R E K L A M ADROHICZYN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Spotkanie opłatkowe Kolędników Misyjnych, kół misyjnych i sympatyków misji w Drohiczynie
2020-01-20 09:57:40 Artykuł czytany 249 razy


,,Otwórzmy serca, otwórzmy dłonie. Dla dzieci całego świata. Bożą miłością serce niech zapłonie. Dalekiej siostry i brata.” Słowa hymnu Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci rozbrzmiewały z ust Kolędników Misyjnych zgromadzonych podczas spotkania w sobotę 18 stycznia w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie. Przyjechali oni na zaproszenie biskupa drohiczyńskiego Piotra Sawczuka i księdza Wojciecha Piotrowskiego - Dyrektora Papieskich Dzieł Misyjnych Diecezji Drohiczyńskiej, aby wziąć udział w spotkaniu opłatkowym.


Spotkanie miało na celu integrację wszystkich dzieci zaangażowanych na rzecz Misji poprzez wspólny śpiew kolęd i dzielenie się opłatkiem. Dzieci przyjechały kolorowo przebrane i z gwiazdami, z którymi odwiedzały domy w swoich parafiach niosąc radosną nowinę o narodzeniu Zbawiciela. Podczas tego kolędowania w parafiach prosiły o pomoc materialną dla potrzebujących dzieci w Amazonii.

Z uczniami, opiekunami, rodzicami i alumnami byli biskup Piotr Sawczuk, biskup senior Antoni Dydycz, ks. Wojciech Piotrowski, ks. Robert Krasowski, który pracował na Misjach we Włoszech i ks. Adam  Romaniuk – Misjonarz pracujący obecnie w głębi Rosji.

Po obejrzeniu scenki z kolędowania, przedstawionej przez  dzieci  ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach, Misjonarze podzielili się  wrażeniami ze swojej pracy i opowiedzieli, podkreślali, jak ważna jest pomoc modlitewna i materialna płynąca od ludzi. Były to ważne słowa, które utwierdziły dzieci w przekonaniu, że ich trud kolędowania i zebrane ofiary miały szczytny cel.

Biskup Piotr Sawczuk wyraził wdzięczność i radość z tego, że tak wiele dzieci z diecezji aktywnie włącza się w dzieło misyjne Kościoła. Krótko przybliżył trudną sytuację materialną i społeczną ludzi w wielu miejscach na świecie, którym trzeba spieszyć z pomocą jako naszym bliźnim.

Następnie wszyscy podzielili się opłatkiem składając wzajemnie najlepsze życzenia. Na koniec odbył się słodki poczęstunek, był to też czas na rozmowy i dzielenie się wrażeniami zarówno z odbytego spotkania, jak i z wcześniejszego kolędowania.Większe zdjęcia można zobaczyć tutajTekst: Barbara Oleksiuk
Foto: al. Rafał Oleksiuk

Oprac. ABol


DW

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
tel. 600 262 129
siemiatycze@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 
REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

3 kwietnia audycje piątkowe Katolickiego Radia Podlasie
2020-04-03 07:22:00 Kategoria:

Katolickie Radio Podlasie 3 kwietnia zaprasza na audycje:

więcej »


foto

Podziel się dobrem
2020-04-02 13:00:14 Kategoria:

W dobie szalejącej pandemii koronawirusa, pacjenci Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Centrum czekają na Twoją pomoc.

więcej »
foto

Dlaczego zawód medyczny? cz. 2
2020-04-01 15:57:50 Kategoria:

Technik farmaceutyczny wykonuje czynności polegające na sporządzaniu, wytwarzaniu, wydawaniu produktów leczniczych i wyrobów medycznych oraz współuczestniczy w...

więcej »
foto

Wielkanoc za pasem - podpowiadamy jakie dekoracje...
2020-03-31 15:45:42 Kategoria:

Wielkanoc tuż tuż, pora więc na przygotowanie świątecznych ozdób. Niektóre można kupić, inne warto zrobić samemu. Podpowiadamy, czego nie powinno zabraknąć wśród...

więcej »

Siemiatycze

w lewoKwiecień 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje