R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Spotkanie opłatkowe Domowego Kościoła diecezji siedleckiej
2019-01-18 12:59:47 Artykuł czytany 1311 razy


Od wielu lat w okresie Bożego Narodzenia ma miejsce spotkanie opłatkowe Domowego Kościoła diecezji siedleckiej. W tym roku odbyło się ono 12 stycznia w Pilawie.


Oto relacja z tego wydarzenia nadesłana do naszej redakcji:

Mimo chłodnej, zimowej pogody przyjechały liczne rodziny ze wszystkich siedmiu rejonów: bialskiego, garwolińskiego, łukowskiego, siedleckiego I, siedleckiego II, sobolewskiego i włodawskiego, w sumie ponad 300 osób. Spotkanie rozpoczęło się w pilawskim kościele p.w. Matki Bożej Kodeńskiej śpiewaniem kolęd i krótką adoracją poszczególnych rejonów przed żłóbkiem. Następnie zebrani uczestniczyli we Mszy św., której przewodniczył Ks. Biskup Piotr Sawczuk, a koncelebrowało kilku kapłanów moderatorów Domowego Kościoła naszej diecezji. Ks. Biskup wyraził swą radość ze spotkania z rodzinami i podkreślił, jak wiele dobra uczynił dla Kościoła ks. Franciszek Blachnicki, założyciel Ruchu Światło-Życie i jego gałęzi rodzinnej – Domowego Kościoła.

Po Mszy św. uczestnicy spotkania udali się do pobliskiego Laurowego Dworu, gdzie dzielili się opłatkiem i radowali się sobą nawzajem podczas agapy. Poszczególne rejony przy śpiewie kolęd prezentowały swój stan osobowy i najważniejsze wydarzenia minionego roku, dzieląc się radością trwania w ruchu Domowego Kościoła.

Świadomi pięknych owoców w małżeństwach i rodzinach, trwających od lat w Domowym Kościele, cieszyliśmy się z młodych małżeństw, stanowiących nowe, pilotowane kręgi. Członkowie Domowego Kościoła doskonale wiedzą, że rodzina bez Boga często generuje problemy, wobec których staje się bezsilna. Natomiast formacja naszego ruchu, pozwala uwolnić ogromny potencjał miłości, którą Pan obdarza mężczyznę i kobietę w sakramencie małżeństwa. I ten fakt napawa radością i nadzieją.

Podczas spotkania małżonkowie mieli także okazję przyjąć w duchową adopcję jednego kapłana z naszej diecezji, zobowiązując się do codziennej modlitwy za niego.

Jesteśmy bardzo wdzięczni rejonom garwolińskiemu i sobolewskiemu za trud zorganizowania tegorocznego spotkania opłatkowego. Dziękujemy Księdzu Biskupowi Piotrowi Sawczukowi za bardzo cenną dla nas obecność i pokrzepiające słowa, zwłaszcza o naszym założycielu, za wspólny czas agapy, ks. Andrzejowi Banasiukowi, proboszczowi z Pilawy za gościnność. Wszystkim kapłanom uczestniczącym w spotkaniu oraz wspomagającym rodziny w całorocznej formacji składamy także wielkie „Bóg zapłać!”
Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj
Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj
Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj

Większe zdjęcia można zobaczyć tutajInfo: DK

Fot. Piotr Grabowski

DJ
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Ciekawa lektura na wakacje? Dowiedz się, jak tanio...
2019-08-20 11:57:27 Kategoria:

Lato to czas błogiego relaksu i odpoczynku. Najchętniej spędzamy wówczas czas na świeżym powietrzu – w tym celu nie trzeba nawet wyjeżdżać z Podlasia. Leżak czy koc...

więcej »
foto

Bajkowa Wyspa - przedszkole i żłobek w Pruszynie-Pieńkach
2019-07-01 07:26:27 Kategoria:

W Pruszynie-Pieńkach powstaje Bajkowa Wyspa - najwspanialsze przedszkole i żłobek. Bajkowa wyspa to niepowtarzalne miejsce na żłobkowo przedszkolnej mapie Siedlec i...

więcej »

Garwolin

w lewoSierpień 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

GARWOLIN, 01.08 17:00

Garwolin: 75. rocznica Powstania Warszawskiego

więcej »
2 3

GARWOLIN, 03.08

Karawana w Wildze i Górze Kalwarii

więcej »
4

GARWOLIN, 04.08

Festyn rodzinny w Niesadnej

więcej »
5 6 7 8 9 10 11
12

GARWOLIN, 12.08 17:00

Chodzi mucha po suficie. Koncert duetu muzycznego kontrabas i trąbka

więcej »
13 14

GARWOLIN, 14.08

Maciejowice: pamiętają w Bitwie Warszawskiej

więcej »
15

GARWOLIN, 15.08 10:00

Święto Wojska Polskiego w Garwolinie

więcej »
16 17 18

GARWOLIN, 18.08

Garwolin: festyn rodzinny ze szczytnym celem

więcej »

GARWOLIN, 18.08

Górzno: tego jeszcze nie grali

więcej »
19 20 21 22 23 24 25

GARWOLIN, 25.08

Gminne dziękczynienie za plony w Podłężu

więcej »

GARWOLIN, 25.08 13:00

Dziękczynienie za plony w gminie Pilawa

więcej »
26 27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje