R E K L A M ADROHICZYN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

I Podlaski Kongres Kół Gospodyń Wiejskich w Drohiczynie
2022-08-28 09:35:13 Artykuł czytany 1658 razy


W Drohiczynie odbył się 1. Podlaski Kongres Kół Gospodyń Wiejskich. W niedzielę, 28 sierpnia Koła Gospodyń Wiejskich w Drohiczynie zaprezentowały lokalne specjały oparte na recepturach przekazywanych z pokolenia na pokolenia, a także rękodzieło ludowe. Na scenie wystąpiły zespoły i kapele ludowe. W programie Kongresu były także prelekcje i panele tematyczne.


Msza Św. pod przewodnictwem biskupa seniora diecezji drohiczyńskiej Tadeusza Pikusa rozpoczęła I Kongres Kół Gospodyń Wiejskich w Drohiczynie. W Eucharystii wzięły udział Koła Gospodyń Wiejskich, motocykliści z Rajdu Katyńskiego, samorządowcy oraz mieszkańcy.


Dziękujemy dziś Bogu i rolnikom za dar chleba - mówił bp Pikus nawiązując do parafialnych dożynek. Biskup wyraził podziw dla uczestników Rajdu Katyńskiego, którzy pielęgnują wartości patriotyczne oraz radość z obecności Kół Gospodyń Wiejskich, które krzewią kulturę i podtrzymują tradycję. POSŁUCHAJRelację z I Podlaskiego Kongresu Kół Gospodyń Wiejskich w Drohiczynie przekazuje jak zawsze Katolickie Radio Podlasie. W plenerowym studiu pojawią się dziś reprezentantki KGW, które goszczą w Drohiczynie.

Przed radiowym mikrofonem jako pierwsze wystąpiły "Przybyszanki" z Przybyszyna koło Ciechanowca - Panie: Barbara Kosińska-Białowarczuk i Malgorzata Deniziak.

POSŁUCHAJ

"Wesołe sąsiadki" - to wdzięczna nazwa kolejnego Koła Gospodyń Wiejskich, które Radio Podlasie miało przyjemność gościć w Drohiczynie. Przewodniczącą jest Pani Barbara Bielicka. Koło prowadzi swoją działalność w miejscowości Baciuty w gm. Turośń Kościelna.

POSŁUCHAJ

Z wykładem "Ekologia w uprawach" wystąpiła na dzisiejszym I Podlaskim Kongresie Kół Gospodyń Wiejskich w Drohiczynie prof. Ewa Solarska z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Z prelegentką rozmawiał Andrzej Ilczuk.

POSŁUCHAJ


Kamila Czarkowska, Agnieszka Dobrogowska, Krystyna Twarowska, Alicja Borawska, Justyna Malinowska, Joanna Szawracka
- należą do Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Dołubowie w powiecie siemiatyckim. Jak działa stowarzyszenie i czym zajmują się jego członkinie? O tym w rozmowie z naszym reporterem. Gościem Andrzeja Ilczuka była także Bożena Jasek- Pudło z KGW w Starej Dąbi.

POSŁUCHAJ
-------------------------------------------

Przez cały dzień w Parku Miejskim na odwiedzających czekały stoiska z lokalnymi specjałami oraz rękodziełem ludowym. O 11.15 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Drohiczynie nastąpiło otwarcie kongresu. W programie były prelekcje i panele tematyczne. Od godz. 15.00 - występy zespołów ludowych.

Zaplanowane prelekcje w Miejskim Ośrodku Kultury w Drohiczynie: Prelekcja Patrycji Hurlak – Być kobietą zachwycającą, a nie narzekającą; Monika Cedrzyńska – Ziołowa apteka w przydomowym ogródku; Bożena Jasek-Pudło – Jak ożywić działalność KGW?; Prof. Ewa Solarska – Ekologia w uprawach;

O godz. 14.00 odbyły się spotkania w małych grupach: Monika Cedrzyńska – Zastosowanie ziół w kuchni i lecznictwie / Joanna Bala – Zaangażowanie kobiet w życie społeczno-polityczne; Przedstawiciel ARiMR – Kwestie formalno-prawne w działalności KGW; Dorota Pastuszak (Mary Kay) – Jak dobrze korzystać z kosmetyków.

Na scenie plenerowej w Parku Miejskim występy KGW i zespołów ludowych: Moko-Bęc z Mokobód, Polne Maki z Dołubowa, Zespół Tęcza z Nurca Stacji, Zespół Strzałki KGW Strzała, Zespół Jesień z Drohiczyna.

Kongres jest połączony z finałem Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego. Motocykliści po raz drugi na miejsce zakończenia rajdu wybrali historyczną stolicę Podlasia. 

Organizatorami I Podlaskiego Kongresu Kół Gospodyń Wiejskich są Katolickie Radio Podlasie, Fundacja Podlaskie Centrum Radiowe, Podlaski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Urząd Miejski w Drohiczynie. Sponsorem głównym kongresu jest PZU.

GALERIA ZDJĘĆABol [ja]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
tel. 600 262 129
siemiatycze@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 
REKLAMA
foto

Nowe radiowozy dla podlaskiej Policji
2022-12-16 11:58:17 Kategoria: Wieści Podlaskie

Trzynaście nowoczesnych aut trafi do komend powiatowych i miejskich w województwie podlaskim. Ich zakup został dofinansowany przez podlaskie samorządy, m.in. przez samorząd...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

23 stycznia transmisja z Pratulina
2023-01-22 22:50:50 Kategoria:

23 stycznia diecezja siedlecka wspomina bł. Unitów, którzy w obronie wiary, jedności Kościoła i polskości, ponieśli śmierć męczeńską broniąc swej świątyni....

więcej »


foto

The Best of Voci Cantati
2021-12-28 07:31:19 Kategoria: Kultura

W 2021 roku Voci Cantati obchodzi swój jubileusz. To już 10 urodziny! 10 lat na scenie to spory bagaż dorobku i osiągnięć, a także liczne projekty muzyczne.

więcej »
foto

Matura z matematyki 2023 – czego się spodziewać na...
2023-02-06 15:33:55 Kategoria:

Egzaminy maturalne zbliżają się wielkimi krokami, a przed tegorocznymi maturzystami już ostatnia prosta. Na studniówkowych parkietach w całym kraju dogasają już ostatnie...

więcej »
foto

Nasze zeznania podatkowe online - e Deklaracje 2022...
2023-02-06 08:19:40 Kategoria:

Każdy człowiek, który wykonuje pracę, czy też zarabia pieniądze w inny sposób, musi zapłacić podatek dochodowy. Ministerstwo Finansów wymaga od nas takiej daniny na...

więcej »
foto

Jakie drewno na żaluzje drewniane?
2023-02-06 08:12:21 Kategoria:

Drewniane żaluzje od lat cieszą się niesłabnącą popularnością, chociażby ze względu na ponadczasowość, praktyczność i niezwykłe walory estetyczne. Co więcej,...

więcej »

Siemiatycze

w lewoLuty 2023w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4

SIEMIATYCZE, 04.02 17:00

Różaniec mężczyzn w Siemiatyczach

więcej »
5

DROHICZYN, 05.02 15:00

Msza Św. trydencka w Drohiczynie

więcej »
6 7

SIEMIATYCZE, 07.02 16:30

W Siemiatyczach odbędzie się premiera znaczka IPN z kolekcji o Powstaniu Styczniowym

więcej »
8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28

Kondolencje

Najnowsze Informacje