R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Borowie: gminne święto pracowników edukacji
2018-10-16 15:45:22 Artykuł czytany 397 razy


12 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Borowiu obchodzono Gminny Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość poprzedziła Msza św. sprawowana przez ks. Kamila Stańczuka i ks. Andrzeja Danieluka w intencji nauczycieli i pracowników oświaty, były gratyfikacje pieniężne, życzenia i kwiaty.
Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj


- Jest mi niezmiernie miło, że po raz kolejny możemy spotkać się wspólnie w tak licznym gronie z nauczycielami, wychowawcami i pracownikami administracji i obsługi naszych placówek oświatowych. Właśnie w taki dzień jak dzisiejszy uświadamiamy sobie jak wiele zależy od właściwego wychowania i kształcenia młodzieży. Nikogo nie trzeba przekonywać jak wielką rolę w edukacji i wychowaniu dzieci i młodzieży odgrywa postawa nauczyciela, jego wiedza i umiejętność jej przekazania uczniom, oddanie i rzetelne wykonywanie swoich obowiązków- mówił Wiesław Gąska, wójt gminy Borowie. -To dzięki państwa pracy kolejne pokolenia mieszkańców naszej gminy mogą pogłębiać wiedzę i kształtować postawy moralne i etyczne. Za te wysiłki, dzięki którym młodzi ludzie w przyszłości będą prawymi obywatelami chcę wam serdecznie  drodzy państwo podziękować. Wiem, że jest to praca niełatwa, wymagająca szczególnych predyspozycji i poświęcenia ale także wytrwałości i konsekwencji w swoich działaniach. Wiem także, że wiele z siebie dajecie i proszę abyście tak jak dotychczas nie ustawali w tych działaniach pomimo różnych przeciwności, bo przecież to wszystko robicie dla dobra naszej młodzieży. Dzisiejsza rzeczywistość i zmiany jakie zachodzą powodują, że wymagania w stosunku do zawodu nauczyciela stale rosną. Dlatego też ważne jest aby nauczyciel ciągle doskonalił swój warsztat pracy, dokształcał się. Aby ciągle pogłębiał swoją wiedzę. Samorząd gminy Borowie i ja jako Wójt Gminy dokładamy wszelkich starań aby ułatwić Wam realizację stawianych przed Wami zadań. Priorytetem naszych działań było , jest i będzie stworzenie jak najlepszych warunków do pracy a naszej młodzieży warunków do nauki , do kształtowania ich umysłów. Dobrze wiemy wszyscy, że wykształcona i dobrze wychowana młodzież stanowi o wartości każdej lokalnej społeczności bo to oni przejmą po nas pałeczkę i będą decydować o losach następnych pokoleń- dodał gospodarz gminy.

Tradycją obchodów Dnia Edukacji Narodowej jest nagradzanie wyróżniających się nauczycieli i pracowników administracyjno- gospodarczych szkół nagrodami wójta gminy.

W tym roku otrzymali je:

- Małgorzata Piętka, Monika Baran, Iwona Maletka, Maryla Serzysko, ks Andrzej Danieluk- Zespół Szkół w Głoskowie.

- Ewa Wielgosz, Iwona Serzysko c. Edwarda, Iwona Serzysko, Dorota Grzegrzółka, Nina Kurach, Bożena Lipińska, Beata Łodyga, Katarzyna Mucha, Agnieszka Łoń, Małgorzata Sałasińska, Jolanta Witek, Agnieszka Dzadz- Zespół Oświatowy w Borowiu

- Jolanta Maszkiewicz, Katarzyna Kot, Marzena Kopańska- Publiczna Szkoła Podstawowa w Iwowem.

Nagrody wręczali wójt Wiesław Gąska w towarzystwie posła Grzegorza Woźniaka, przewodniczącej RG Alicji Saniawskiej i sekretarz gminy Marty Serzysko.

Dyrektor Zespołu Szkół w Głoskowie Małgorzata Piętka przyznała nagrody nauczycielom: Grażynie Drewnik, Magdalenie Jasińskiej, Hannie Pałyska, Agnieszce Mikulskiej oraz pracowników obsługi -Monice Mikulskiej, Jolancie Piętka Piętka, Krzysztofowi Przybysz i Mirosławie Zalewskiej.

