Blok promocyjny

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Konta osobiste dla bystrzaków, czyli jak analizować oferty banków
2020-03-27 07:50:11 Artykuł czytany 618 razy


Konto w banku to dla większości z nas absolutnie niezbędny produkt finansowy. Jego posiadanie jest w dzisiejszych czasach niemal obowiązkiem, więc praktycznie każdy staje prędzej czy później przed koniecznością otwarcia rachunku. Ofert jest jednak tak dużo, że analizowanie każdej z nich w celu dokonania optymalnego wyboru może się wydawać nieco karkołomnym zadaniem.


Gdy robimy zakupy w sklepie lub korzystamy z dowolnej usługi – idziemy do fryzjera, dzwonimy po fachowca, aby naprawił cieknący kran itd. – mamy zasadniczo dwa priorytety. Po pierwsze, chcemy otrzymać dobrej jakości produkt lub uzyskać satysfakcjonujący efekt. Po drugie, zależy nam na tym, by wydać przy tym jak najmniej pieniędzy. Zasada racjonalnego gospodarowania towarzyszy nam (a przynajmniej powinna) codziennie, nawet jeśli nie zdajemy sobie z tego sprawy.

Usługi bankowe rządzą się dokładnie tymi samymi prawami. Głównym dążeniem klienta powinno być uzyskanie jak najlepszego produktu możliwie najmniejszym kosztem.

Tyle w teorii. A jak to bywa w praktyce? Skąd mieć pewność, że wybraliśmy najlepsze konto osobiste?

Konto w banku: przede wszystkim opłaty

Wszystkie banki na rynku oferują posiadaczom rachunków możliwość zlecania podstawowych operacji. Korzystanie z karty płatniczej, przelewy internetowe, wypłaty z bankomatów… Wysokość opłat jest w ich przypadku najistotniejsza, gdyż prawdopodobnie właśnie takie podstawowe czynności będziemy wykonywać najczęściej. Nie wolno przy tym zapominać o ewentualnej stałej opłacie za prowadzenie konta.

Rozum podpowiada, by analizę ofert rozpocząć właśnie od porównania najważniejszych opłat; i całkiem słusznie, bo skoro każdy bank pozwala na realizację typowych operacji, to dlaczego miałbyś za nie przepłacać?

Zaglądasz więc na strony banków i otwierasz tabele opłat i prowizji. Jeśli masz naprawdę dużo wolnego czasu, przeskakujesz z jednego dokumentu na drugi i godzinami wpatrujesz się w drobną czcionkę. Efekt? Nawet jeśli podejmiesz decyzję, nachodzą Cię wątpliwości, czy Twojej uwadze nie umknął jakiś istotny szczegół, który np. „schował się” pod przypisem dwudziestym trzecim na stronie czterdziestej ósmej. Mało zachęcająca perspektywa, prawda?

Na ratunek czytelny ranking kont osobistych

Jeśli natomiast cenisz swój czas, to mam dla Ciebie dobrą wiadomość. W przypadku porównywania ofert z pomocą może Ci przyjść ranking kont osobistych, np. ten: https://www.najlepszekonto.pl/ranking-kont-osobistych.

Skoro jest ktoś, kto na bieżąco analizuje opłaty dotyczące wszystkich godnych uwagi rachunków, to czemu by nie skorzystać? Wystarczy szybki rzut oka na taki ranking, by stwierdzić, że zawiera on komplet informacji potrzebnych do podjęcia optymalnej decyzji.

Sprawdź dodatkowe usługi, porównaj wady i zalety

Po wytypowaniu kilku ofert na podstawie opłat wypadałoby sprawdzić, czy dane konto jest dla nas wystarczająco funkcjonalne. Bezpłatne prowadzenie rachunku i darmowe przelewy mogą okazać się niewystarczające dla klientów, którzy wymagają czegoś więcej niż tylko niskich kosztów.

Pierwszy przykład „czegoś więcej” to dostępna oferta oszczędnościowa. Dobra lokata lub konto oszczędnościowe otwarte jednocześnie z rachunkiem osobistym potrafi przechylić szalę na korzyść konkretnego banku.

To samo możemy powiedzieć o promocjach z premią z otwarcie konta. Banki nieraz płacą nowym klientom nawet kilkaset złotych, a warunki otrzymania takiej nagrody wcale nie muszą być zaporowe.

Trzeba iść z duchem czasu! Upewnij się, że bank oferuje wystarczająco szeroki wachlarz mobilnych transakcji bezgotówkowych, przede wszystkim Blik i Google Pay (lub Apple Pay, jeśli masz iPhone’a).

Oczywiście istotnych czynników jest znacznie więcej. Na szczęście ranking pozwala na porównanie kont parametr po parametrze, więc buszowanie po stronach banków nie jest konieczne.

Konta osobiste – określ swoje potrzeby i… skorzystaj z pomocy


We wspomnianym zestawieniu kont bankowych nie tylko znajdziesz wszystkie szczegóły ofert, ale także odnośniki, dzięki którym otworzysz konto przez Internet – także w promocji, jeśli taka akurat obowiązuje.

Kluczem jest precyzyjne określenie potrzeb. Co do reszty, czyli analizy i porównania ofert, warto skorzystać z pomocy doświadczonych analityków, którzy zajmują się tym na co dzień. Po co tracić cenny czas?
wykop
foto

REKRUTACJA DO STO NADAL TRWA!
2020-05-30 07:38:40 Kategoria:

Społeczna Szkoła Podstawowa Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Siedlcach istnieje od ponad 25 lat. Założona została w 1991 roku jako pierwsza niepubliczna szkoła na...

więcej »
foto

Idealne firany do salonu nowoczesnego. Jakie wybrać?
2020-05-28 12:40:41 Kategoria:

Firany to niezwykłe ozdoby i praktyczne rozwiązania, które sprawdzają się w każdym domu i mieszkaniu. Pozwalają w prosty sposób odmienić wnętrze i sprawić, że...

więcej »
foto

Projekt „Wsparcie samodzielności społecznej osób z...
2020-05-28 11:15:05 Kategoria:

Czas pandemii koronawirusa SARS-Cov-2 stanowi duże wyzwanie dla naszego zdrowia psychicznego. Osoby chorujące na różne schorzenia często bywają poddawane stygmatyzacji i...

więcej »
foto

Fotowoltaika dla mieszkańców Białegostoku
2020-05-28 08:40:46 Kategoria:

Zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii (OZE) w naszym kraju rośnie wprost proporcjonalnie do ilości nowych kanałów dofinansowań o charakterze ogólnopolskim, jak...

więcej »
foto

Ubezpieczenie na życie a niezdolność do pracy
2020-05-25 21:26:57 Kategoria:

Ubezpieczenie na życie zapewnia wsparcie finansowe dla rodziny na wypadek śmierci osoby ubezpieczonej. Polisa ma jeszcze inną zaletę – gwarantuje Ci pomoc, jeśli stracisz...

więcej »
foto

Hilding to lider w produkcji materacy w Polsce. Sprawdź,...
2020-05-25 13:18:21 Kategoria:

W ofercie Hilding znajdziemy udoskonalone materace sprężynowe, wkłady piankowe o rewolucyjnych właściwościach i luksusowe rozwiązania hybrydowe. Jak, spośród tylu...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

1 czerwca - specjalny program na antenie Katolickiego...
2020-05-29 18:45:00 Kategoria:

W święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, 1 czerwca o godz. 11.00, w katedrze siedleckiej będą miały miejsce święcenia biskupie ks. Grzegorza Suchodolskiego....

więcej »


Co, gdzie, kiedy

w lewoMaj 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2

WĘGRÓW, 02.05

Wywieś flagę narodową

więcej »
3

RADZYŃ, 03.05

Radzyń Podlaski: Obchody Święta Konstytucji 3 Maja inne niż zwykle

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 03.05

Seroczyn: wirtualne świętowanie

więcej »

DROHICZYN, 03.05 18:00

Pogoda na szczęście... koncert online w Drohiczynie

więcej »
4

MIASTO SIEDLCE, 04.05

Siedlce: Wirtualne Dni Otwarte na UPH

więcej »
5 6

GARWOLIN, 06.05

Miętne: wirtualna wycieczka po Podlasiu

więcej »
7 8 9 10

PARCZEW, 10.05

Dzień Rodzin w Parczewie on – line

więcej »
11 12 13 14 15

ŁUKÓW, 15.05

ŁOK: teatr on-line

więcej »
16

MIASTO SIEDLCE, 16.05

Noc Muzeów online

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 16.05

Siedlce: Noc Muzeów w Internecie

więcej »
17

MIASTO SIEDLCE, 17.05

Śpiewnik Papieski online

więcej »
18 19 20 21 22

RADZYŃ, 22.05

„Majówki” Tomasza Młynarczyka

więcej »

RADZYŃ, 22.05

„Majówki” Tomasza Młynarczyka

więcej »

ŁUKÓW, 22.05

Ł'OK LIVE: Polowanie na lisa

więcej »

WŁODAWA, 22.05

I Włodawskie Kino Samochodowe

więcej »
23

SIEMIATYCZE, 23.05

W parafii Św. Andrzeja Boboli będą modlić się non stop przez 7 dni

więcej »

WŁODAWA, 23.05

I Włodawskie Kino Samochodowe

więcej »
24

WŁODAWA, 24.05

I Włodawskie Kino Samochodowe

więcej »
25 26 27 28

ŁUKÓW, 28.05

Łuków: zdalna sesja Rady Miasta

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 28.05

Siedlce: Uruchomienie syreny alarmowej

więcej »
29

ŁUKÓW, 29.05

Ł'OK LIVE: Buty Farmera

więcej »
30

PARCZEW, 30.05

Turniej tenisa ziemnego w Parczewie

więcej »

SIEMIATYCZE, 30.05

W parafii Św. Andrzeja Boboli będą modlić się non stop przez 7 dni

więcej »
31

POWIAT BIALSKI, 31.05

V Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet do Pratulina

więcej »

POWIAT BIALSKI, 31.05 10:00

V Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet do Pratulina

więcej »

Najnowsze Informacje