R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Adam Fidusiewicz w dworku w Miętnem
2018-07-21 11:03:09 Artykuł czytany 245 razy


Grupa teatralna dzieci i młodzieży działająca przy Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem, a także Teatr Rękawiczka i Teatr Tymczasem z Garwolina spotkali się 16 lipca w miętneńskim dworku na warsztatach teatralnych z aktorem Adamem Fidusiewiczem.
Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj


Spotkanie z aktorem Adamem Fidusiewiczem oraz warsztaty, które poprowadził z dziećmi i młodzieżą, odbyły się w ramach projektu „Mój Teatr” Mazowieckiego Instytutu Kultury, realizowanego przez Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem. Głównym celem projektu jest wspieranie codziennej pracy teatralno- edukacyjnej z dziećmi i młodzieżą, pobudzenie ich wyobraźni i myślenia, zainspirowanie do własnych pomysłów, dodanie odwagi, aktywizację nowych osób zainteresowanych tym działaniem i ożywienie wokół teatru społeczności lokalnych.

Aktor Adam Fidusiewicz ma na swoim koncie niezliczoną liczbę ról teatralnych i filmowych. Znany jest m.in. z seriali Czas honoru - Powstanie, O mnie się nie martw, czy Na wspólnej. Adam Fidusiewicz to także dobry wokalista. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w młodym wieku, gdy uczęszczał na lekcje śpiewu ze słynną piosenkarką Krystyną Prońko. Aktor ma nawet na swoim koncie występy w musicalach Piotruś Pan i Metro. Największy rozgłos na początku kariery przyniosła aktorowi rola Stasia w ekranizacji kultowej powieści W pustyni i w puszczy. Od tamtego czasu wcielił się w kilkanaście filmowych i serialowych postaci. Od kilku lat Adam z powodzeniem spełnia się także w roli aktora dubbingowego. - Bardzo się cieszę, że Pan Adam pozytywnie odpowiedział na moje zaproszenie i zgodził się poprowadzić z dziećmi zajęcia. Spotkanie upłynęło w niezwykle serdecznej atmosferze. Aktor oczarował grupę nie tylko swoim talentem, ale także niebywałym przygotowaniem pedagogicznym, dowcipem oraz łagodną powierzchownością – informuje Beata Pasternak dyrektor PCKiP w Miętnem.

Warsztaty aktorskie dedykowane były dla nowo powstającej przy centrum kultury grupie teatralnej dzieci i młodzieży. – Ale korzystając z możliwości zaprosiliśmy do udziału w nich działające już kilka lat przy CSiK w Garwolinie Teatry Tymczasem i Rękawiczka. Myślę, że była to też dobra okazja poznania się, wspólnej nauki i zabawy, spędzenia czasu – dodaje dyrektor.

"Dzisiaj byłem na spotkaniu z młodzieżą! Było super! Młodzi ludzie byli inspirujący, pełni energii i humoru! To była świetna przygoda. Dzięki" - napisał w pamiątkowej księdze dworku w Miętnem Adam Fidusiewicz. - Na koniec nie obyło się też bez pamiątkowych zdjęć i rozdawania autografów. – Wiem, że młodzież bardzo chętnie wzięłaby jeszcze udział w zajęciach poprowadzonych przez Adama Fidusiewicza. Bardzo się im podobało. Postaram się w tej kwestii jeszcze podziałać. A póki co jesteśmy na etapie umawiania terminu przyjazdu do Miętnego kolejnej osobowości ze świata filmu, teatru m.in. odtwórczyni słynnej roli Jagny w „Chłopach” Pani Emilii Krakowskiej – oznajmia Beata Pasternak. W ramach projektu odbywają się dla dzieci i młodzieży co tydzień w PCKiP w Miętnem warsztaty teatralne prowadzone przez Jerzego Rusaka. Grupa ostatnio była także na wycieczce w Warszawie. Zwiedziła Łazienki, grała w grę terenową oraz obejrzała plenerowy spektakl Teatru Polonia "Czerwony Kapturek". Przed nimi jeszcze kilka ciekawych przedsięwzięć. W listopadzie zaprezentują spektakl finałowy podsumowujący projekt pt. „Dworska Scena Teatralna”. Jego przewodnim motywem jest stół - jeden z najbardziej oczywistych elementów wyposażenia każdego domu, w związku z czym na co dzień nie zwracający na siebie większej uwagi. Tymczasem stół jest nie tylko praktycznym meblem, ale zajmuje ważne miejsce w rozwoju naszej cywilizacji i wciąż jest niezwykle istotnym elementem w budowaniu bliskich relacji.


inf. pras.
WJ/Garwolin  [MSz]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
foto

Dlaczego SEIKO…?
2018-10-17 11:18:10 Kategoria:

Nadeszła chwila, by znów widzieć wszystko precyzyjnie. By skupić się na sobie – swoich oczach, wyraźnym widzeniu i świetnym wyglądzie.

więcej »
foto

Nie oceniaj mnie zanim mnie nie poznasz!
2018-10-17 11:05:58 Kategoria:

Nie oceniajmy i nie lękajmy się osób doświadczających zaburzeń psychicznych, wspierajmy i pomóżmy im aktywnie włączyć się w życie społeczne i zawodowe - z takim...

więcej »

Garwolin

w lewoPaźdzernik 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6

GARWOLIN, 06.10

Żelechów jedzie na Stadion Młodych!

więcej »
7
8

GARWOLIN, 08.10

Ogólnopolski Festiwal „Jesteśmy wolni”

więcej »
9 10 11 12

GARWOLIN, 12.10

Jesienne spotkania z teatrem

więcej »

GARWOLIN, 12.10 19:00

Garwolin: niezwykły koncert „Nieodległość 100+”

więcej »
13 14

GARWOLIN, 14.10 17:00

Garwolin: Koncert z okazji Dnia Papieskiego

więcej »
15 16 17

GARWOLIN, 17.10 17:00

Sulbiny: Miecznikowski na 100-lecie niepodległości

więcej »
18 19

GARWOLIN, 19.10

Piosenki niepodległe – koncert w Garwolinie

więcej »
20

GARWOLIN, 20.10

Jesienny “Natural Woman” w Miętnem

więcej »
21

GARWOLIN, 21.10

Żelechów: koncert „Non omnis moriar” ku czci Świętego Jana Pawła II

więcej »
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje