 13

GARWOLIN, 13.10

Wielki finał biegowych zmagań

więcej »

GARWOLIN, 13.10 15:00

Koncert i film na XIX Dzień Papieski

więcej »
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje