R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Elimincje powiatowe IV Ogólnopolskigo Festiwalu Pieśni Legionowej w Korytnicy
2020-02-19 10:03:00 Artykuł czytany 157 razy


Korytnica zorganizuje eliminacje powiatowe do IV Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Legionowej. Przesłuchania zaplanowano na 22 marca. Organizatorem festiwalu są parafia Św. Bartłomieja w Korytnicy oraz Parafialne Muzeum Ziemi Trojanowskiej w Korytnicy.


W tym roku Ogólnopolski Festiwal Pieśni Legionowej odbędzie się już po raz czwarty. Ponieważ rok 2020 został ogłoszony „Rokiem Bitwy Warszawskiej” tegoroczna edycja festiwalu także będzie wyjątkowa. Gospodarzem festiwalu 19 kwietnia tego roku będą Ząbki. Organizatorami są Pani Małgorzata Zyśk – Burmistrz Ząbek, Pan Wojciech Bardowski – Dyrektor festiwalu, Fundacja „Kultura z pasją” oraz Pani Zofia Paczuska – Stowarzyszenie Edukacyjne Ziemi Węgrowskiej. Wśród kilkunastu miejscowości, które zorganizują eliminacje rejonowe do konkursu znalazła się także KORYTNICA (gmina Trojanów) .

Polskie pieśni patriotyczne, a w szczególności legionowe, to muzyczna kanwa kształtująca dziedzictwo kulturowe oraz tożsamość narodową. Chociaż większość z tych pieśni przez lata ulegała modyfikacji, także ze względu na zmieniające się legionowe losy, do dziś pozostają one jednak symbolem naszej historii, tradycji, symbolem polskiej drogi do niepodległości.

Pomysłodawcą i inicjatorem Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Legionowej był Wojciech Bardowski, znany baryton, założyciel Fundacji „Kultura z pasją”, laureat wielu nagród, wyróżniony ”Złotym Liściem Retro” za upowszechnianie w swojej twórczości artystycznej dorobku kultury dwudziestolecia międzywojennego oraz medalem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. W 2019 roku za Festiwal Pieśni Legionowej otrzymał Medal „PRO MASOVIA”. Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 2017 r.

Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w konkursie wszystkich, którzy lubią śpiewać i występować na scenie, solistki i solistów, śpiewaków, piosenkarzy i wokalistów, amatorów i profesjonalistów, którzy ukończyli 16 rok życia, z terenu powiatu garwolińskiego, ale także z powiatów sąsiednich, a nawet całej Polski.

Szczegółowe informacje dotyczące eliminacji powiatowych w Korytnicy: regulamin, formularze zgłoszeniowe oraz Śpiewnik festiwalowy dostępne są na stronie muzeumpmzt.pl.

REGULAMIN /KLIKNIJ TUTAJ/


Patronat Honorowy nad Eliminacjami Powiatowymi w Korytnicy objął wywodzący się z ziemi trojanowskiej i parafii w Korytnicy Poseł na Sejm RP – Pan Henryk Kowalczyk. Obok konkursu odbędą się także wydarzenia towarzyszące, związane zarówno z bitwą warszawską jak i historią lokalną. Punktem kulminacyjnym będzie wieczorny koncert, w którym obok laureatów konkursu wystąpią goście wieczoru. W konkursie przewidziane są bardzo atrakcyjne nagrody, zarówno finansowe, jak i rzeczowe, a zdobywcy 1, 2 i 3 miejsca automatycznie awansują do konkursu głównego w Ząbkach.

- Dla Korytnicy zaproszenie do zorganizowania eliminacji powiatowych oraz współtworzenia tak wyjątkowego wydarzenia, jak IV Ogólnopolski Festiwal Pieśni Legionowej, to wyzwanie, ale też niesamowite wyróżnienie, za które bardzo dziękuję organizatorom festiwalu. Jest to także nasz wkład w upamiętnienie bitwy warszawskiej, jednego z najważniejszych wydarzeń w polskiej historii, które ugruntowało naszą niepodległość oraz upamiętnienie i promocja historii, tradycji i kultury powiatu garwolińskiego, ziemi trojanowskiej i korytnickiej parafii - zaznaczyli organizatorzy eliminacji powiatowych w Korytnicy.

Patronami medialnymi festiwalu są Katolickie Radio Podlasie oraz portal podlasie24.pl

Inf. pras.

Js

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

NASI PARTNERZY


foto

Wielkanoc za pasem - podpowiadamy jakie dekoracje...
2020-03-31 15:45:42 Kategoria:

Wielkanoc tuż tuż, pora więc na przygotowanie świątecznych ozdób. Niektóre można kupić, inne warto zrobić samemu. Podpowiadamy, czego nie powinno zabraknąć wśród...

więcej »
foto

Konta osobiste dla bystrzaków, czyli jak analizować...
2020-03-27 07:50:11 Kategoria:

Konto w banku to dla większości z nas absolutnie niezbędny produkt finansowy. Jego posiadanie jest w dzisiejszych czasach niemal obowiązkiem, więc praktycznie każdy staje...

więcej »
foto

O projekcie „Wsparcie samodzielności społecznej osób...
2020-03-27 07:18:00 Kategoria:

Publikujemy materiał filmowy promujący dobry wizerunek osób z zaburzeniami psychicznymi w społeczeństwie w ramach projektu pn. „Wsparcie samodzielności społecznej osób...

więcej »
foto

Zmiany w funkcjonowaniu Galerii Siedlce
2020-03-23 10:48:08 Kategoria:

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, w Galerii Siedlce funkcjonują...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

31 marca wtorkowe audycje Kaolickiego Radia Podlasie
2020-03-30 09:55:47 Kategoria:

KRP zaprasza 31 marca do wysłuchania:

więcej »


Garwolin

w lewoMarzec 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

GARWOLIN, 01.03

Górzno: pamięci Żołnierzy Niezłomnych

więcej »

GARWOLIN, 01.03

Maciejowice: przywrócą pamięć o Żołnierzach Wyklętych

więcej »

GARWOLIN, 01.03 10:30

Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

więcej »
2 3

GARWOLIN, 03.03

Magiczna Kraina Czarnoksiężnika OZ-ona

więcej »
4 5 6

GARWOLIN, 06.03

Miętne: Sergio Bettas dla pań i nie tylko

więcej »

GARWOLIN, 06.03

Dzień & Noc Kobiet z CSiK

więcej »
7

GARWOLIN, 07.03

Pilawa: wieczór z włoskim tenorem

więcej »
8

GARWOLIN, 08.03

Maciejowice: włoski tenor będzie śpiewał dla pań

więcej »

GARWOLIN, 08.03

Dzień & Noc Kobiet z CSiK

więcej »
9 10 11 12 13

GARWOLIN, 13.03

Kształty z natury – wernisaż wystawy Katarzyny Kuty

więcej »
14 15

GARWOLIN, 15.03

Powalczą o Puchar Burmistrza Żelechowa

więcej »
16 17 18

GARWOLIN, 18.03

„Małe Nutki” znów na scenie! Festiwal Piosenki Dziecięcej w CSiK

więcej »
19 20 21 22
23 24 25

GARWOLIN, 25.03

Plastyczny Konkurs Wielkanocny

więcej »
26 27 28 29
30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje