R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Borowie: gminne święto pracowników edukacji
2018-10-16 15:45:22 Artykuł czytany 381 razy


12 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Borowiu obchodzono Gminny Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość poprzedziła Msza św. sprawowana przez ks. Kamila Stańczuka i ks. Andrzeja Danieluka w intencji nauczycieli i pracowników oświaty, były gratyfikacje pieniężne, życzenia i kwiaty.
Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj


- Jest mi niezmiernie miło, że po raz kolejny możemy spotkać się wspólnie w tak licznym gronie z nauczycielami, wychowawcami i pracownikami administracji i obsługi naszych placówek oświatowych. Właśnie w taki dzień jak dzisiejszy uświadamiamy sobie jak wiele zależy od właściwego wychowania i kształcenia młodzieży. Nikogo nie trzeba przekonywać jak wielką rolę w edukacji i wychowaniu dzieci i młodzieży odgrywa postawa nauczyciela, jego wiedza i umiejętność jej przekazania uczniom, oddanie i rzetelne wykonywanie swoich obowiązków- mówił Wiesław Gąska, wójt gminy Borowie. -To dzięki państwa pracy kolejne pokolenia mieszkańców naszej gminy mogą pogłębiać wiedzę i kształtować postawy moralne i etyczne. Za te wysiłki, dzięki którym młodzi ludzie w przyszłości będą prawymi obywatelami chcę wam serdecznie  drodzy państwo podziękować. Wiem, że jest to praca niełatwa, wymagająca szczególnych predyspozycji i poświęcenia ale także wytrwałości i konsekwencji w swoich działaniach. Wiem także, że wiele z siebie dajecie i proszę abyście tak jak dotychczas nie ustawali w tych działaniach pomimo różnych przeciwności, bo przecież to wszystko robicie dla dobra naszej młodzieży. Dzisiejsza rzeczywistość i zmiany jakie zachodzą powodują, że wymagania w stosunku do zawodu nauczyciela stale rosną. Dlatego też ważne jest aby nauczyciel ciągle doskonalił swój warsztat pracy, dokształcał się. Aby ciągle pogłębiał swoją wiedzę. Samorząd gminy Borowie i ja jako Wójt Gminy dokładamy wszelkich starań aby ułatwić Wam realizację stawianych przed Wami zadań. Priorytetem naszych działań było , jest i będzie stworzenie jak najlepszych warunków do pracy a naszej młodzieży warunków do nauki , do kształtowania ich umysłów. Dobrze wiemy wszyscy, że wykształcona i dobrze wychowana młodzież stanowi o wartości każdej lokalnej społeczności bo to oni przejmą po nas pałeczkę i będą decydować o losach następnych pokoleń- dodał gospodarz gminy.

Tradycją obchodów Dnia Edukacji Narodowej jest nagradzanie wyróżniających się nauczycieli i pracowników administracyjno- gospodarczych szkół nagrodami wójta gminy.

W tym roku otrzymali je:

- Małgorzata Piętka, Monika Baran, Iwona Maletka, Maryla Serzysko, ks Andrzej Danieluk- Zespół Szkół w Głoskowie.

- Ewa Wielgosz, Iwona Serzysko c. Edwarda, Iwona Serzysko, Dorota Grzegrzółka, Nina Kurach, Bożena Lipińska, Beata Łodyga, Katarzyna Mucha, Agnieszka Łoń, Małgorzata Sałasińska, Jolanta Witek, Agnieszka Dzadz- Zespół Oświatowy w Borowiu

- Jolanta Maszkiewicz, Katarzyna Kot, Marzena Kopańska- Publiczna Szkoła Podstawowa w Iwowem.

Nagrody wręczali wójt Wiesław Gąska w towarzystwie posła Grzegorza Woźniaka, przewodniczącej RG Alicji Saniawskiej i sekretarz gminy Marty Serzysko.

Dyrektor Zespołu Szkół w Głoskowie Małgorzata Piętka przyznała nagrody nauczycielom: Grażynie Drewnik, Magdalenie Jasińskiej, Hannie Pałyska, Agnieszce Mikulskiej oraz pracowników obsługi -Monice Mikulskiej, Jolancie Piętka Piętka, Krzysztofowi Przybysz i Mirosławie Zalewskiej.

Ewa Wielgosz,  dyrektor Zespołu Oświatowego w Borowiu wyróżniła nauczycieli: Barbarę Baran, Annę Borkowską, Mateusza Gąskę, Hannę Król, Andrzeja Kuracha, Iwonę Wągrodzką, Monikę Paduch i Jolantę Grzywacz oraz dla pracowników obsługi Elżbietę Baran, Teresę Kordaś, Anetę Galas, Barbarę Nowak, Halinę Nowak, Tadeusza Tomaszewskiego i Agnieszkę Zając.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Iwowem Jolanta Maszkiewicz przyznała nagrodę dla nauczyciela Angeliki Kwiatkowskiej i pracownika obsługi Zofii Piotrowskiej. W swoim wystąpieniu poseł Grzegorz Woźniak pogratulował nagród otrzymanych przez nauczycieli a także podziękował za trudną pracę i wysiłek jaki wkładają w wychowanie młodego pokolenia.

Oprócz nauczycieli i pracowników oświaty, w uroczystości udział wzięli  poseł Grzegorz Woźniak,Alicja Szaniawska, przewodnicząca Rady Gminy, proboszcz parafii ks. Marek Kukiel, sekretarz gminy Marta Serzysko, skarbnik gminy Hanna Ośko, policjanci z Zespołu Prewencji w Borowiu, p.o. dyrektora GOK Barbara Zawadka.


Inf. pras.
WJ/Garwolin  [MSz]

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

WYGODNIE, STYLOWO, PRAKTYCZNIE
2019-01-17 14:47:00 Kategoria:

Firma Bamar to polski producent odzieży dziecięcej i niemowlęcej. Została założona w 1998 roku. Marka Nicol powstała w 2009 roku i jest już dobrze znana rodzicom i...

więcej »

Garwolin

w lewoStyczeń 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6

GARWOLIN, 06.01

Borowie: koncert kolęd

więcej »

GARWOLIN, 06.01 11:00

Powiat garwoliński: uliczne jasełka w siedmiu miejscowościach

więcej »
7 8 9 10 11 12 13

GARWOLIN, 13.01

Maciejowice: bieg „Policz się z cukrzycą”

więcej »
14 15 16 17 18 19 20

GARWOLIN, 20.01

Strażacy rywalizować będą pod siatką

więcej »
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje