Droga Krzyżowa

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Rozważania Drogi Krzyżowej 2022 /s. Felicyta Lidia Świerz CSIC/
2022-04-07 11:57:00 Artykuł czytany 3313 razy


Rozważania Drogi Krzyżowej nadesłane na X edycję konkursu przez s. Felicytę Lidię Świerz CSIC z Szymanowa.


DROGA KRZYŻOWA
„Bądźmy budowniczymi pokoju!”.

(s. Felicyta Lidia Świerz CSIC)

Śpiew : Hymn o krzyżu (J. Szymik)
Krzyżu Święty, co świat obejmujesz,
Który rozdartą ziemię ramionami dwoma,
Jak dziecko słabe matka
Przed ciemnością bronisz,
Zmiłuj się nad nami.

Z Tobą mury rozwalać, Tobą się osłonić,
Tobie się ufnym sercem z miłością pokłonić. (x2)
Krzyżu Święty, masz moc pojednania
I Północy z Południem i Wschodu z Zachodem
Który nienawiść łamiesz, a niewolę kruszysz,
Zmiłuj się nad nami.

Krzyżu Święty, który ziemię spinasz,
Jak gdy żelazną klamrą człowiek dom swój chroni,
By się w gruzy nie rozpadł na zwęglonej ziemi,
Zmiłuj się nad nami.

Krzyżu Święty, nad nami wzniesiony,
Litościwie jak bandaż ściągasz brzegi rany,
By się nowe zaczęło w sercu wyleczonym,
Zmiłuj się nad nami.

WSTĘP

Krzyżu Święty, co świat obejmujesz,
Który rozdartą ziemię ramionami dwoma,
Jak dziecko słabe matka
Przed ciemnością bronisz…

Tak poeta sparafrazował słowa św. Jana Pawła II, które skierował do wiernych w orędziu na Światowy Dzień Pokoju w 1986 r. Ojciec Święty pisał dalej:
Wiara chrześcijańska ześrodkowuje się na osobie Jezusa Chrystusa, który wyciąga swe ramiona na krzyżu, aby zjednoczyć rozproszone dzieci Boże (por. J 11, 5), aby zburzyć mur podziału (por. Ef 2, 14) i pojednać ludy w braterstwie i pokoju. Krzyż wzniesiony ponad światem symbolicznie go obejmuje i ma moc pojednania Północy z Południem, Wschodu z Zachodem (św. Jan Paweł II).
Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi (Mt 5,9). Jest jeden, ten jedyny Syn Boży, zrodzony z Boga Ojca, Jezus Chrystus, który przyszedł na świat, by przynieść pokój. Błogosławiony, który przychodzi w Imię Pańskie.

Może myślimy, mówimy: cóż ja mogę zrobić? Przecież przerwanie wojny ode mnie nie zależy. Tak, masz rację. Tylko Bóg może dać pokój; jednak człowiek może zasiewać zgodę. Czyńmy to, co w naszej mocy, aby nie było nienawiści między nami, a Boga Ojca, który jest samym Miłosierdziem, przez Jego jedynego Syna,  prośmy o dar pokoju dla świata, zwłaszcza dla Ukrainy.


STACJA I SĄD

Cóż On złego uczynił? Nie znalazłem w Nim nic zasługującego na śmierć (Łk 23, 22b).
Pokój oznacza nie tylko brak wojny pomiędzy narodami, pokój wiąże się też z relacjami panującymi w danym kraju, a także w rodzinach i wspólnotach. Pokój lub jego brak zaczyna się już w ludzkim sercu. Piłat wyraźnie czuł niepokój. Głos jego sumienia nie dawał mu spokoju, przemawiało ono także przez głos jego żony. Niestety, wiemy, jaka była decyzja Piłata.

A tymczasem Jezus… Jezus, wbrew pozorom, odczuwał głęboki pokój, bo oto wypełniała się Wola Jego Ojca.

STACJA II KRZYŻ


Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien (Mt 10,38).
Jezus chciał i przyjął krzyż, który brutalnie wciśnięto na Jego ramiona. Ale może być i tak, że ktoś niesie krzyż, chociaż go nie chce. Nie zawsze krzyż jest wolą Boga, czasem może być Jego dopustem, może też być zawinionym przez człowieka cierpieniem. Tak jest z wojną. Jedni ją wywołują, a wielu niewinnych musi zmagać się z nią, dźwigać krzyż niezawinionego cierpienia. To nie znaczy, że taki krzyż nie ma sensu, on również ma moc zbawczą.

Módlmy się za wszystkich, którzy niosą krzyż wojny i nienawiści.

STACJA III PIERWSZY UPADEK

Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamień (J 8,7b).
Czy łatwo jest osądzać? Łatwo, ale drugiego człowieka, nie siebie. Dla siebie mamy mnóstwo usprawiedliwień, wielu winnych. Innych łatwo oddamy pod sąd, wydamy wyrok, popchniemy, by upadli, wymierzymy cios.

Jezu, jak niegdyś faryzeuszów, tak i mnie teraz powstrzymaj przed rzuceniem kamienia, a będę mogła odejść z pokojem w sercu, a może kogoś podtrzymam, aby nie upadł?

STACJA IV MATKA

A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu (Łk 2, 35).
Matka żegnająca swego Syna, cierpiąca, bo wie, że jest niewinny. Ta, która najbardziej z ludzi potrafi kochać. Nic wielkiego nie mogła zrobić. Nie mogła odwrócić biegu wydarzeń, ale samą Swą obecnością przyniosła Synowi ukojenie. To tak, jakby wzięła krzyż na swoje ramiona.

Czy choć czasem zdarza mi się dobrem zło zwyciężać?

STACJA V SZYMON

Zmusza cię kto, żeby iść z nim tysiąc kroków, idź dwa tysiące! (Mt 5, 41).
Wyraźnie napisano: przymusili  niejakiego Szymona z Cyreny (Mk 15, 21a). Bogu dzięki, że go przymusili. Wypłynęła; z tego łaska – łaska dla nas, a jeszcze większa dla niego, dla Szymona. Bóg z każdego zła potrafi wyprowadzić dobro, nawet jeśli tego nie widzimy od razu i wydaje się nam, że dzieje się  nam krzywda.

Prośmy Pana, żeby dopomógł nam, zamiast złorzeczyć, modlić się za naszych prześladowców.

STACJA VI WERONIKA

Ukaż mi swą twarz, daj mi usłyszeć swój głos! (Pnp 2,14b).
Zwykła, młoda dziewczyna, nie myślała, czy nie grozi jej niebezpieczeństwo, czy nie grozi jej kara za pomoc Skazańcowi. Wiedziona dobrocią serca, otarła zakrwawione i spocone czoło, zabrudzoną twarz. Dostała za to wspaniałą nagrodę – twarz Boga – Człowieka odbitą na chuście. Weronika dostrzegła Boga w Człowieku.

Czy ja, potrafię zobaczyć Boga w twarzy mojego brata, siostry, których nie darzę sympatią? Więcej – w tych, którzy jawią się jako moi wrogowie?

STACJA VII DRUGI UPADEK

Jedni o drugich mówią złe rzeczy,/ podstępnymi ustami / i fałszywym sercem knują zdradę (Ps 12, 3).
Zadać ból można nie tylko uderzeniem. Równie ciężki, a może nawet i większy może być cios zadany językiem, nieopatrznym bądź celowo raniącym słowem. Jedno słowo może doprowadzić do długoletniej nienawiści, jedno słowo może doprowadzić do wojny. Lepiej nic nie mówić, niż powiedzieć o jedno słowo za dużo. Może to właśnie słowa przyczyniły się do drugiego upadku Jezusa?

A moje wypowiedzi? Rozmowy? Myśli?

STACJA VIII PŁACZĄCE NIEWIASTY

Rachel opłakuje swe dzieci / i nie chce utulić się w żalu (Mt 2, 18b).
Z pewnością myślimy teraz o płaczu matek, których synowie walczą na wojnach. A ból matek, które płaczą z powodu krzywd doświadczonych od własnych dzieci? Czyż nie jest bez porównania większy? Otrzymały wzgardę jako nagrodę za wydanie dziecka na świat, za wychowanie, utrzymanie… To dlatego Jezus mówił: Nie płaczcie nade Mną…

Czy odczuwam w sercu pokój, gdy myślę o swoich rodzicach, bliskich, przełożonych? Czy wyrównałem wszelkie zło, jakim zawiniłem wobec nich?

STACJA IX TRZECI UPADEK

A gdy byli na polu, Kain rzucił się na swego brata Abla i zabił go (Rdz 4,8b).
A gdy byli na polu… człowiek, który ma złe zamiary, będzie szukał miejsca, gdzie może ukryć swą zbrodnię. Inny będzie szukał odpowiedniej okazji, by dopełnić złego czynu. Inny jeszcze będzie szukał człowieka, na którym może wyładować swoją złość. Może ktoś skorzystał z okazji i doprowadził do kolejnego upadku umęczonego Jezusa? Takie oto skutki może rodzić brak pokoju w sercu. I to nie musi być od razu fizyczne zabójstwo.

A moje niepokoje serca, moje skrywane złe czyny, ofiary moich złości?

STACJA X OBNAŻENIE

Co wychodzi z człowieka, to czyni go nieczystym. Z wnętrza bowiem, z serca ludzkiego pochodzą złe myśli, nierząd, kradzieże, zabójstwa, cudzołóstwa, chciwość, przewrotność, podstęp, wyuzdanie, zazdrość, obelgi, pycha, głupota. Całe to zło z wnętrza pochodzi i czyni człowieka nieczystym (Mk 7, 20b -23).
A my nie raz w swojej głupocie czy naiwności umniejszamy wartość naszych złych myśli prowadzących najpierw do złych słów, później do złych czynów; aż do obnażenia Jezusa.

A może tłumaczę się, że chodzi o drobiazgi? Że to rzeczy jednostkowe. Pomyślę: a jeśli dla kogoś drobiazgiem jest śmierć pojedynczego człowieka? Pozbawienie godności jednego człowieka? Pozbawienie go prawa do szacunku?

STACJA XI PRZYBICIE DO KRZYŻA

Drży we mnie moje serce / i ogarnia mnie lęk śmiertelny.
Przychodzą na mnie strach i drżenie / i przerażenie mną owłada (Ps 55, 5-6).
Przychodzi taki moment, kiedy wydaje się, że nikt z ludzi już nie może pomóc. Zło szerzy się ponad miarę. Dobro jakby zostało przybite do krzyża. Jakby go nie było. I to jest czas, żeby zwrócić się do Boga, jeśli jeszcze tego nie zrobiliśmy.

Mówię może, że to nie ma sensu, że już tyle litanii, różańców, nowenn i nic… A może nie o to chodzi, może to kwestia mojego zaufania, gorliwości i wierności?

STACJA XII ŚMIERĆ

Boże mój, Boże mój, czemuś mnie opuścił? (Ps 22a).
Pomyślę, Jezus oddał za mnie swoje życie na krzyżu. On jest w stanie zrobić wszystko, aby mi pomóc.
Co w chwili obecnej burzy najbardziej pokój w moim sercu?
Jezu, ufam Tobie. Jezu, Ty się tym zajmij. (ks. R. Dolindo)

STACJA XIII ZDJĘCIE Z KRZYŻA

Wszyscy Jego znajomi stali z daleka; a również niewiasty, które Mu towarzyszyły od Galilei, przypatrywały się temu. (Łk 23, 49).
To prawdziwa tragedia. To dramat. Nieszczęście. To koniec – takimi słowami zazwyczaj określamy sytuację po czyimś odejściu, śmierci. Tak nie raz nazywamy trudne wydarzenie w życiu. Podobnie wielu z nas i innych ludzi myśli o wojnie na Ukrainie; tak może myślimy o tym, co będzie z naszą Ojczyzną; może z bólem serca staje nam przed oczami rozłam w rodzinie lub niepokoi nas sytuacja we wspólnocie?

Która wojna? Który brak pokoju najbardziej mi teraz doskwiera: na Ukrainie, w Polsce, w mojej rodzinie, we wspólnocie, a może w moim sercu?

STACJA XIV GRÓB

Przed wejście do grobu zatoczył kamień (Mk 15,46b).
Jak Józef – uczeń Jezusa – odważył się poprosić o wydanie ciała Jezusa i pochował je, tak i nam potrzeba odwagi, by stanąć w obronie sprawiedliwego, niewinnego człowieka. Chyba jeszcze większa odwaga potrzebna jest, by okazać szacunek człowiekowi, który czynił zło. Nie za jego złe czyny, ale dlatego, że jest dzieckiem Boga.

Co myślę o moich mniejszych lub większych nieprzyjaciołach? Czy oddałbym miejsce w swoim rodzinnym grobowcu swojemu wrogowi?

ZAKOŃCZENIE

We wspomnianym orędziu na Światowy Dzień Pokoju św. Jan Paweł II mówił:
W jakimkolwiek miejscu naszej planety żyjecie, gorąco błagam Was o wytrwanie w solidarności i szczerym dialogu:
Pokój jest wartością, która nie zna podziałów na Północ-Południe, Wschód-Zachód; wszędzie jest tylko jeden Lud zjednoczony wolą powszechnego pokoju. (…) Jest wartością, która zaspokaja nadzieje i dążenia wszystkich ludów i wszystkich narodów, ludzi młodych i starych, mężczyzn i kobiet, wszystkich ludzi dobrej woli.

Na zakończenie tej Drogi Krzyżowej dostajemy jako pocieszenie słowa samego Jezusa:  Pokój wam (…). Czemu jesteście zmieszani i dlaczego wątpliwości budzą się w waszych sercach?  (…) to Ja jestem (Łk 24, 36b. 38b. 39b).
Módlmy się za wszystkich ludzi, ale przede wszystkim za nas samych i za siebie nawzajem, abyśmy byli świadkami wiary, krzewicielami nadziei i siewcami miłości, a wtedy będziemy mogli nieść światu Boży Pokój.
Na to dzieło budowania pokoju módlmy się o  Boże błogosławieństwo:
Niech cię Pan błogosławi i strzeże.  Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską.
Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem (Lb 6, 24-26).

Błogosławieństwo kapłańskie:

Pan z wami.   I z duchem twoim.
Bóg, Ojciec Miłosierdzia, który z miłości was stworzył na swoją chwałę, niech was zachowa od wojny, a wasze serca od nienawiści. AMEN
Syn Boży, Jezus Chrystus, który z miłości oddał za was życie, aby was odkupić, niech wyjedna wam łaskę zgody i jedności. AMEN
Duch Święty, Źródło Zjednoczenia, który z miłości was uświęcił, niech uczyni was braćmi i siostrami w jednej rodzinie dzieci Bożych. AMEN
Was wszystkich tu zebranych, abyście czerpiąc z Miłosiernego Serca Jezusowego, nieśli światu Boży Pokój, niech błogosławi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn, i Duch Święty. AMEN

Śpiew: Idziesz przez wieki (W. Lewkowicz)

Idziesz przez wieki, krwią znaczysz drogę, Twardą od cierpień i bólu, Krzyż niesiesz ciężki, koisz ból, trwogę, O Jezu Chryste, nasz Królu.
Ref: Króluj nad nami, władaj sercami, Niech wszędzie płonie znicz wiary. Niech zew miłości, wiary, ufności, Świat wiedzie pod Twe sztandary.
Książę pokoju, Władco nieba, ziemi, Po ziemskim boju z Tobą zjednoczeni, Niech nucim hymn Twojej chwały.
Cichy Baranku, Boże miłości, Rozpal przed nami Swe zorze, Naucz nas męstwa, świętej cichości, Prowadź nas w niebo, nasz Boże.


s. Felicyta Lidia Świerz CSIC

wykop

Komentarze

 • Alicja Pruszkowska
  2022-04-20 17:48:44

  arrow

  Wyróżnienie w pełni zasłużone. Siostro Felicyto, serdeczne GRATULACJE!

 • Kovalenko Galyna
  2022-04-18 09:16:15

  arrow

  Bardzo wrazliwe rozwazania Drogi Krzyżowej....Zyczę wygranej

 • Renata Dąbrowska
  2022-04-14 21:41:23

  arrow

  Wspaniałe odniesienie Drogi Krzyżowej do dzisiejszej sytuacji każdego z nas, tu i teraz. Przejmujące,pobudzające do myślenia rozważania, jednocześnie dające nadzieję, ukojenie i pokój w sercu.
  Dziękuję bardzo Siostro Felicyto.

 • Leszek Makowski
  2022-04-14 19:42:22

  arrow

  Bardzo wrazliwe rozwazania Drogi Krzyzowej, szczegolnie w
  odniesieniu do obecnej sytuacji politycznej i spolecznej.

 • Maria Gwóźdź Niemiec
  2022-04-13 08:53:06

  arrow

  Bardzo ładne rozważania Drogi Krzyżowej.
  Życzę wygranej, moc błogosławieństw od Jezusa
  Ukrzyżowanego, a Zmartwychwstały Chrystus obdarzy wieloma łaskami, przyniesie radość i pokój.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


foto

Jakie zalety mają rośliny w biurze?
2022-06-24 14:12:13 Kategoria:

Chcesz w łatwy sposób urozmaicić wnętrze biura lub firmy? Bardzo dobrym pomysłem będzie postawienie na doniczki z roślinami. Dzięki nim reszta pracowników możesz się...

więcej »
foto

Zlewozmywak okrągły - do jakiej kuchni będzie on pasował
2022-06-24 11:14:28 Kategoria:

Kuchnia dla każdej gospodyni domowej jest absolutnie jednym z najważniejszych miejsc. Nic więc dziwnego, że zwykle każda z kobiet chce urządzić ją w taki sposób, by...

więcej »
foto

Z tamtej strony Bugu Panna do mnie mruga - projekt...
2022-06-22 15:18:42 Kategoria:

Gminny Ośrodek Kultury w Sarnakach rozpoczyna realizację projektu „ Z tamtej strony Buga Panna do mnie mruga”. Poznajemy i śpiewamy gminne piosenki ludowe. Projekt...

więcej »
foto

Gdzie kupować produkty Apple? Jak wybrać sklep?
2022-06-20 18:15:25 Kategoria:

Produkty Apple to marzenie wielu osób. Ogromna grupa po pierwszym zakupie nie wyobraża sobie już powrotu do innej marki. Nie da się jednak ukryć, że mówimy o produktach...

więcej »
foto

Urządzamy posesję — na jakie elementy należy...
2022-06-20 17:51:24 Kategoria:

Własny dom z ogrodem to marzenie niejednej osoby. Aby jednak miejsce to było bezpieczne, a jednocześnie funkcjonalne, warto zwracać uwagę nie tylko na wnętrze mieszkania,...

więcej »
foto

Keto czy low carb: którą dietę niskowęglowodanową...
2022-06-20 11:35:38 Kategoria:

Mogłoby się wydawać, że dieta ketogeniczna to po prostu inne nazewnictwo dla diety low carb. Nic bardziej mylnego! Wszystkie diety keto są kwalifikowane jako low carb,...

więcej »
foto

Przygotuj się na zmiany w nadawaniu telewizji! Sprawdź...
2022-06-02 14:14:12 Kategoria:

Już za niespełna miesiąc, a dokładnie 27 czerwca br., nastąpi zmiana sposobu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej z DVB-T na DVB-T2 HEVC. Jeśli nadal chcesz oglądać...

więcej »
foto

Dom Seniora w Hołubli zaprasza
2022-06-01 00:01:00 Kategoria:

Drogi Seniorze, jeśli potrzebujesz wsparcia w życiu codziennym, Twój stan zdrowia wymaga całodobowej opieki, dniem 1 czerwca zapraszamy cię do Domu Seniora...

więcej »
foto

Nagrodzone Magiczne Ogrody zapraszają
2022-05-11 12:41:00 Kategoria:

To urocze miejsce nie mogłoby istnieć bez uśmiechniętych spojrzeń przyjeżdżających tu rodzin. To właśnie ich głosy zdecydowały o zwycięstwie janowieckiego parku w...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Radiowa transmisja Mszy św. na zakończenie roku szkolnego
2022-06-23 18:08:41 Kategoria:

I Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Rodziny w Siedlcach będzie 24 czerwca gospodarzem uroczystego ogólnopolskiego zakończenia zajęć...

więcej »


Co, gdzie, kiedy

w lewoCzerwiec 2022w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

MIŃSK MAZ., 01.06

Dzień Dziecka w MDK w Mińsku Mazowieckim

więcej »

ŁUKÓW, 01.06

Łuków: Dzień Dziecka nad zalewem

więcej »
2 3 4

ŁOSICE, 04.06

77 rocznica Bitwy pod Jeziorami

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 04.06

50 lat „Chodowiaków”. Rozmowa z Bożeną Wojciuk /audio/

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 04.06

Siedlce: Męski Różaniec 4 czerwca

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 04.06

50 lat „Chodowiaków”. Rozmowa z Bożeną Wojciuk /audio/

więcej »
5

Nasze klimaty, 05.06 11:00

Dzień Dziecka na Ludowo w Warszawie

więcej »
6 7 8 9

MIASTO SIEDLCE, 09.06 18:00

Kapela Zbucka wystąpi w Cafe Fryderyk

więcej »
10

MIĘDZYRZEC, 10.06

Podlaski Dukt Jana Kołkowicza – Rajd Motocyklowo-Konny

więcej »

ŁUKÓW, 10.06

ŁOK: Dzień Prymasa Wyszyńskiego

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 10.06

Spotkanie autorskie Bogdana Góralczyka

więcej »

