R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Ferie z Bogiem w Żelechowie /ZDJĘCIA/
2019-02-12 08:05:30 Artykuł czytany 487 razy


Około 50 dzieci i 20 wolontariuszy aktywnie spędziło tegoroczne ferie zimowe, które zorganizowano w żelechowskiej parafii Zwiastowania NMP. Czas zimowego wypoczynku nie był dla nich czasem wolnym od Pana Boga.


Szkolne Koła Caritas działające przy Szkole Podstawowej w Żelechów oraz Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego i Parafialny Zespól Caritas wraz z animatorami i moderatorami postanowili spędzić kilka dni wolnych od szkoły wraz z dziećmi, organizując w żelechowskiej parafii „Ferie z Bogiem”. -Spotkania rozpoczynaliśmy wspólną modlitwą i zawiązaniem wspólnoty, następnie pieśniami lednickimi uwielbialiśmy Pana Boga i dzieci zasiadały do śniadania, które składało się z płatków na mleku i jakiejś niespodzianki. Były gofry, naleśniki, frytki, zapiekanki- mówi s. Dawida.  -Zabawa i śpiew, wyjazd na lodowisko do Mińska Mazowieckiego i dyskoteka jednoczyły nas wszystkich w radości, jeszcze bardziej przybliżając do siebie- dodaje. Wśród licznych konkursów plastycznych, muzycznych, quizów i balu karnawałowego, nie zabrakło czasu na modlitwę. -Było nam dane zobaczyć pokaz sztuki walki. Nasz kolega pokazał nam kilka jej sposobów. Dzieci chętnie brały udział i próbowały pokonać dużo starszego kolegę. Na sali było też miejsce dla tych, którzy chcieli się bawić klockami, samochodami czy innymi zabawkami. Świadectwo bezinteresownej miłości bliźniego dali młodzi ludzie- animatorzy i panie z PZC, które przygotowały poczęstunek. Ich pomoc w przeprowadzeniu całego przedsięwzięcia była niezbędna i nieoceniona. Czas ferii minął, ale wspomnienia pozostały- artykułuje siostra.

W każdym dniu tradycyjnie musiał być taniec „Belgijka” i tunel, które dawały dzieciom dużo radości. Duże zainteresowanie było zabawą krzesłami, podczas której najsprytniejszy zostawał zwycięzcą i otrzymywał nagrodę. Wolontariusze zachęcali dzieci do zabawy, służyli  im, obsługiwali. Był to piękny widok, kiedy wolontariusze tańczyli z tymi małymi dziećmi. - Ten czas z Bogiem pozwolił nam zobaczyć, ile jest piękna, poświecenia w młodych wolontariuszach, którzy nie żałowali swojego czasu dla Jezusa w drugim człowieku, w myśl słów z Ewangelii wg św. Mateusza: „Wszystko co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”- spuentowała s. Dawida.

Oprócz siostry Dawidy, duchową i nie tylko pieczę nad uczestnikami niecodziennych ferii zimowych w Żelechowie sprawował ks. Marcin.


 


Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ
Inf. pras.
WJ/Garwolin  [MSz]

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Badanie SAFE: jak obecnie radzą sobie Polscy...
2019-04-24 11:19:37 Kategoria:

Członkowie Komisji Europejskiej oraz Europejskiego Banku Centralnego chcąc lepiej poznać problemy, oraz uwarunkowania związane z dostępem m.in. małych i średnich...

więcej »
foto

Rozpocznij pracę w firmie Addit
2019-04-18 17:37:45 Kategoria:

Jako firma Addit jesteśmy jednym z największych producentów elementów i maszyn z blach w Europie. Na rynku istniejemy od 25 lat. Nasz zespól składa się z 700 osób....

więcej »

Garwolin

w lewoKwiecień 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6 7

GARWOLIN, 07.04

Garwolin: bieg do wiosny już w niedzielę

więcej »
8 9

GARWOLIN, 09.04

Kino objazdowe w Żelechowie

więcej »
10

GARWOLIN, 10.04

Żelechów: warsztaty wielkanocne

więcej »
11 12

GARWOLIN, 12.04

Sulbiny: Ekstremalna Droga Krzyżowa

więcej »

GARWOLIN, 12.04

Z Łaskarzewa też pójdą w EKD

więcej »

GARWOLIN, 12.04 21:00

Żelechów: Ekstremalna Droga Krzyżowa /zapowiedź/

więcej »
13 14
15 16

GARWOLIN, 16.04

Garwolin: Koncert „Wiara nadzieja miłość” w wykonaniu młodzieży

więcej »
17

GARWOLIN, 17.04

Bus „Nowej Piątki” przyjedzie do Borowia i Maciejowic

więcej »

GARWOLIN, 17.04

Bus „Nowej Piątki” przyjedzie do Borowia

więcej »
18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

GARWOLIN, 28.04 17:00

Maciejowice: rozpoczęcie sezonu turystycznego

więcej »
29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje