Droga Krzyżowa

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Rozważania Drogi Krzyżowej /Małgorzata Bartoń/
2020-04-03 19:27:00 Artykuł czytany 547 razy


Rozważania Drogi Krzyżowej nadesłane na VIII edycję konkursu przez panią Małgorzatę Bartoń z Radzynia Podlaskiego.


ROZWAŻANIA DROGI KRZYŻOWEJ

Wstęp
Panie Jezu! Ty odbyłeś Drogę Krzyżową z wielką miłością, aby umrzeć za mnie ,a ja tyle razy Cię obrażałam i odstępowałam od Ciebie. Mimo wszystko wciąż jesteś przy mnie; Jezu Kochany pokazałeś mi jak powinna wyglądać prawdziwa miłość. Miłuję Cię całym swoim sercem i z całej duszy mej. Proszę, odpuść mi grzechy i pozwól, bym Ci towarzyszyła w tej bolesnej drodze. Przez ten uczynek chce uzyskać wszystkie odpusty. Jeden ofiaruję na moją intencję ( za Świętej Pamięci mojego brata) ,a pozostałe za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące oraz o powstrzymanie koronawirusa w Polsce i na całym świecie.

Stacja I
Pan Jezus skazany na śmierć
.
Moja dusza rozważa wydanie Pana Jezusa na okrutną śmierć przez Piłata.- O Jezu Kochany! To nie Piłat wydał ten wyrok lecz moje grzechy skazały Ciebie. Przed Tobą Panie , kłaniam się i błagam o wybaczenie i wybawienie mnie od śmierci wiecznej, na którą zasłużyłam za wielokrotne grzechy.

Stacja II 
Pan Jezus przyjmuje krzyż na swoje ramiona
Zapewne Jezu myślisz teraz o mnie i o moich grzechach dźwigając ten ogromny krzyż. Bierzesz winę moją na siebie i ofiarowujesz cierpienie jedynemu Ojcu niebieskiemu.- O Jezu! Mimo boleści jakie doznajesz od ciężaru racz być moim oparciem w niesieniu własnego krzyża, bym cierpliwie trwała w cierpieniach.

Stacja III
Pan Jezus po raz pierwszy upada pod krzyżem

Panie Jezu, Tyś pod ciężarem krzyża już nie jesteś w stanie go dźwigać i upadasz na ziemię.- O mój Jezu! Jednak to nie krzyż był powodem upadku lecz ciężkość moich popełnionych grzechów przytłacza Cię! Wybacz mi Panie! Błagam, uchroń mnie od popełnienia grzechów śmiertelnych.

Stacja IV
Jezus spotyka swoją Matkę
Myślę o boleści, która przenika Twe Najświętsze Serce i matki Twojej. – O Jezu! Przez te boleść , którą doznajesz w tym smutnym momencie, spraw bym stała się oddaną sługą Najświętszej Matki. Do Ciebie zwracam się Matko Bolesna ubłagaj moją pamięć na mękę Syna Twego.

Stacja V
Szymon pomaga nieść krzyż Jezusowi

Tłum, który Cię Jezu widzi, że jesteś osłabiony. Pragną Twojej śmierci lecz nie teraz, chcą byś umarł na krzyżu. Zmuszają Szymona , aby Ci pomógł dotrwać do końca.- O Jezu! Nie odmawiam Tobie pomocy ; ochotnie przyjmę go z rąk Twoich i pragnę nosić każdego dnia z Tobą. Tylko w krzyżu jest moje zwycięstwo i zbawienie.

Stacja VI
Weronika ociera twarz Jezusowi 

Ta dobra niewiasta, widząc Ciebie strudzonego, delikatnie wyciera Twoją twarz zalaną krwią i potem. Wynagradzasz ją za to, wyrażając na chuście Twój Najświętszy obraz.-O Panie! Wyciśnij w mym małym sercu Swe Najświętsze Oblicze, bym w ciągu dnia jak i nocy mogła myśleć o Tobie i rozważać mękę, opłakując przy tym ciężkie grzechy moje.

Stacja VII 
Pan Jezus po raz drugi upada pod krzyżem

Ach, Panie Jezu jak Ty cierpisz przy tym upadku, bo znów pojawia się nieznośny ból całego ciała od chłosty żołnierzy! To moja wina…znowu powtarzam swoje grzechy.-O Jezu! Tyle razy Cię zawiodłam obiecując poprawę, a Ty wciąż wybaczasz mi i dajesz szansę na lepsze życie. Przez kolejny upadek udziel mi łaski, bym przy pokusach uciekała się do Ciebie i Najświętszej Matki Twojej i w łasce Twej dotrwała do śmierci.

Stacja VIII
Pan Jezus pociesza płaczące niewiasty

Litującym się niewiastom nad Tobą Panie ,karzesz by nad sobą , niż nad Tobą płakały.-O Jezu! Dlaczego me serce łzami zalane się nie rozpływa? Proszę Cię, by przy rozważaniu Twej męki pojawiły się łzy współczucia ,a także  łzy skruchy za grzechy. Okaż Swą litość nade mną, tak jak hojnie okazałeś ją płaczącym niewiastom. 

Stacja IX
Jezus po raz trzeci upada pod krzyżem

Kto jest w stanie pojąć Twoje cierpienie Panie Jezu, gdy po raz trzeci upadasz? –O Jezu! To znowu moje ciężkie upadki powodują Twój upadek. Żałuję z całego serca za to i przysięgam Tobie: już nigdy nie obrażę Cię!

Stacja X
Pan Jezus odarty z szat

Ach, któż pojmie boleść, którą Panie Jezu doznajesz, gdy zdzierają z Ciebie szaty? Jesteś Panie zawstydzony nagością i czujesz gorycz, gdy podają Tobie ocet z żółcią. Pokutujesz Swą nagością za me niewstydliwości  ,a goryczą za pychę w jedzeniu i piciu!- O Jezu Kochany! Przebacz mi za doznania zawstydzenia i boleści. Pomóż mi bym wzgardziła zmysłowymi pokusami, a umiłowała czystość.

Stacja XI
Ukrzyżowanie Pana Jezusa 

Dusza moja czyje boleści Panie Jezu , gdy gwoździami do Krzyża przybijano Ciebie.- O Panie mój! Jesteś taki posłuszny tym katom mimo zadawanego bólu, a ja buntuje się przeciwko Tobie! Panie, przybij do krzyża Twego moją wolę i spraw, bym z miłości do Ciebie była zawsze cierpliwa i posłuszna.

Stacja XII
Pan Jezus umiera na krzyżu 

Kolejny raz moja dusza rozważa jak po trzech godzinach najboleśniejszego konania, umierasz Panie Jezu dla naszego zbawienia.- O Jezu Najdroższy! Umarłeś na Krzyżu z miłości do mnie; a ja chce umrzeć z miłości do Ciebie. Poddana i gotowa chce przyjąć z ręki Twej każdy rodzaj śmierci z cierpieniem i boleściami, według Twojej woli. W Twoje ręce oddaję duszę swą, przyjmij ją, proszę!

Stacja XIII
Pan Jezus zdjęty z krzyża

Domyślam się jak musiało cierpieć Serce Najświętszej Maryi Panny, gdy ciało Twoje Jezu na Jej łonie złożono.- O Matko! Dla miłości przyjmij mnie za Twą sługę i spraw bym już nigdy nie ukrzyżowała Twego Syna swoimi grzechami. Jezu, Ciebie proszę, abym umarła sobie, a żyła jedynie dla Ciebie!

Stacja XIV
Pan Jezus złożony w grobie

Józef i Nikodem zanieśli Twoje ciało do grobu, a Twoja Matka własnymi rękami ułożyła Cię.- O Panie Jezu! Pragnę by moje serce było grobem na miłe dla Ciebie spocznienie. Dzięki zmartwychwstaniu spraw, abym przez zasłużoną pokutę powstała z grobu grzechów, a w dniu sądu ostatecznego, bym w chwale miłowała i uwielbiała na wieki Ciebie z Najświętszą Matką i wszystkimi Świętymi w niebie. Amen. 
wykop

Komentarze

  • ja
    2020-04-08 12:10:59

    arrow

    PIĘKNE.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


foto

REKRUTACJA DO STO NADAL TRWA!
2020-05-30 07:38:40 Kategoria:

Społeczna Szkoła Podstawowa Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Siedlcach istnieje od ponad 25 lat. Założona została w 1991 roku jako pierwsza niepubliczna szkoła na...

więcej »
foto

Idealne firany do salonu nowoczesnego. Jakie wybrać?
2020-05-28 12:40:41 Kategoria:

Firany to niezwykłe ozdoby i praktyczne rozwiązania, które sprawdzają się w każdym domu i mieszkaniu. Pozwalają w prosty sposób odmienić wnętrze i sprawić, że...

więcej »
foto

Projekt „Wsparcie samodzielności społecznej osób z...
2020-05-28 11:15:05 Kategoria:

Czas pandemii koronawirusa SARS-Cov-2 stanowi duże wyzwanie dla naszego zdrowia psychicznego. Osoby chorujące na różne schorzenia często bywają poddawane stygmatyzacji i...

więcej »
foto

Fotowoltaika dla mieszkańców Białegostoku
2020-05-28 08:40:46 Kategoria:

Zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii (OZE) w naszym kraju rośnie wprost proporcjonalnie do ilości nowych kanałów dofinansowań o charakterze ogólnopolskim, jak...

więcej »
foto

Ubezpieczenie na życie a niezdolność do pracy
2020-05-25 21:26:57 Kategoria:

Ubezpieczenie na życie zapewnia wsparcie finansowe dla rodziny na wypadek śmierci osoby ubezpieczonej. Polisa ma jeszcze inną zaletę – gwarantuje Ci pomoc, jeśli stracisz...

więcej »
foto

Hilding to lider w produkcji materacy w Polsce. Sprawdź,...
2020-05-25 13:18:21 Kategoria:

W ofercie Hilding znajdziemy udoskonalone materace sprężynowe, wkłady piankowe o rewolucyjnych właściwościach i luksusowe rozwiązania hybrydowe. Jak, spośród tylu...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

1 czerwca - specjalny program na antenie Katolickiego...
2020-05-29 18:45:00 Kategoria:

W święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, 1 czerwca o godz. 11.00, w katedrze siedleckiej będą miały miejsce święcenia biskupie ks. Grzegorza Suchodolskiego....

więcej »


Co, gdzie, kiedy

w lewoMaj 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2

WĘGRÓW, 02.05

Wywieś flagę narodową

więcej »
3

RADZYŃ, 03.05

Radzyń Podlaski: Obchody Święta Konstytucji 3 Maja inne niż zwykle

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 03.05

Seroczyn: wirtualne świętowanie

więcej »

DROHICZYN, 03.05 18:00

Pogoda na szczęście... koncert online w Drohiczynie

więcej »
4

MIASTO SIEDLCE, 04.05

Siedlce: Wirtualne Dni Otwarte na UPH

więcej »
5 6

GARWOLIN, 06.05

Miętne: wirtualna wycieczka po Podlasiu

więcej »
7 8 9 10

PARCZEW, 10.05

Dzień Rodzin w Parczewie on – line

więcej »
11 12 13 14 15

ŁUKÓW, 15.05

ŁOK: teatr on-line

więcej »
16

MIASTO SIEDLCE, 16.05

Noc Muzeów online

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 16.05

Siedlce: Noc Muzeów w Internecie

więcej »
17

MIASTO SIEDLCE, 17.05

Śpiewnik Papieski online

więcej »
18 19 20 21 22

RADZYŃ, 22.05

„Majówki” Tomasza Młynarczyka

więcej »

RADZYŃ, 22.05

„Majówki” Tomasza Młynarczyka

więcej »

ŁUKÓW, 22.05

Ł'OK LIVE: Polowanie na lisa

więcej »

WŁODAWA, 22.05

I Włodawskie Kino Samochodowe

więcej »
23

SIEMIATYCZE, 23.05

W parafii Św. Andrzeja Boboli będą modlić się non stop przez 7 dni

więcej »

WŁODAWA, 23.05

I Włodawskie Kino Samochodowe

więcej »
24

WŁODAWA, 24.05

I Włodawskie Kino Samochodowe

więcej »
25 26 27 28

ŁUKÓW, 28.05

Łuków: zdalna sesja Rady Miasta

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 28.05

Siedlce: Uruchomienie syreny alarmowej

więcej »
29

ŁUKÓW, 29.05

Ł'OK LIVE: Buty Farmera

więcej »
30

PARCZEW, 30.05

Turniej tenisa ziemnego w Parczewie

więcej »

SIEMIATYCZE, 30.05

W parafii Św. Andrzeja Boboli będą modlić się non stop przez 7 dni

więcej »
31

POWIAT BIALSKI, 31.05

V Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet do Pratulina

więcej »

POWIAT BIALSKI, 31.05 10:00

V Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet do Pratulina

więcej »

Najnowsze Informacje