Droga Krzyżowa

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Rozważania Drogi Krzyżowej /UCZNIOWIE KL. VIII/
2019-04-15 15:16:00 Artykuł czytany 137 razy


Rozważania Drogi Krzyżowej nadesłane na VII edycję konkursu przez uczniów klasy VIII a z Terespola. Rozmyślania zostały przygotowane pod kierunkiem ks. Artura Stefaniaka z Terespola.


Droga Krzyżowa

1. Pan Jezus na śmierć skazany


Ten dzień musiał w końcu nadejść, bardzo tego nie chciałem, ale zaczął się rok szkolny. Mówiłem rodzicom, że nie dam rady podołać temu, co mnie w nim czeka, ale ich to nie interesowało. Cały czas byli zajęci tylko sobą. W wakacje nawet nigdzie nie pojechaliśmy, bo oni bez przerwy pracowali. Pierwszego dnia w szkole, koledzy zaczęli mi dokuczać i się ze mnie naśmiewać, byłem zupełnie sam, nie miałem przyjaciół, a na lekcjach nie mogłem się skupić, bo cały czas słyszałem, jak o mnie mówią. Wydawało mi się, że wszyscy mnie obgadują cały czas. W dodatku czułem się szykanowany. Na przerwach podstawiali mi nogi, popychali mnie, a podczas zajęć wrzucali mi śmieci do kaptura, czy czymś we mnie rzucali. To było okropne, byłem załamany, a zdając sobie sprawę, że przede mną jeszcze cały rok, odechciewało mi się żyć… Jezu tak jak Ciebie skazano na śmierć, tak i ja czuję się teraz skazany. Proszę Cię daj mi siłę, żebym tak, jak Ty, dał radę iść przed siebie dalej.

Autor: Igor Klujewski


2. Pan Jezus bierze krzyż na swoje ramiona


Pewnego dnia w mojej szkole były wybory do samorządu klasowego. Każda klasa wybierała swojego przedstawiciela. Niestety, padło na mnie. Nie chciałem za nic, by mnie wybrali. Ale nie miałem wyboru, nie chciałem odmówić kolegom i koleżankom z klasy. Poszedłem na zebranie, podczas którego była wybierana trójca samorządu. Kto chciał być w samorządzie, musiał przedstawić się z jak najlepszej i powiedzieć, dlaczego akurat to on ma być w samorządzie. Pomyślałem - jeżeli poradzę sobie w samorządzie, to klasa mnie zaakceptuje. Zostałem przewodniczącym samorządu i dopiero wtedy zrozumiałem, z jaką odpowiedzialnością to się wiąże. Musiałem organizować szkolne dyskoteki, apele, wycieczki. Zostawałem po lekcjach, na przerwach chodziłem na różne zebrania. Wszystko było na mojej głowie. Gdy już zostałem przewodniczącym samorządu, nie mogłem się wycofać. Jakoś musiałem sobie radzić.

Autor: Igor Klimuk


3. Pierwszy upadek Pana Jezusa


Panie Jezu, tak, jak ty, upadam pod ciężarem krzyża. W szkole, po pierwszym miesiącu nauki, doznałem wielu poniżeń ze strony kolegów. Prowokowali bójki, niszczyli moje własności, głównie chodziło im o to, że bez wysiłku zdobywam dobre oceny. Nie wytrzymałem, gdy na pewnej przerwie rzucali moim plecakiem, a po 2 minutach prosili, abym dał im spisać pracę domową. Nie wiedziałem, co mam zrobić i wymyśliłem, że pokażę im, że żaden ze mnie „kujon” i podczas sprawdzianów celowo zaznaczałem złe odpowiedzi. Po jakimś czasie doszło do mnie, że mam zagrożenie z języka polskiego. Nie wiedziałem, co zrobić i upadłem, tak, jak ty, Panie Jezu, pod krzyżem.

Autor: Jan Matwiejuk


4. Pan Jezus spotyka swą matkę


Moja mama to osoba, która mi zawsze pomaga. Widząc moje cierpienia, sama cierpi, tak jak Maryja wylewała łzy, widząc, że Jezus cierpi. Tak samo moja mama wylewa je, widząc, że nie daję sobie rady w szkole. Gdy upadam i sobie nie radzę, ona podnosi mnie na duchu. Tak jak Maryja pomagała Jezusowi, tak, jak ona go wspierała, tak mama mi pomaga. Jest moją największą opoką. W czasie kiedy rówieśnicy mi dokuczali i myślałem, że nie mam nikogo, ona była, kochała i wspierała. Jest mi źle z tym, że często jej nie doceniam, ale staram się to naprawiać. Jezu, dziękuję Ci za to, że mam tak wspaniałą mamę, proszę czuwaj na nią.

Autorka: Jagoda Gałabuda


5. Szymon Cyrenejczyk pomaga nieść krzyż Jezusowi


Panie Jezu, tak, jak Tobie Szymon z Cyreny pomógł nieść krzyż, tak i ja znalazłem osobę, która mi pomaga. Fajnie jest mieć kogoś blisko. Taką osobą jest przyjaciel, na którego zawsze będę mógł liczyć. Jednak zanim będę miał przyjaciela, muszę się sam nim stać dla kogoś innego. Jestem pewny, że jeżeli będę miły, pomocny oraz dobry to nie będę miał problemu, by go znaleźć. Wiem, że wszystkim, trzeba okazywać serce, nawet nieznajomym. Tak, jak Szymon z Cyreny nie był przyjacielem Jezusa, ale mimo wszytko mu pomógł bez większego zastanowienia

Autor: Kamil Rubach


6. Święta Weronika ociera twarz Pana Jezusa


Bywa, że chodzenie do szkoły jest jak droga krzyżowa. Ciężka do przejścia, z licznymi problemami. Nauka jest trudna, nie każdy w równym stopniu jest zdolny. Mnie zdobywanie nowej wiedzy zabiera więcej czasu, niż innym. Mam dużo sprawdzianów , kartkówek, prac domowych, które wymagają ode mnie poświęcenia i wyrzeczeń. Również w szkole bywają niemiłe osoby, naśmiewające się ze słabości innych, niekoleżeńskie. Nie umiałam chemii, dostałam jedynkę, śmiali się ze mnie w klasie. Całe szczęście, że na swojej drodze spotkałam koleżankę, która pomogła mi w nauce. Takim sposobem na koniec roku miałam czwórkę. Jezusowi pomogła Weronika, a mi pomogła koleżanka.
Autorka: Małgorzata Tymoszuk

7. Pan Jezus upada pod krzyżem po raz drugi


Moja mama zaczęła mnie wspierać, pomagała w lekcjach, opiekowała się mną. Wiem, że mama mnie kocha. Jednak nie myślałem o niej, gdy pewnego dnia w szkole koledzy zaproponowali mi, żebyśmy uciekli ze szkoły. Bezmyślnie zgodziłem się - po trzech lekcjach uciekliśmy w trójkę. Poszliśmy do naszej kryjówki. Tam kolega wyjął z plecaka papierosy, a drugi alkohol. Jeden z nich zapytał, czy chcę zapalić papierosa. Chciałem odmówić, ale ... nie dałem rady odmówić. Drugi dał mi do ręki alkohol i powiedział, żebym dobrze się bawił. Panie Jezu, pomóż mi walczyć z wszelkimi pokusami, zwłaszcza, gdy pojawiają się one po spowiedzi i modlitwie.

Autor: Wojciech Oleszczuk


8. Pan Jezus pociesza płaczące niewiasty


Czasem potrzebuję pomocy od rodziców przy lekcjach, lecz oni zwykle są zajęci i nie mają dla mnie w ogóle czasu. Nie chodzi tu tylko o lekcje. Nawet kiedy chcę porozmawiać lub poprosić o radę, ciągle słyszę tylko "nie mam teraz czasu". Rodzice powinni być wsparciem dla swojego dziecka. Między rodzicem, a ich dzieckiem powinna być wzajemna pomoc i zrozumienie. Nie powinni zaniedbywać mnie w ten sposób. Nasza relacja się pogarsza, niedługo będzie już za późno na naprawianie więzi. Już teraz czuję, że nie chcę im mówić o ważnych dla mnie sprawach. Wtedy im powiem, jak Jezus powiedział do niewiast: „Nie płaczcie nade Mną, płaczcie raczej nad sobą".

Autorka: Zuzanna Krynicz


9. Trzeci upadek Pana Jezusa


Gdy miałem 16 lat, rodzice odwrócili się ode mnie. Wcale mnie nie rozumieli, odnosiłem wrażenie, że chcieli się mnie pozbyć. Miałem wtedy myśli samobójcze, a nawet raz wszedłem do sklepu z linami. W szkole nie miałem wcale łatwiej. Miałem wrażenie, że wszyscy, którzy mnie mijali, podśmiewali się ze mnie, lecz gorzej miałem w klasie. Wyśmiewano mój wygląd, sposób zachowania. Nauka szła mi coraz gorzej. Znikąd nie miałem pomocy. Zacząłem palić i ćpać. Nie miałem wtedy osoby, która wysłuchała mnie, zaopiekowała się mną. A tak bardzo tego potrzebowałem. Nie wiedziałem, gdzie szukać pomocy, chyba nawet jej już nie chciałem. Poddałem się. Nie wiedziałem, czy zdam. Praktycznie nic nie wiedziałem. Tak, jak ty upadłeś po krzyżem, tak ja upadam w życiu. Panie Jezu, spraw, bym zawsze mógł się podnieść.

Autor: Piotr Pytka


10. Pan Jezus z szat obnażony

Uczęszczając do szkoły podstawowej, największą z obecnie stresujących sytuacji, które wpływają na moje samopoczucie, jest zbliżające zakończenie nauki i wybór nowej szkoły. Już egzamin próbny pokazał sytuację, która może mnie w najbliższym czasie spotkać. Mimo lat nauki, egzamin ten wskazał braki w posiadanej wiedzy. Stresowe sytuacje wprowadziły nerwową atmosferę, która przeniosła się na codzienne życie. Dotychczas nie miałem do czynienia z takimi sytuacjami i to one obnażyły moją słabość i brak doświadczenia w tym zakresie,  jak sobie z tym radzić.

Autor: Łukasz Klim


11. Pan Jezus przybity do krzyża


Każda rana i złe słowo jest dla mnie bolesne. Gdy jakaś osoba sprawiła, że czułam ból, np. pobiła, uderzyła albo powiedziała w moją stronę coś wulgarnego, to czułam się wtedy okropnie. Jezus, gdy przybijano go do krzyża, też cierpiał psychicznie i fizycznie. Wiem, że moje serce notuje w pamięci każda scenę okrucieństwa, wiem, że ona we mnie pozostaje na zawsze. Udziel mi łaski, bym nikomu nigdy nie zadawała bólu, bym nie była okrutna w słowach ani w czynach. Daj mi również moc, bym pamiętając o Twojej postawie w czasie krzyżowania, nie odpłacała ciosem za cios, lecz umiała modlić się w duchu przebaczenia za tych, którzy mnie ranią.

Autorka: Martyna Malczuk


12. Pan Jezus umiera na krzyżu


Jezus umiera na krzyżu. Był opuszczony, samotny w swej męce, miał wrogi tłum przeciwko sobie. Moja obecna sytuacja życiowa znajduje w pewnym sensie odbicie XII stacji. Ja też zawiodłem się na najbliższym przyjacielu, który nie tylko mnie nie wspierał w moich kłopotach, a nawet skłócił mnie z kolegami - więc jestem samotny. Nie pomaga też sytuacja istniejąca w mojej rodzinie - rodzice skłóceni, zajęci swoimi problemami, nie interesują się mną i nie stanowią dla mnie wsparcia. Przez to nie mam z nimi bliskiego kontaktu, nie mogę zwierzyć się ze swoich problemów, zasięgnąć porady. Ta atmosfera przygnębienia, niewiary w siebie ma ujemny wpływ na moje wyniki w nauce - a przecież termin egzaminów tak bliski. Przeżywam też chorobę mojej babci, w której zawsze miałem wsparcie, a która niebawem odejdzie na zawsze. Jednak mimo tragizmu stacji XII znajduję pocieszenie. W bolesnej męce i śmierci Jezusa towarzyszyła świadomość zmartwychwstania. Mnie również towarzyszy nadzieja, że w moim życiu nastąpi poprawa i wszystko się ułoży. Mimo wszystko pozostanę wierny temu, co dla mnie najważniejsze.

