Blok promocyjny

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Abonament dla firm - jak wybrać najlepszy?
2020-02-17 11:50:42 Artykuł czytany 199 razy


Telefon firmowy to sprzęt obecny praktycznie w każdym przedsiębiorstwie, niezależnie od jego wielkości, branży czy statusu. Dzisiaj nie jesteśmy w stanie objeść się bez rozmów z klientami, tak samo jak bez możliwości wymieniania z nimi korespondencji mailowej. Często jednak zdarza się tak, że abonamenty firmowe na usługi telekomunikacyjne są przestarzałe, nie zawierają wszystkiego, co jest nam potrzebne, a w dodatku trzeba za nie sporo zapłacić. Jak zatem wybrnąć z tej sytuacji i znaleźć faktycznie użyteczną usługę dla firmy? Po czym poznać, że abonament jest godny naszej uwagi i dobrze byłoby przyjrzeć mu się bliżej, a może i nawet wykupić?


Dlaczego warto poświęcić czas na wybranie najlepszego abonamentu?

Współcześnie praktycznie każda firma posiada swoją stronę internetową, służbowy telefon i pocztę. Są to rzeczy, bez których ciężko nam jest się obejść, a im więcej kanałów komunikacji możemy zaoferować klientom, tym lepiej dla nas. Jeżeli jednak telefon dosłownie pali nam się w rękach, naturalną koleją rzeczy jest chęć obniżenia rachunków, jakie za niego płacimy, a co za tym idzie - minimalizacja kosztów stałych niezbędnych do działania firmy. Z tego powodu dobrze jest raz poświęcić więcej czasu na znalezienie atrakcyjnego abonamentu firmowego, niż co miesiąc zgrzytać zębami na widok kolejnego wysokiego rachunku.

Sposobów na obniżenie opłat jest co najmniej kilka: możemy kierować część ruchu na skrzynkę mailową, negocjować umowę z kilkoma operatorami i czekać, kto zaproponuje nam najlepsze warunki lub samodzielnie znaleźć sobie odpowiadającą nam firmę telekomunikacyjną. W pierwszym przypadku nie zawsze jest to możliwe, drugi zajmuje zdecydowanie najwięcej czasu, a trzeci - jeżeli dobrze się przygotujemy - pozwoli nam na realnie największą oszczędność. Po czym zatem poznamy, że oto właśnie przed nami jest najlepsza oferta abonamentowa dla firm?
 
Cechy dobrego abonamentu dla firm - stała opłata miesięczna

Jeżeli zależy nam przede wszystkim na powtarzalności i stałych kosztach miesięcznych, szukajmy pakietów i abonamentu z jedną, określoną i niezmienną stawką do zapłaty. Dzięki temu zawsze będziemy wiedzieć, ile zapłacimy, a także damy radę lepiej dopasować abonament do naszych realnych potrzeb. Dodatkowym plusem jest to, że w takim układzie wielu operatorów będzie skłonnych zaproponować nam dodatkowe, darmowe usługi, jak kilka gigabajtów internetu do wykorzystania, określone pory na dzwonienie i wysyłanie wiadomości, w których nie będziemy ponosić kosztów i tak dalej. To, jakie dodatkowe bonusy dostaniemy do umowy zależy w zasadzie tylko od nas i tego, czy potrafimy podjąć skuteczne negocjacje. Przykładem usługi, w której możemy zyskać takie gratyfikacje, jest abonament dla firm u operatora OTVARTA - tu wszystko zależy po prostu od pakietu, na jaki się zdecydujemy.
 
Cechy dobrego abonamentu dla firm - usługi dodatkowe

Ponieważ obecnie praca na skalę międzynarodową nie jest już niczym dziwnym, dobrze dobrany firmowy abonament powinien nam także umożliwiać skorzystanie z usług dodatkowych. W przypadku, gdy współpracujemy z osobami z innych krajów mogą to być np. atrakcyjne cenowo rozmowy w roamingu, międzynarodowe czy dodatkowy pakiet internetu, możliwy do wykorzystania za granicami Polski. Choć wydaje się to błahostką, takie dodatkowe funkcje są bardzo przydatne, jeżeli delegujemy naszych pracowników lub sami jeździmy za granicę - zwyczajnie nie musimy martwić się o to, czy jesteśmy dostępni, jednocześnie nadal mogąc wygodnie korzystać z telefonu służbowego, zamiast na przykład prywatnego.
 
Cechy dobrego abonamentu dla firm - elastyczne warunki

Obecnie cechą wielu biznesów jest ich zmienność. Raz mamy więcej klientów i potrzebujemy więcej zasobów, a innym razem ta tendencja odwraca się na naszą niekorzyść. Z tego względu wybierając abonament na firmę dobrze jest mieć na względzie to, jak dużo swobody daje nam podpisywana umowa. Wielu operatorów obecnie umożliwia wprowadzanie zmian w trwający kontrakt, co pozwala przedsiębiorstwom sprawniej się rozwijać i podbijać nowe rynki. Jeżeli szukamy abonamentu telefonicznego dla siebie, również warto zwrócić na to uwagę - im lepiej będziemy dogadywać się z dostawcą usługi, tym lepiej dla naszego biznesu.
 
Istnieje kilka cech, które powinien spełniać abonament firmowy, aby można było nazwać go atrakcyjnym. Przede wszystkim musi on oferować jasne warunki, najlepiej stałą opłatę miesięczną, a także możliwość korzystania z dodatkowych usług i pakietów, które są niezbędne do prowadzenia naszego przedsiębiorstwa w sposób płynny. Warto również zadbać o to, by umowa nie wiązała nas sztywno w ramach jednego zestawu warunków, a umożliwiała podjęcie negocjacji z dostawcą usług, tak abyśmy byli w stanie dopasowywać abonament dokładnie do naszych potrzeb.
 
 
OTVARTA

Inżynierska 11
93-569 Łódź
Tel.: 699 711 699
biuro@otvarta.pl
https://otvarta.pl/
wykop
foto

Wszystko, co warto wiedzieć o EBI
2020-07-02 11:04:06 Kategoria:

EBI, czyli Europejski Bank Inwestycyjny to finansowa instytucja zarządzana przez Unię Europejską. Ten organ ma swoją siedzibę w Luksemburgu, jest całkowicie niezależny od...

więcej »
foto

O niektórych rzeczach lepiej pamiętać. Zobacz, co...
2020-07-01 09:56:32 Kategoria:

Chociaż osoby posiadające samochód korzystają z niego często i nie sposób o nim zapomnieć, to dużo łatwiej wypadają z pamięci obowiązki z nim związane. Do takowych...

więcej »
foto

Jak radzimy sobie z koronawirusem?
2020-06-22 06:00:00 Kategoria:

W regionie siedleckim do tej pory odnotowano 250 przypadków zakażeń koronawirusem . Ryzyko zachorowania wciąż istnieje, a najbardziej narażony jest personel medyczny,...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

„Społecznym okiem na środowisko” - cykl audycji na...
2020-06-30 15:42:12 Kategoria:

25 czerwca na antenie Katolickiego Radia Podlasie ruszył cykl czterech audycji pt.: ”Społecznym okiem na środowisko”. Tematyka audycji związana jest z uruchomionym przez...

więcej »


Co, gdzie, kiedy

w lewoLipiec 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2

POWIAT BIALSKI, 02.07 12:00

Kodeń: Diecezjalny Dzień Chorego/ZAPOWIEDŹ/

więcej »
3

RADZYŃ, 03.07

Wkrótce obchody 80 rocznicy egzekucji radzyńskich harcerzy

więcej »

ŁUKÓW, 03.07

Łuków: powitanie wakacji

więcej »
4

POWIAT SIEDLECKI, 04.07

Nabożeństwo Fatimskie w Budzieszynie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 04.07

V Męski Różaniec w Siedlcach

więcej »

SIEMIATYCZE, 04.07

Test Wytrzymałości Siłowej 2020

więcej »

ŁUKÓW, 04.07

Łuków: powitanie wakacji

więcej »
5

RADZYŃ, 05.07

Rusza Letnia Scena Rok. W najbliższa niedzielę spektakl dla najmłodszych

więcej »

ŁOSICE, 05.07

Zbliża się 76 rocznica Bitwy pod Jeziorami

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 05.07

Zbiórka na koncesję dla Katolickiego Radia Podlasie

więcej »

ŁUKÓW, 05.07

Łuków: powitanie wakacji

więcej »

MIŃSK MAZ., 05.07

Mrozy: wraca tramwaj konny

więcej »
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18

DROHICZYN, 18.07

Zawody spławikowe w Drohiczynie

więcej »
19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Najnowsze Informacje