DROHICZYN, 10.06

Dzień Wspólnoty Wspólnot Diecezji Drohiczyńskiej

więcej »
11

DROHICZYN, 11.06

6. Podlaski Motocyklowy Rajd Papieski

więcej »

DROHICZYN, 11.06

Dzień Wspólnoty Wspólnot Diecezji Drohiczyńskiej

więcej »

KRAJ, 11.06 - 13.06

III Krajowe Dni Pola pod hasłem "Rolnictwo przyszłości"

więcej »

WĘGRÓW, 11.06

Dni Powiatu Węgrowskiego z zespołem BOYS

więcej »

MIŃSK MAZ., 11.06

Kabaret Czesuaf i Halina Mlynkowa wystąpią w najbliższy weekend podczas Dni Mrozów

więcej »

ŁUKÓW, 11.06 10:00

49. Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych w Stoczku Łukowskim

więcej »
12

WĘGRÓW, 12.06

Marek Piekarczyk w Węgrowie

więcej »

SOKOŁÓW, 12.06

VociCantati: Musicale – ależ tak

więcej »

POWIAT BIALSKI, 12.06

Kodeński Wieczernik Akademicki

więcej »

RADZYŃ, 12.06

Spotkanie dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych

więcej »

ŁUKÓW, 12.06

Gmina Łuków: Rodzinny Festyn z Geologią

więcej »

ŁUKÓW, 12.06

Łuków: zawody wędkarskie o Puchar Niedźwiedzia

więcej »

MIŃSK MAZ., 12.06

Kabaret Czesuaf i Halina Mlynkowa wystąpią w najbliższy weekend podczas Dni Mrozów

więcej »

SOKOŁÓW, 12.06

Jubileusz strażaków z Niecieczy

więcej »
13 14

ŁUKÓW, 14.06

ŁOK: nowa wystawa w Galerii PROwizorium

więcej »

ŁUKÓW, 14.06

Łuków: kolejne spotkanie burmistrza z mieszkańcami

więcej »
15 16

MIASTO SIEDLCE, 16.06 19:00

SIEDLCE DLA JEZUSA A.D. 2022

więcej »
17

SIEMIATYCZE, 17.06

Koncert zespołu - Małe Podlasie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 17.06 - 18.06

Jerycho Młodych w Woli Gułowskiej /ZAPOWIEDŹ/

więcej »
18

RADZYŃ, 18.06

Zespół PECTUS wystąpi w Radzyniu Podlaskim

więcej »

DROHICZYN, 18.06

Nadbużańska Noc Świętojańska

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 18.06 10:00

Zbliża się I Lubelski Kongres Kół Gospodyń Wiejskich w Białej Podlaskiej

więcej »
19

ŁUKÓW, 19.06

Pchli targ i sentymentalny spacer po Łukowie

więcej »

ŁUKÓW, 19.06

Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie

więcej »

RYKI, 19.06

III Turniej Kół Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszeń i Zespołów Ludowych powiatu ryckiego

więcej »

ŁUKÓW, 19.06

Gmina Stanin: oddadzą hołd powstańcom styczniowym

więcej »

GARWOLIN, 19.06

Wielkie świętowanie już za tydzień! Dni Garwolina 2022

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 19.06

Jubileusz parafii Kotuń

więcej »
20 21 22 23

RADZYŃ, 23.06

Kapitan Krzysztof Baranowski w Radzyniu

więcej »
24

ŁUKÓW, 24.06

Łuków: wianki nad Krzną

więcej »

Na antenie KRP, 24.06 10:00

Radiowa transmisja Mszy św. na zakończenie roku szkolnego

więcej »
25

ŁUKÓW, 25.06

Łuków: lato nad zalewem

więcej »

SIEMIATYCZE, 25.06

Turniej piłki nożnej - Cresa Cup

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 25.06

Zbuczyn powita wakacje z przytupem

więcej »

SIEMIATYCZE, 25.06

Siemiatyckie Kino pod Gwiazdami rusza 25 lipca

więcej »
26

ŁOSICE, 26.06

Rodzinny festyn „Piknik nad stawem” w Platerowie

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 26.06

Zbuczyn powita wakacje z przytupem

więcej »

ŁUKÓW, 26.06

Łukowski Festyn Charytatywny. Zagra MEZO

więcej »

Rolnicy, 26.06 10:30

Dzień Otwartych Drzwi w Lubelskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Końskowoli

więcej »
27 28 29 30

Najnowsze Informacje