Autor: Jakub Chwesiuk


13. Pan Jezus zdjęty z krzyża


Jestem uczniem klasy ósmej, szykuję się do egzaminów, które zaważą o moim losie. Uczę się jak każdy przeciętny ósmoklasista - raz jest lepiej, a raz gorzej, nie mam czasu na nic oprócz nauki. Ostatni tydzień do egzaminów minął bardzo szybko i zaczęło się… 3 dni egzaminów. Po tych 3. dniach odetchnąłem z ulgą, czułem się jakby wszystko co złe się skończyło. Ktoś zdjął mnie Krzyż. Gdy po miesiącu przyszły wyniki, okazało się, że dostałem się do swojej wymarzonej szkoły. Dziękuję Ci, Panie Boże, za to, że dałeś mi nadzieję na lepszą przyszłość.

Autor: Kacper Chmielewski


14. Pan Jezus złożony do grobu


Nadszedł koniec ludzkiego życia. Zmaltretowane ciało Jezusa owinięte w płótno spoczęło w grobie. Ten jeden najważniejszy grób świata, stał się dla ludzi ufnością i nadzieją, a Jezus Chrystus symbolem oczekiwania na cud zwycięstwa życia nad śmiercią. Trzy dni niepewności, wątpliwości, bólu, płaczu Maryi i uczniów Jezusa. Tysiące pytań, które teraz pozostają bez odpowiedzi. Ja, jako młody człowiek XXI wieku, codziennie staję na polu bitwy między dobrem a złem, między światłem a ciemnością, między dniem i nocą swoich postanowień, trudnych wyborów, między życiem a śmiercią. Męka i śmierć Chrystusa są nowym początkiem Życia, a pusty grób wykuty w skale stał się nadzieją i oczekiwaniem na przemianę życia. Pragnę zmienić swoje życie i postępowanie, aby stawać się lepszym, dobrym człowiekiem. Jezu ty jesteś Alfą i Omegą – początkiem i końcem – spraw, abym zaczął wszystko od nowa i stał się dobrym człowiekiem. Boże, proszę Cię, abym zawsze stawał po stronie dobra i wybierał życie. Niech Droga Krzyżowa bólu, cierpienia, niezrozumienia staje się mocą i drogowskazem życia, a Jezus Chrystus, który pokonał śmierć niech będzie dla mnie nadzieją na cud bliskości Boga. Któryś za nas cierpiała rany, Jezu Chryste zmiłuj się nad Nami. Droga Krzyżowa się skończyła. Przed nami wiele niewiadomych dróg, wyborów i nadziei. Jako młodzi ludzie dopiero zaczynamy otwierać kolejne karty księgi zwanej życiem. Niech Jezus Chrystus będzie dla nas oparciem w szalonym świecie trudnych wyborów. Niech Jezus Chrystus staje się siłą w podnoszeniu z upadków i słabości. Niech nauczy nas stawania się Ludźmi wiary, nadziei i miłości.

Autor: Łukasz Kowaluk

Wszystkie teksty rozważań Drogi Krzyżowej można przeczytać TUTAJ
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


Co, gdzie, kiedy

w lewoKwiecień 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

MIASTO SIEDLCE, 01.04

9. Dyktando Siedleckie już 1 kwietnia

więcej »

MIĘDZYRZEC, 01.04

Z podwórka na stadion – finał w Międzyrzecu

więcej »

SIEMIATYCZE, 01.04 15:00

Audycja Muzyczna dla uczniów Szkoły Muzycznej i nie tylko

więcej »
2

MIASTO SIEDLCE, 02.04

Filmowe rekolekcje w NoveKino Siedlce

więcej »
3

MIASTO SIEDLCE, 03.04 10:00

Siedlce: Obchody Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu

więcej »
4

MIASTO SIEDLCE, 04.04

Siedlce: Dni Otwarte w ZSP nr 1

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 04.04

Spotkania z Muzyką. Małe Filharmonie. Tryptyk polski i Dźwięki, szepty, zgrzyty

więcej »

RADZYŃ, 04.04 10:00

W Czemiernikach będą świętować rocznicę nadania praw miasta

więcej »

SOKOŁÓW, 04.04 18:00

„Opowiemy Ci o Japonii”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 04.04 19:00

„Ach!” - Koncert Katarzyny Groniec w Siedlcach

więcej »
5

PARCZEW, 05.04

Ekstremalna Droga Krzyżowa: Parczew - Ostrów Lubelski

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 05.04

Wernisaż wystawy Władysława Szczepańskiego

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 05.04

Ślad - Grzegorza Mroczkowskiego

więcej »

POWIAT BIALSKI, 05.04

Międzynarodowe Targi Pracy i Edukacji w Terespolu

więcej »

MIĘDZYRZEC, 05.04

III Zwykła Niezwykła Droga Krzyżowa w Międzyrzecu Podlaskim

więcej »

ŁUKÓW, 05.04

ŁOK: najpiękniejsza kartka wielkanocna wybrana

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 05.04

Siedlce: Dni Otwarte w ZSP nr 1

więcej »

POWIAT BIALSKI, 05.04

II Międzynarodowe Targi Pracy i Edukacji w Terespolu

więcej »

LUBARTÓW, 05.04 10:00

Posadź swoje drzewo

więcej »

SOKOŁÓW, 05.04 18:00

Krzysztof Zanussi w Sokołowie Podlaskim

więcej »

MIŃSK MAZ., 05.04 20:00

Mińsk Mazowiecki: Ekstremalna Droga Krzyżowa

więcej »
6

MIASTO SIEDLCE, 06.04

Siedlce: Zawody o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 7 w Gimnastyce Sportowej

więcej »

RADZYŃ, 06.04

Jubileusz 20 - lecia Teatru Straszydełka

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 06.04

Biała Podlaska: 6 kwietnia - Sprzątanie miasta

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 06.04

Gdzie jesteś… Ewo?

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 06.04

Dzień Skupienia w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego

więcej »

ŁUKÓW, 06.04

Święto piłki siatkowej w Stoczku Łukowskim

więcej »

WĘGRÓW, 06.04

Aktywni Węgrów pobiegną dla Stasia

więcej »

RADZYŃ, 06.04

52 wystawców na Radzyńskim Kiermaszu Wielkanocnym

więcej »

LUBARTÓW, 06.04 10:00

Posadź swoje drzewo

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 06.04 19:00

„Gdzie jesteś… Ewo?” - spektakl Alternatywnego Teatru Tańca LUZ

więcej »
7

MIASTO SIEDLCE, 07.04

Siedlce: Rekolekcje Akademickie

więcej »

ŁUKÓW, 07.04

Kreatywne Kobiety z Łukowa zapraszają na targi

więcej »

ŁUKÓW, 07.04

Święto piłki siatkowej w Stoczku Łukowskim

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 07.04

Minuty i sekundy. Smykofonia na Mazowszu

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 07.04

XV Konkurs Recytatorski dla Gimnazjalistów Między Wierszami

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 07.04

Quest „Siedlecka droga do niepodległości” - nowa gra miejska w Siedlcach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 07.04

Wiosna na polu i w ogrodzie

więcej »

SOKOŁÓW, 07.04 15:00

Smykofonia: „Minuty i sekundy”

więcej »
8

ŁUKÓW, 08.04

Z Bogiem wszystko jest możliwe

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 08.04 12:00

188. rocznica Bitwy pod Iganiami

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 08.04 19:00

„Ta cisza to ja...” już 8 kwietnia na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce

więcej »
9

MIASTO SIEDLCE, 09.04

Mammobus w Siedlcach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 09.04

Koncert wiosenny w MOK - u

więcej »
10

POWIAT BIALSKI, 10.04

VI Gminny Przegląd Tradycji Wielkanocnych w Janowie Podlaskim

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 10.04 11:00

„Wojciech Młynarski, czyli róbmy swoje” - wykład Igora Pogorzelskiego dla słuchaczy SUTW

więcej »
11

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 11.04

Warsztaty rękodzieła dla młodzieży i dorosłych

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 11.04

II Miejski Konkurs Kaligraficzny „Sztuka pisania”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 11.04 10:00

64. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 11.04 11:00

Powitanie wiosny przez słuchaczy SUTW

więcej »
12

ŁUKÓW, 12.04

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Łukowie

więcej »

GARWOLIN, 12.04

Sulbiny: Ekstremalna Droga Krzyżowa

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 12.04

Siedlce: Ekstremalna Droga Krzyżowa

więcej »

POWIAT BIALSKI, 12.04

VIII Kiermasz Wielkanocny w Janowie Podlaskim

więcej »

SIEMIATYCZE, 12.04

6. Drohiczyńska Nocna Droga Krzyżowa dla Mężczyzn

więcej »

GARWOLIN, 12.04

Z Łaskarzewa też pójdą w EKD

więcej »

POWIAT BIALSKI, 12.04

Nocna Droga Krzyżowa w Tucznej

więcej »

MIĘDZYRZEC, 12.04

Ekstremalna Droga Krzyżowa (rejon Międzyrzec Podlaski)

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 12.04

Siedleckie Targi Pracy po raz XVI

więcej »

RYKI, 12.04 18:00

Dęblin: Ekstremalna Droga Krzyżowa

więcej »

LUBARTÓW, 12.04 18:30

Wernisaż i koncert w Kocku

więcej »

ŁUKÓW, 12.04 20:45

Kino Łuków na weekend

więcej »

GARWOLIN, 12.04 21:00

Żelechów: Ekstremalna Droga Krzyżowa /zapowiedź/

więcej »
13

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 13.04

Jarmark Wielkanocny w Białej Podlaskiej

więcej »

POWIAT BIALSKI, 13.04

Wielkopostne czuwanie w Sławatyczach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 13.04

Piknik Ekologiczny nad Zalewem „Muchawka”

więcej »

ŁOSICE, 13.04

Jarmarkowa sobota w Łosicach

więcej »

SIEMIATYCZE, 13.04

W Siemiatyczach będzie Kiermasz Wielkanocny

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 13.04 10:00

Dzień skupienia członków Ruchu Rodzin Nazaretańskich

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 13.04 13:00

Stanisław Michalkiewicz w Siedlcach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 13.04 18:00

Koncert Barfly Akustik i B6

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 13.04 18:00

Barfly Akustik & B6 - Siedlecka Fala Dźwięku

więcej »
14

MIASTO SIEDLCE, 14.04

Siedlce: Miejska Droga Krzyżowa

więcej »

MIĘDZYRZEC, 14.04

Przemyślenia Wielkanocne w Rzeczycy

więcej »

ŁUKÓW, 14.04

Gmina Łuków: Jarmark Wielkanocny już w niedzielę

więcej »

POWIAT BIALSKI, 14.04

Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Tuczna

więcej »

POWIAT BIALSKI, 14.04

Spektakl - Jasne Światło w Kodniu

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 14.04

WITEK MUZYK ULICY wystąpi w Siedlcach

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 14.04 11:00

Biała Podlaska: „Święta, święta”

więcej »

ŁUKÓW, 14.04 17:00

Pokutna Droga Krzyżowa w Łukowie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 14.04 17:00

Niedziela Haendel(owa) z Kwartetem Smyczkowym Aleksandria

więcej »

WĘGRÓW, 14.04 17:00

„MYŚLEĆ SERCEM - Papieskie inspiracje”

więcej »
15

ŁUKÓW, 15.04

Łuków: konsultacje w sprawie miejskiej komunikacji

więcej »

ŁUKÓW, 15.04

Program Ograniczania Niskiej Emisji dla Łukowa

więcej »
16

GARWOLIN, 16.04

Garwolin: Koncert „Wiara nadzieja miłość” w wykonaniu młodzieży

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 16.04

Druga edycja warsztatów biblijnych

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 16.04 19:00

„Homesick | Sick Home” - spektakl taneczny Bartka Woszczyńskiego

więcej »
17

GARWOLIN, 17.04

Bus „Nowej Piątki” przyjedzie do Borowia

więcej »

SIEMIATYCZE, 17.04

Droga krzyżowa ulicami Siemiatycz

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 17.04 10:00

Sadzenie lasu

więcej »

MIŃSK MAZ., 17.04 18:30

Spotkanie w bibliotece z Krzysztofem Zanussim

więcej »
18

ŁUKÓW, 18.04

ŁOK: Eliminacje do Małego Konkursu Recytatorskiego

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 18.04 10:00

Msza Święta Krzyżma w siedleckiej katedrze

więcej »
19 20 21
22 23

MIASTO SIEDLCE, 23.04

Finał Ligi Ministranckiej

więcej »
24

MIASTO SIEDLCE, 24.04

Lifting - Monodram Jolanty Żółkowskiej dla słuchaczy SUTW

więcej »

WŁODAWA, 24.04

Spotkanie z ornitologiem

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 24.04 17:00

Koncert „Poznajemy instrumenty”

więcej »
25

MIASTO SIEDLCE, 25.04

XXIV Miejski Festiwal Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej Siedlce 2019. Kategoria – TEATR

więcej »

ŁUKÓW, 25.04

Zapisy na Biegi 3-Majowe już trwają

więcej »

Nasze klimaty, 25.04

I Mazowiecki Kongres Kół Gospodyń Wiejskich

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 25.04 10:00

Debata rolnicza w Białej Podlaskiej

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 25.04 18:00

„Lalki” - wernisaż wystawy fotografii Włodka Pawłowa

więcej »
26

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 26.04

Spotkanie z historykiem Arturem Rogalskim

więcej »

ŁUKÓW, 26.04

ŁOK: wystawa Marcina Ziółkowskiego

więcej »
27

MIASTO SIEDLCE, 27.04

Pejzaże Muzyki Polskiej - Koncert z okazji 35-lecia Grupy Muzycznej LIMBOS

więcej »

MIĘDZYRZEC, 27.04

Bieg z jajem i zawody strongman

więcej »

RADZYŃ, 27.04 10:00

Ruszyły zapisy na Castorian Extreme Race w Czemiernikach

więcej »

SOKOŁÓW, 27.04 10:00

Sokołów Podlaski: 25 lat Caritas Diecezji Drohiczyńskiej

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 27.04 19:00

Marcin Styczeń wystąpi w Siedlcach

więcej »
28

WŁODAWA, 28.04

XX Powiatowy Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Hańsku

więcej »

WĘGRÓW, 28.04

Międzynarodowy Dzień Tańca w Węgrowie

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 28.04

Koncert charytatywny dla Filipka

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 28.04

Trwają zapisy na V Siedlecki Marsz Charytatywny Nordic Walking

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 28.04 17:00

Koncert Jubileuszowy Zespołu Artystycznego „Seniorynki”

więcej »
29 30

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 30.04

Godzina dla Ziemi WWF. W Białej Podlaskiej gasimy światła!

więcej »

Najnowsze Informacje

foto

Rozpocznij pracę w firmie Addit
2019-04-18 17:37:45 Kategoria:

Jako firma Addit jesteśmy jednym z największych producentów elementów i maszyn z blach w Europie. Na rynku istniejemy od 25 lat. Nasz zespól składa się z 700 osób....

więcej »
foto

Jakie jest nowoczesne biuro? Trendy w aranżacji biura w...
2019-04-17 11:30:58 Kategoria:

Polscy pracodawcy przykładają coraz większą wagę do tego, jak wyposażenie biura wpływa na efektywność pracy zatrudnionych w nim osób. Wykorzystują liczne badania...

więcej »
foto

Okna VITO Polska i program „Czyste Powietrze”
2019-04-16 09:27:17 Kategoria:

Masz w swoim domu stare, nieefektywne źródła ciepła na paliwo stałe? Dbanie o środowisko jest dla Ciebie ważne? Chcesz odzyskać fundusze, które zainwestowałeś w...

więcej »

Interpretacje podatkowe – fiskalna puszka Pandory
2019-04-15 09:02:44 Kategoria:

Wprowadzenie instytucji interpretacji prawa podatkowego w założeniach miało podnieść rangę i powagę tej gałęzi prawa oraz zbudować wiarygodny i przychylny wizerunek...

więcej »