R E K L A M ADROHICZYN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Pielgrzymi nieśli w sercach modlitwy za Ojczyznę, mówił bp Piotr Sawczuk na Jasnej Górze
2020-08-14 13:41:37 Artykuł czytany 485 razy


13 sierpnia, jak zawsze od 30. lat Pielgrzymka Drohiczyńska dotarła na Jasną Górę. W tym roku pielgrzymowanie miało charakter duchowy, a diecezjanie zostali zaproszeni by na zakończenie pielgrzymki wspólnie pokłonić się Jasnogórskiej Pani. Cała przybyła wspólnota uczestniczyła we Mszy Św. na Wałach Jasnogórskich.


Jasna Góra to miejsce bardzo ważne dla czcicieli Matki Bożej podkreślał biskup drohiczyński Piotr Sawczuk w homilii, zwracając też uwagę, ja trudne było tegoroczne pielgrzymowanie. Na Jasnej Górze od wieków zanoszono modły za Ojczyznę, wg biskupa Piotra Sawczuka, tegoroczni pielgrzymi również nieśli te intencje w sercach.

- Biegniemy w sztafecie pokoleń i teraz my trzymamy w rękach pałeczkę odpowiedzialności za Ojczyznę, za jej przyszłość. Jestem pewien, że wszyscy tegoroczni pielgrzymi na Jasną Górę, i ci niezbyt licznie w tym roku, którzy przyszli tu na nogach i ci, którzy pielgrzymowali duchowo – intencje motywowane zatroskaniem o Ojczyznę mieli w sercach. Teraz chcą je złożyć w duchowej stolicy Polski, u stóp Jasnogórskiego Tronu.

I dalej kierował prośby do Częstochowskiej Pani: - Prosimy byś nasza Matko i Królowo stanęła na czele, jako Hetmanka i powiodła nas do zmagania o świętość, o moralny ład, o wierność w małżeńskich wspólnotach, o odwagę pójścia za Chrystusem dla powołanych i o świadectwo gorliwej troski o lud dla wszczepionych już sakramentalnie w Chrystusowe kapłaństwo. Prosimy o podpowiedź, jak stać na fundamencie prawdy, a jednocześnie okazać szacunek dla błądzących a jednocześnie nachalnie narzucających swoją wizję świata. Jak zaszczepić miłość do Jezusa naszym dzieciom i młodzieży, jak ją przekonać, że Kościół jest jej domem, że każdy ma w nim swoje miejsce (…) w którym znajdzie światło Bożej prawdy, znajdzie źródło łaski, sakramenty, znajdzie wspólnotę.

Kończąc kazanie biskup Sawczuk prosił Bożą o opiekę nad całym narodem.

13 sierpnia do Częstochowy dotarła pieszo grupa kapłanów reprezentująca diecezję drohiczyńską, na Jasną Górę weszli wraz z pielgrzymami duchowymi, którzy na to wspólne spotkanie przyjechali rowerami, autokarami, transportem prywatny i pociągami. Diecezjanom towarzyszyli kapłani i siostry zakonne, do kaplicy Cudownego Obrazu wiernych wprowadził biskup Piotr Sawczuk.Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj

Foto: Iwona Liana, Mateusz Stefaniuk

ABol/DW

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
tel. 600 262 129
siemiatycze@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 
REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Tydzień z "Zabawą" KRZYSZTOFA ZALEWSKIEGO na antenie...
2020-09-29 12:16:03 Kategoria:

Zapraszamy w tym tygodniu do posłuchania ZABAWY - piątego albumu KRZYSZTOFA ZALEWSKIEGO

więcej »


foto

Historia kart kredytowych
2020-09-30 10:58:58 Kategoria:

Jaka jest historia kart kredytowych? Jakie były jej początki i rozwój na przestrzeni wieków? Na te pytania odpowiemy w niniejszym artykule!

więcej »
foto

Niezapomniane wakacje w Bułgarii – Słoneczny Brzeg i...
2020-09-29 09:32:22 Kategoria:

Jedną z popularniejszych, często wybieranych wakacyjnych destynacji jest Bułgaria. Kraj ten zachwyca pięknymi, piaszczystymi plażami i słonecznym klimatem, które przez...

więcej »
foto

Jak mogą nazywać się apteki internetowe, kto tam...
2020-09-25 07:38:16 Kategoria:

Apteka to szczególne miejsce w opiece zdrowotnej każdego Polaka. Niektórym pacjentom może źle się kojarzyć - chociażby ze względu na comiesięczne wydatki czy stanie w...

więcej »

Siemiatycze

w lewoPaźdzernik 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16

SIEMIATYCZE, 16.10 16:00

W Siemiatyczach odbędą się Spotkania Akordeonowe

więcej »
17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje