Blok promocyjny

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Języki obce poszukiwane na rynku pracy
2019-07-05 09:37:42 Artykuł czytany 464 razy


Znajomość języków obcych, zwłaszcza w zglobalizowanym świecie, jest dziś niemal obowiązkowa. Przydaje się nie tylko podczas podróży czy oglądania ulubionych seriali, ale przede wszystkim w pracy. Jeśli myślisz o znalezieniu atrakcyjnej posady w Polsce lub wyjeździe zarobkowym za granicę, zacznij od opanowania języka. Jakiego? Zobacz, które z nich mają najwyższy potencjał biznesowy.


Ofert pracy, w których jednym z kluczowych wymogów jest znajomość języków obcych, przybywa z roku na rok. Dlatego im lepsze są Twoje umiejętności lingwistyczne, tym więcej możesz osiągnąć. A których języków warto się uczyć?

Angielski to absolutna podstawa

Znajomość angielskiego powoli staje się oczywistością. To język uniwersalny, którym porozumiesz się nawet w najdalszych zakątkach globu. Nie bez powodu to właśnie on stał się kluczowym środkiem komunikacji w świecie biznesu.

Po angielsku porozumiewają się pracownicy międzynarodowych korporacji z filiami rozsianymi na całym świecie. W tym języku często odbywają się negocjacje biznesowe. Jest niezbędny również do pracy w sektorze turystycznym, gastronomicznym... można długo wymieniać. Pewne jest jedno: jeśli chcesz zdobyć dobrą pracę, angielski na poziomie minimum B2 to konieczność.

Z myślą o karierze zawodowej warto przyswoić sobie również Business English, a więc słownictwo i zwroty charakterystyczne dla świata biznesu. Lekcje skoncentrowane na tę wersji angielskiego możesz odbyć online. Na przykład na Tutlo są dostępne zajęcia z native speakerami z UK, USA czy Kanady.

Z myślą o Dalekim Wschodzie...

Gdy przyjrzysz się trendom na rynku globalnym, zauważysz, że coraz większą rolę odgrywa na nim Państwo Środka, czyli Chiny. Firmy z Dalekiego Wschodu pewnym krokiem wkraczają na rynek europejski, w tym polski. I choć chińscy biznesmeni dobrze posługują się angielskim – poszukują również pracowników, którzy komunikują się w ich własnym języku. Jeśli chcesz zdobyć przewagę konkurencyjną zanim nauka chińskiego stanie się modna – zacznij już teraz. Najlepszym rozwiązaniem będą lekcje mandaryńskiego, gdyż to ta wersja jest najpowszechniej stosowana w Chinach.

... i tym znacznie bliższym

Pozostając na wschodzie, warto przyjrzeć się też znacznie bliższym nam językom. Kluczową rolę odgrywa zwłaszcza ukraiński. W sytuacji, gdy na polskim rynku pojawia się coraz więcej pracowników z Ukrainy, potrzebne są osoby, które np. zajmą się rekrutacją i zarządzaniem. Ukraiński przydaje się również przy tworzeniu reklam kierowanych do pracowników z zza wschodniej granicy oraz ich obsługi – np. w urzędach czy punktach sprzedaży.

Niemiecki – bardziej przydatny niż myślisz


Równie przydatny przy poszukiwaniu pracy okaże się język naszych zachodnich sąsiadów – i to nie tylko wówczas, gdy zapragniesz wyjechać do Niemiec w poszukiwaniu zatrudnienia. Także w Polsce nie brakuje firm, które obsługują klientów niemieckojęzycznych. Wystarczy wymienić przedsiębiorstwa importujące lub eksportujące towary na trasie Niemcy-Polska lub te z sektora turystycznego.

Języki romańskie

Włoski, hiszpański, francuski, a może portugalski? Każdy z tych języków niesie za sobą duży potencjał – zwłaszcza, jeżeli chcesz znaleźć zatrudnienie w firmie, która współpracuje z tymi rynkami. Warto wiedzieć, że choć mieszkańcy Włoch, Hiszpanii czy Francji uczą się języków obcych, najczęściej mają spore problemy z porozumiewaniem się nimi. Dlatego nawet podstawy komunikacji biznesowej w ich językach mogą zrobić ogromną różnicę. Poza tym jeśli opanujesz już dość dobrze np. włoski, nauka hiszpańskiego czy francuskiego przyjdzie znacznie łatwiej.

Jak pokazują badania, tylko ok. 40% Polaków zna przynajmniej jeden język obcy. Jeśli jesteś w tym gronie, Twoje szanse na dobrą pracę wzrastają. A im więcej języków znasz w komunikatywnym stopniu, tym lepiej dla Ciebie. Dlatego znajdź odpowiednią dla siebie metodę nauki, np. online i zdobądź posadę marzeń!
wykop
foto

Ubezpieczenie na życie a niezdolność do pracy
2020-05-25 21:26:57 Kategoria:

Ubezpieczenie na życie zapewnia wsparcie finansowe dla rodziny na wypadek śmierci osoby ubezpieczonej. Polisa ma jeszcze inną zaletę – gwarantuje Ci pomoc, jeśli stracisz...

więcej »
foto

Hilding to lider w produkcji materacy w Polsce. Sprawdź,...
2020-05-25 13:18:21 Kategoria:

W ofercie Hilding znajdziemy udoskonalone materace sprężynowe, wkłady piankowe o rewolucyjnych właściwościach i luksusowe rozwiązania hybrydowe. Jak, spośród tylu...

więcej »
foto

Generator ozonu OTS-15 – nowe urządzenie w ofercie...
2020-05-20 10:58:25 Kategoria:

Zarodniki pleśni i grzybów, roztocza, wirusy, a także nieprzyjemne zapachy – można się ich skutecznie pozbyć z pomieszczeń, korzystając z generatora ozonu. Model...

więcej »
foto

W Galerii Siedlce otwarte są już wszystkie sklepy
2020-05-15 13:39:24 Kategoria:

Na zakupy można wybrać się w godz. 9.00-21.00, choć niektóre sklepy mogą jeszcze mieć przejściowo skrócone godziny otwarcia.

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:Co, gdzie, kiedy

w lewoMaj 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2

WĘGRÓW, 02.05

Wywieś flagę narodową

więcej »
3

RADZYŃ, 03.05

Radzyń Podlaski: Obchody Święta Konstytucji 3 Maja inne niż zwykle

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 03.05

Seroczyn: wirtualne świętowanie

więcej »

DROHICZYN, 03.05 18:00

Pogoda na szczęście... koncert online w Drohiczynie

więcej »
4

MIASTO SIEDLCE, 04.05

Siedlce: Wirtualne Dni Otwarte na UPH

więcej »
5 6

GARWOLIN, 06.05

Miętne: wirtualna wycieczka po Podlasiu

więcej »
7 8 9 10

PARCZEW, 10.05

Dzień Rodzin w Parczewie on – line

więcej »
11 12 13 14 15

ŁUKÓW, 15.05

ŁOK: teatr on-line

więcej »
16

MIASTO SIEDLCE, 16.05

Noc Muzeów online

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 16.05

Siedlce: Noc Muzeów w Internecie

więcej »
17

MIASTO SIEDLCE, 17.05

Śpiewnik Papieski online

więcej »
18 19 20 21 22

RADZYŃ, 22.05

„Majówki” Tomasza Młynarczyka

więcej »

RADZYŃ, 22.05

„Majówki” Tomasza Młynarczyka

więcej »

ŁUKÓW, 22.05

Ł'OK LIVE: Polowanie na lisa

więcej »

WŁODAWA, 22.05

I Włodawskie Kino Samochodowe

więcej »
23

SIEMIATYCZE, 23.05

W parafii Św. Andrzeja Boboli będą modlić się non stop przez 7 dni

więcej »

WŁODAWA, 23.05

I Włodawskie Kino Samochodowe

więcej »
24

WŁODAWA, 24.05

I Włodawskie Kino Samochodowe

więcej »
25 26 27 28

MIASTO SIEDLCE, 28.05

Siedlce: Uruchomienie syreny alarmowej

więcej »

ŁUKÓW, 28.05

Łuków: zdalna sesja Rady Miasta

więcej »
29

ŁUKÓW, 29.05

Ł'OK LIVE: Buty Farmera

więcej »
30

SIEMIATYCZE, 30.05

W parafii Św. Andrzeja Boboli będą modlić się non stop przez 7 dni

więcej »

PARCZEW, 30.05

Turniej tenisa ziemnego w Parczewie

więcej »
31

POWIAT BIALSKI, 31.05

V Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet do Pratulina

więcej »

POWIAT BIALSKI, 31.05 10:00

V Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet do Pratulina

więcej »

Najnowsze Informacje