Ewa Wielgosz,  dyrektor Zespołu Oświatowego w Borowiu wyróżniła nauczycieli: Barbarę Baran, Annę Borkowską, Mateusza Gąskę, Hannę Król, Andrzeja Kuracha, Iwonę Wągrodzką, Monikę Paduch i Jolantę Grzywacz oraz dla pracowników obsługi Elżbietę Baran, Teresę Kordaś, Anetę Galas, Barbarę Nowak, Halinę Nowak, Tadeusza Tomaszewskiego i Agnieszkę Zając.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Iwowem Jolanta Maszkiewicz przyznała nagrodę dla nauczyciela Angeliki Kwiatkowskiej i pracownika obsługi Zofii Piotrowskiej. W swoim wystąpieniu poseł Grzegorz Woźniak pogratulował nagród otrzymanych przez nauczycieli a także podziękował za trudną pracę i wysiłek jaki wkładają w wychowanie młodego pokolenia.

Oprócz nauczycieli i pracowników oświaty, w uroczystości udział wzięli  poseł Grzegorz Woźniak,Alicja Szaniawska, przewodnicząca Rady Gminy, proboszcz parafii ks. Marek Kukiel, sekretarz gminy Marta Serzysko, skarbnik gminy Hanna Ośko, policjanci z Zespołu Prewencji w Borowiu, p.o. dyrektora GOK Barbara Zawadka.


Inf. pras.
WJ/Garwolin  [MSz]

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Praca w podlaskim - czy trudno zdobyć zatrudnienie?
2019-03-21 14:22:40 Kategoria:

Mieszkasz w województwie podlaskim? Z pewnością doceniasz więc bogactwo roślinności, fakt, że miasta tego regionu są spokojne i zadbane a samo województwo dynamicznie...

więcej »
foto

Bądź otwarty na pomoc!
2019-03-21 10:59:27 Kategoria:

W dzisiejszym świecie pogoni za szczęściem, pieniędzmi i chęcią posiadania dóbr materialnych coraz częściej jako społeczeństwo doświadczamy zaburzeń psychicznych....

więcej »
foto

Dokąd na wakacje? 5 najpopularniejszych kierunków...
2019-03-20 11:55:21 Kategoria:

Letnie urlopy i wakacyjne wyjazdy zbliżają się do nas wielkimi krokami. Czy masz już plany na ten czas? Jeżeli nie, to koniecznie poznaj nasze podpowiedzi. I po prostu się...

więcej »
foto

Mezze – znacznie więcej niż przystawki...
2019-03-20 11:43:06 Kategoria:

Słowo „mezze” (także „meze” lub „maze”, a w liczbie mnogiej: „mezedes”) pochodzi z języka perskiego i dosłownie oznacza „smak” albo „przekąskę”....

więcej »
foto

Siedlce: Żłobek JAŚ I MAŁGOSIA zaprasza na Dzień...
2019-03-18 12:16:01 Kategoria:

Już w najbliższą sobotę, 23 marca rodzice maluchów będą mogli zobaczyć jak działa żłobek "Jaś i Małgosia" w Siedlcach. To doskonała okazja, aby zapoznać się z...

więcej »

Garwolin

w lewoMarzec 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

GARWOLIN, 01.03

Powiat garwoliński: pamięci antykomunistycznych powstańców

więcej »

GARWOLIN, 01.03

Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

więcej »
2 3
4 5 6

GARWOLIN, 06.03 11:00

Zamek w Żelechowie - prezentacja wyników badań archeologicznych

więcej »

GARWOLIN, 06.03 12:00

Minister środowiska przyjedzie do powiatu garwolińskiego

więcej »
7

GARWOLIN, 07.03

Garwolin: koncert z okazji Dnia Kobiet

więcej »
8

GARWOLIN, 08.03

Dzień Kobiet Z GARWOLANKĄ

więcej »
9

GARWOLIN, 09.03

Koncerty piosenek włoskich w Sulbinach i Niecieplinie

więcej »
10
11 12 13 14 15 16

GARWOLIN, 16.03

Miętne: Jubileuszowy Wielkopostny Wieczór Młodych

więcej »
17

GARWOLIN, 17.03

Koncerty piosenek włoskich w Sulbinach i Niecieplinie

więcej »
18 19 20

GARWOLIN, 20.03

ZBIÓRKA KRWI

więcej »
21 22 23 24

GARWOLIN, 24.03

Żelechów: Wiosna Teatralna

więcej »
25 26 27 28 29 30 31

GARWOLIN, 31.03

Słynny zespół Wojska Polskiego wystąpi w Garwolinie

więcej »

GARWOLIN, 31.03

Garwolin: Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

więcej »

Kondolencje

Najnowsze Informacje