Blok promocyjny

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Abonament dla firm - jak wybrać najlepszy?
2020-02-17 11:50:42 Artykuł czytany 196 razy


Telefon firmowy to sprzęt obecny praktycznie w każdym przedsiębiorstwie, niezależnie od jego wielkości, branży czy statusu. Dzisiaj nie jesteśmy w stanie objeść się bez rozmów z klientami, tak samo jak bez możliwości wymieniania z nimi korespondencji mailowej. Często jednak zdarza się tak, że abonamenty firmowe na usługi telekomunikacyjne są przestarzałe, nie zawierają wszystkiego, co jest nam potrzebne, a w dodatku trzeba za nie sporo zapłacić. Jak zatem wybrnąć z tej sytuacji i znaleźć faktycznie użyteczną usługę dla firmy? Po czym poznać, że abonament jest godny naszej uwagi i dobrze byłoby przyjrzeć mu się bliżej, a może i nawet wykupić?


Dlaczego warto poświęcić czas na wybranie najlepszego abonamentu?

Współcześnie praktycznie każda firma posiada swoją stronę internetową, służbowy telefon i pocztę. Są to rzeczy, bez których ciężko nam jest się obejść, a im więcej kanałów komunikacji możemy zaoferować klientom, tym lepiej dla nas. Jeżeli jednak telefon dosłownie pali nam się w rękach, naturalną koleją rzeczy jest chęć obniżenia rachunków, jakie za niego płacimy, a co za tym idzie - minimalizacja kosztów stałych niezbędnych do działania firmy. Z tego powodu dobrze jest raz poświęcić więcej czasu na znalezienie atrakcyjnego abonamentu firmowego, niż co miesiąc zgrzytać zębami na widok kolejnego wysokiego rachunku.

Sposobów na obniżenie opłat jest co najmniej kilka: możemy kierować część ruchu na skrzynkę mailową, negocjować umowę z kilkoma operatorami i czekać, kto zaproponuje nam najlepsze warunki lub samodzielnie znaleźć sobie odpowiadającą nam firmę telekomunikacyjną. W pierwszym przypadku nie zawsze jest to możliwe, drugi zajmuje zdecydowanie najwięcej czasu, a trzeci - jeżeli dobrze się przygotujemy - pozwoli nam na realnie największą oszczędność. Po czym zatem poznamy, że oto właśnie przed nami jest najlepsza oferta abonamentowa dla firm?
 
Cechy dobrego abonamentu dla firm - stała opłata miesięczna

Jeżeli zależy nam przede wszystkim na powtarzalności i stałych kosztach miesięcznych, szukajmy pakietów i abonamentu z jedną, określoną i niezmienną stawką do zapłaty. Dzięki temu zawsze będziemy wiedzieć, ile zapłacimy, a także damy radę lepiej dopasować abonament do naszych realnych potrzeb. Dodatkowym plusem jest to, że w takim układzie wielu operatorów będzie skłonnych zaproponować nam dodatkowe, darmowe usługi, jak kilka gigabajtów internetu do wykorzystania, określone pory na dzwonienie i wysyłanie wiadomości, w których nie będziemy ponosić kosztów i tak dalej. To, jakie dodatkowe bonusy dostaniemy do umowy zależy w zasadzie tylko od nas i tego, czy potrafimy podjąć skuteczne negocjacje. Przykładem usługi, w której możemy zyskać takie gratyfikacje, jest abonament dla firm u operatora OTVARTA - tu wszystko zależy po prostu od pakietu, na jaki się zdecydujemy.
 
Cechy dobrego abonamentu dla firm - usługi dodatkowe

Ponieważ obecnie praca na skalę międzynarodową nie jest już niczym dziwnym, dobrze dobrany firmowy abonament powinien nam także umożliwiać skorzystanie z usług dodatkowych. W przypadku, gdy współpracujemy z osobami z innych krajów mogą to być np. atrakcyjne cenowo rozmowy w roamingu, międzynarodowe czy dodatkowy pakiet internetu, możliwy do wykorzystania za granicami Polski. Choć wydaje się to błahostką, takie dodatkowe funkcje są bardzo przydatne, jeżeli delegujemy naszych pracowników lub sami jeździmy za granicę - zwyczajnie nie musimy martwić się o to, czy jesteśmy dostępni, jednocześnie nadal mogąc wygodnie korzystać z telefonu służbowego, zamiast na przykład prywatnego.
 
Cechy dobrego abonamentu dla firm - elastyczne warunki

Obecnie cechą wielu biznesów jest ich zmienność. Raz mamy więcej klientów i potrzebujemy więcej zasobów, a innym razem ta tendencja odwraca się na naszą niekorzyść. Z tego względu wybierając abonament na firmę dobrze jest mieć na względzie to, jak dużo swobody daje nam podpisywana umowa. Wielu operatorów obecnie umożliwia wprowadzanie zmian w trwający kontrakt, co pozwala przedsiębiorstwom sprawniej się rozwijać i podbijać nowe rynki. Jeżeli szukamy abonamentu telefonicznego dla siebie, również warto zwrócić na to uwagę - im lepiej będziemy dogadywać się z dostawcą usługi, tym lepiej dla naszego biznesu.
 
Istnieje kilka cech, które powinien spełniać abonament firmowy, aby można było nazwać go atrakcyjnym. Przede wszystkim musi on oferować jasne warunki, najlepiej stałą opłatę miesięczną, a także możliwość korzystania z dodatkowych usług i pakietów, które są niezbędne do prowadzenia naszego przedsiębiorstwa w sposób płynny. Warto również zadbać o to, by umowa nie wiązała nas sztywno w ramach jednego zestawu warunków, a umożliwiała podjęcie negocjacji z dostawcą usług, tak abyśmy byli w stanie dopasowywać abonament dokładnie do naszych potrzeb.
 
 
OTVARTA

Inżynierska 11
93-569 Łódź
Tel.: 699 711 699
biuro@otvarta.pl
https://otvarta.pl/
wykop
foto

Wielkanoc za pasem - podpowiadamy jakie dekoracje...
2020-03-31 15:45:42 Kategoria:

Wielkanoc tuż tuż, pora więc na przygotowanie świątecznych ozdób. Niektóre można kupić, inne warto zrobić samemu. Podpowiadamy, czego nie powinno zabraknąć wśród...

więcej »
foto

Konta osobiste dla bystrzaków, czyli jak analizować...
2020-03-27 07:50:11 Kategoria:

Konto w banku to dla większości z nas absolutnie niezbędny produkt finansowy. Jego posiadanie jest w dzisiejszych czasach niemal obowiązkiem, więc praktycznie każdy staje...

więcej »
foto

O projekcie „Wsparcie samodzielności społecznej osób...
2020-03-27 07:18:00 Kategoria:

Publikujemy materiał filmowy promujący dobry wizerunek osób z zaburzeniami psychicznymi w społeczeństwie w ramach projektu pn. „Wsparcie samodzielności społecznej osób...

więcej »
foto

Zmiany w funkcjonowaniu Galerii Siedlce
2020-03-23 10:48:08 Kategoria:

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, w Galerii Siedlce funkcjonują...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

31 marca wtorkowe audycje Kaolickiego Radia Podlasie
2020-03-30 09:55:47 Kategoria:

KRP zaprasza 31 marca do wysłuchania:

więcej »


Co, gdzie, kiedy

w lewoKwiecień 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4

MIASTO SIEDLCE, 04.04

Próba ustanowienia Rekordu Polski na najwięcej osób posługujących się językiem Makaton

więcej »

GARWOLIN, 04.04

Jarmark Wielkanocny w Pilawie

więcej »
5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24

RADZYŃ, 24.04

Eliminacje Powiatowe Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych 2020

więcej »
25 26
27 28 29 30

Najnowsze Informacje