R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Górzno: ks. kanonik Eugeniusz Rola obchodził jubileusz święceń kapłańskich /ZDJĘCIA/
2018-05-17 07:07:51 Artykuł czytany 1672 razy


45 lat temu w siedleckiej katedrze przyjmował święcenia kapłańskie. 13 maja tego roku w górzneńskim kościele św. Jana Chrzciciela, ks. kan. Eugeniusz Rola składał dziękczynną ofiarę za to wielkie wybranie i okazaną przez Najwyższego Kapłana - Jezusa łaskę i zmiłowanie.


Uroczystej Eucharystii przewodniczył Dostojny Jubilat, a uczestniczyło w niej kilkunastu księży z kanclerzem Kurii, ks. kan. Janem Babikiem na czele i około 200 wiernych nie tylko z parafii, w której posługuje ks. kanonik. W kazaniu ks. Eugeniusz dużo mówił o współistnieniu, współdziałaniu ludzi mających różne powołania w Kościele, a także różne dary Ducha Świętego.

- Jakże budujący i skuteczny jest dobrze funkcjonujący zespół duszpasterski w parafii, gdy kapłani współpracują ze sobą nie tylko na bazie wytycznych  biskupich i kurialnych, ale jeszcze bardziej przez przyjaźń i osobiste kontakty w duchu braterstwa. Jakże konieczna jest współpraca księży  w ramach dekanatu i w sąsiedztwie, jak mile wspominamy zjazdy osób duchownych pochodzących z tej parafii, które nas integrowały, zbliżały, pomogły lepiej się poznać, a jednocześnie zobowiązywały do duchowego wsparcia - podkreślał.

I to chyba było podstawą posługi ks. kan. Eugeniusza, który z górzneńskią owczarnią związany jest na dobre i na złe od ponad 22 lat, w tym18 był proboszczem. Świadczyć mogą o tym życzenia, jakie z serca popłynęły do Jubilata od przedstawicieli różnych środowisk.

- Uczysz nas kochać ludzi i Boga, bo to najkrótsza do nieba droga, więc wielkie dzięki Tobie dziś składamy i szczere życzenia Ci przesyłamy. Życzymy zdrowia i dużo miłości, byś jak najdłużej tu z nami był. My do Pana Boga modły zanosimy i o wiele szczęścia dla księdza prosimy - życzyły dzieci, a Łucja Szewczyk, prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci dziękowała ks. Eugeniuszowi „za przekazywanie dzieciom i młodzieży wiedzy religijnej i innej też, kształtowanie ich prawidłowych osobowości poprzez udzielanie sakramentów św., dbałość o wszechstronny rozwój duchowy oraz niesienie pomocy potrzebującym w tym zakresie”. Przedstawiciele lektorów górzneńskiej parafii, jak również Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca, życzyli ks. kanonikowi wielkiej radości z kapłańskiej służby, Bożego błogosławieństwa i obfitości darów Ducha Świętego. - Dziś, w ten szczególny dzień nasze serca radują się, że jesteś wśród nas i dziękujemy Ci za Twoją obecność, za lata posługi, lata oddania i zapewniamy o naszej modlitwie - mówili.

W imieniu Kół Żywego Różańca złożone zostały życzenia wielkiej radości z każdego dnia kapłańskiej służby, błogosławieństwa Bożego i obfitości darów Ducha świętego.

- Niech dobry Bóg darzy księdza zdrowiem i pokojem, a Matka Boża ma w swej opiece i wyprasza potrzebne łaski i siły w głoszeniu Słowa Bożego. Podejmowany trud zmagania się z codziennością niech księdza uskrzydla i pozwoli dostrzegać piękno i głębię życia - życzyli ministranci, natomiast przedstawiciele Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży składali życzenia „radości z każdego dnia służby kapłańskiej, błogosławieństwa Bożego. Niech dobry Bóg darzy Cię zdrowiem i pokojem, byś dalej z odwagą i mocą kroczył po trudnych ścieżkach kapłańskiego życia (…) Otaczamy Cię naszą modlitwą, dziękując dziś Panu Bogu za Twoją obecność wśród nas, za wszelkie dobro, które się stało naszym udziałem, za czas siły i talenty, którymi służysz ludziom”.

- Dziś sięgasz pamięcią wstecz, przywołujesz chwile, kiedy z radością i oddaniem przyjmowałeś święcenia kapłańskie. Niech po 45. latach te chwile wciąż żyją w Tobie i dają moc do dalszej posługi. Niech zmartwychwstały Chrystus Ci błogosławi, a Matka Boża otacza swoją opieką - winszowali chórzyści. - Gratulujemy jubileuszu, z darem gorącej modlitwy najserdeczniejsze życzenia, błogosławieństwa Bożego, zdrowia i jeszcze wiele, wiele lat służby Bogu i ludziom - akcentowały siostry zakonne. W imieniu mieszkańców samorządu gminy Górzno, wyrazy wdzięczności z lata posługi składali przewodniczący RG Krzysztof Skwarek i wójt Waldemar Sabak.

-  9 czerwca 1973 roku w siedleckim Seminarium Duchownym powiedziałeś „tak” na zaproszenie Chrystusowe do służby w Winnicy Pańskiej. Pragniemy Ci bardzo gorąco podziękować za te 45 lat kapłaństwa, ale szczególnie dziękujemy za okres kapłaństwa w naszej parafii, bo to ponad 22 lata, w tym 18 lat probostwa, dziękujemy Ci za te lata, kiedy byłeś ojcem duchowym naszej parafii, przekazywałeś wszystkie wartości. Dziękujemy za sakramenty św., za wszystko co robiłeś dla naszego ludu, żeby przybliżyć nas do świętości, za msze, homilie, troskę o naszą parafię, naszą gminę - artykułował gospodarz gminy. - Ja od niespełna 4 lat mam możliwość pracy w tej wspólnocie, ale to co ksiądz kanonik przez 18 lat tutaj zasiewał, ja teraz mogę tylko zbierać, i za to również bardzo serdecznie dziękuję, dziękuję za pomoc, za posługę i za życzliwość nam okazywaną. Życzymy świętości, świętości i jeszcze raz świętości, a patrząc na kanonika nie mam wątpliwości- spuentował proboszcz parafii, ks. prałat Jerzy Kalinka, który w połowie czerwca obchodził będzie ćwierćwiecze święceń kapłańskich.

Na zakończenie jubileuszowej gali, młodzież szkolna przedstawiła okolicznościowy program słowno- muzyczny.Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj


WJ/Garwolin/DJ
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • Mieszkańcy
  2018-05-17 18:09:38

  arrow

  Ale wójt Sabak walnął gadkę, że lepszej by nawet biskup nie wygłosił. Widać, że ks.kanonik wiele znaczył dla gminy, parafii i wójta osobiście. My też się przyłączamy.

 • Parafianin Jan
  2018-05-17 17:45:05

  arrow

  Gratulacje księże kanoniku i dużo zdrowia na dalsze lata posługi.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Praca w podlaskim - czy trudno zdobyć zatrudnienie?
2019-03-21 14:22:40 Kategoria:

Mieszkasz w województwie podlaskim? Z pewnością doceniasz więc bogactwo roślinności, fakt, że miasta tego regionu są spokojne i zadbane a samo województwo dynamicznie...

więcej »
foto

Bądź otwarty na pomoc!
2019-03-21 10:59:27 Kategoria:

W dzisiejszym świecie pogoni za szczęściem, pieniędzmi i chęcią posiadania dóbr materialnych coraz częściej jako społeczeństwo doświadczamy zaburzeń psychicznych....

więcej »
foto

Dokąd na wakacje? 5 najpopularniejszych kierunków...
2019-03-20 11:55:21 Kategoria:

Letnie urlopy i wakacyjne wyjazdy zbliżają się do nas wielkimi krokami. Czy masz już plany na ten czas? Jeżeli nie, to koniecznie poznaj nasze podpowiedzi. I po prostu się...

więcej »
foto

Mezze – znacznie więcej niż przystawki...
2019-03-20 11:43:06 Kategoria:

Słowo „mezze” (także „meze” lub „maze”, a w liczbie mnogiej: „mezedes”) pochodzi z języka perskiego i dosłownie oznacza „smak” albo „przekąskę”....

więcej »
foto

Siedlce: Żłobek JAŚ I MAŁGOSIA zaprasza na Dzień...
2019-03-18 12:16:01 Kategoria:

Już w najbliższą sobotę, 23 marca rodzice maluchów będą mogli zobaczyć jak działa żłobek "Jaś i Małgosia" w Siedlcach. To doskonała okazja, aby zapoznać się z...

więcej »

Garwolin

w lewoMarzec 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

GARWOLIN, 01.03

Powiat garwoliński: pamięci antykomunistycznych powstańców

więcej »

GARWOLIN, 01.03

Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

więcej »
2 3
4 5 6

GARWOLIN, 06.03 11:00

Zamek w Żelechowie - prezentacja wyników badań archeologicznych

więcej »

GARWOLIN, 06.03 12:00

Minister środowiska przyjedzie do powiatu garwolińskiego

więcej »
7

GARWOLIN, 07.03

Garwolin: koncert z okazji Dnia Kobiet

więcej »
8

GARWOLIN, 08.03

Dzień Kobiet Z GARWOLANKĄ

więcej »
9

GARWOLIN, 09.03

Koncerty piosenek włoskich w Sulbinach i Niecieplinie

więcej »
10
11 12 13 14 15 16

GARWOLIN, 16.03

Miętne: Jubileuszowy Wielkopostny Wieczór Młodych

więcej »
17

GARWOLIN, 17.03

Koncerty piosenek włoskich w Sulbinach i Niecieplinie

więcej »
18 19 20

GARWOLIN, 20.03

ZBIÓRKA KRWI

więcej »
21 22 23 24

GARWOLIN, 24.03

Żelechów: Wiosna Teatralna

więcej »
25 26 27 28 29 30 31

GARWOLIN, 31.03

Słynny zespół Wojska Polskiego wystąpi w Garwolinie

więcej »

Kondolencje

Najnowsze Informacje