R E K L A M ABIELSK PODL.

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Rozpoczęcie roku szkolnego i otwarcie hali sportowej w I LO w Bielsku Podlaskim
2019-09-03 09:30:51 Artykuł czytany 79 razy


Pierwszy dzwonek rozbrzmiał 2 września w podlaskich szkołach inaugurując rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Szkolne korytarze na powrót wypełnił harmider wypoczętych uczniów. Inauguracja nowego roku szkolnego w I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Bielsku Podlaskim połączona była z otwarciem nowoczesnej hali sportowej.


W murach bielskiego liceum, tak szacownych gości, jak i nauczycieli oraz uczniów, powitała dyrektor Marzena Pogorzelska-Ciołek, podkreślając, że przyszło im się spotkać w szkole szczególnej, która w ubiegłym roku obchodziła stulecie istnienia.

Uznanie dla jej osiągnięć i tradycji wyraził marszałek Artur Kosicki.
- „Gronu Pedagogicznemu życzymy, aby uznanie w oczach uczniów dawało mu poczucie zawodowego spełnienia. Uczniom natomiast - niegasnącego zapału w zdobywaniu wiedzy i twórczej kontynuacji szlachetnego dziedzictwa Szkoły” – pisał w liście odczytanym przez Marka Malinowskiego członka Zarządu Województwa.

Inauguracja nowego roku szkolnego w bielskiej szkole zbiegła się z uroczystym otwarciem nowoczesnej hali sportowej. Takiego obiektu lokalnej społeczności brakowało.
– Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do budowy hali - mówiła Marzena Pogorzelska-Ciołek. – Nie można było wymarzyć sobie lepszego prezentu na stulecie szkoły, jak ten właśnie obiekt.
– Od wychowania i wykształcenia młodzieży zależy przyszłość naszego kraju. To nie truizm, to fakt – mówił starosta bielski Sławomir Snarski, podkreślając wagę stworzenia młodzieży odpowiednich warunków kształcenia.

Starosta dziękował przedstawicielowi Ministerstwa Sportu i Turystyki za dotację na budowę hali, a także władzom samorządowym miasta i gminy Bielsk Podlaski, za współuczestniczenie w sfinansowaniu jej budowy, akcentując istotę efektów tego partnerstwa na rzecz bielskiej młodzieży.
   
Marek Malinowski przekazując na ręce dyrektor Pogorzelskiej-Ciołek pamiątkowy grawerton pogratulował zarówno jej, jak i lokalnym władzom samorządowym udanego przedsięwzięcia.
- O tej inwestycji mówiło się od lat, cieszę się, że udało się ją zrealizować – podkreślił zapewniając, w imieniu zarządu województwa, o otwartości na współpracę na rzecz miasta i powiatu bielskiego. – Przed nami ponad 4 lata kadencji, myślę, że w tym czasie uda nam się zrobić wiele dobrego – dodał.
W inauguracji roku szkolnego i uroczystym otwarciu hali sportowej w I LO w Bielsku Podlaskim wzięli udział przedstawiciele duchowieństwa z biskupem drohiczyński Piotrem Sawczukiem na czele, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Podlaskiego Kuratorium Oświaty, władz samorządowych różnego szczebla, służb mundurowych, harcerstwa, lokalnych instytucji, firm i stowarzyszeń.
Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJŹródło: Wrota Podlasia
Foto: Anna Augustynowicz / UMWP
ABol/Js
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Bielsk Podl.

w lewoStyczeń 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11

BIELSK PODL., 11.01

Piękne kolędy i piękne głosy – Podlaskie Kolędowanie rusza w trasę po regionie!

więcej »
12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje