R E K L A M ABIELSK PODL.

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

II Bielska Przedszkoliada
2019-06-15 11:43:02 Artykuł czytany 111 razy


11 czerwca w Parafii Opatrzności Bożej w Bielsku Podlaskim odbyła się 2. Bielska Przedszkolada, czyli sportowa rywalizacja drużyn Przedszkolnych, organizowana przez Katolickie Przedszkole, działające od 2 lat przy parafii, pod Honorowym Patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty, Biskupa Drohiczyńskiego, Burmistrza Miasta i Wójta Gminy Bielsk Podlaski.


Przedszkoliada zgromadziła przedstawicieli wszystkich 11 przedszkoli działających na terenie Miasta i Gminy, przeszło 300 uczestników.

Całość była zabezpieczona przez Zespół Karetki Pogotowia Bielskiego Szpitala i Radiowóz Policji. Głównym trofeum był Przechodni Puchar Prałata, pomysłodawcy i założyciela parafialnego Przedszkola.

Uroczystość rozpoczęła się od wspólnej modlitwy Ojcze nasz, błogosławieństwa wypowiedzianego przez gospodarza uroczystości, oraz ks. prawosławnego. Wszyscy zgromadzeni zostali pokropieni wodą święconą.

Dostojna była chwila wciągnięcia flagi na maszt, odśpiewanie hymnu i zapalenie znicza olimpijskiego. Po słowach zaproszonych gości, dzieci przystąpiły do poszczególnych rozgrywek w konkurencjach wiekowych 3, 4, 5 - latków i grup „O”. Konkurencje niesamowicie sprawnie poprowadzili miejscowi parafianie - Włodzimierz i Barbara Borowikowie, pracujący jako nauczyciele WF-u w Szkole nr 3.

Zawodnicy rywalizowali w szeregu konkurencjach sportowych dla dzieci. Była wspólna konkurencja wychowawcy wraz z dzieckiem, oraz wspólna konkurencja przeciągania liny dla opiekunów. W czasie rozgrywek młodzi zawodnicy dostarczyli wszystkim niesamowitych emocji.

Po zakończeniu rozgrywek, ogłoszono zwycięzców: Zwyciężyło Przedszkole nr 7 im. Kubusia Puchatka z Bielska Podlaskiego i oni otrzymali na kolejny rok główne trofeum - Przechodni Puchar Prałata. Pozostałe drużyny odebrali puchary, ufundowane przez burmistrza miasta Jarosław Borowskiego. Każdy uczestnik zawodów otrzymał medale, których fundatorką była wójt gminy Raisa Rajecka. Fundatorem nagród rzeczowych było miejscowe Stowarzyszenie Ojcowizna Ziemi Bielskiej, działające od szeregu lat przy parafii Opatrzności Bożej.

Na zakończenie gospodarz uroczystości ks. prał. Zbigniew Karolak podziękował wszystkim za udział, a najbardziej Bożej Opatrzności za fakt, że mimo ogromnej przeszło 30 st. temperatury, nie było żadnego nieprzyjemnego incydentu, a była zacięta rywalizacja i wspaniała zabawa dla wszystkich.

„Pomnażajcie talenty otrzymane od Boga. Odkrywajcie w sobie zdolności, cieszcie się nimi i rozwijajcie je z Bożą pomocą” – te słowa skierował do św. Jan Paweł II niegdyś do dzieci i młodzieży. Zauważenie talentu, prowadzenie go i pielęgnowanie jest wyjątkowym przykładem na bycie wrażliwym, aby od najmłodszych lat zapewnić dzieciom integralny rozwój fizyczny połączony z modlitwą o poddanie się w życiu Bożej Opatrzności.

A kolejna Bielska Przedszkolada już za rok.
Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ

ABol [ja]

wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Życie w cieniu osoby z zaburzeniami psychicznymi
2019-11-19 13:40:53 Kategoria:

Życie rodzin osób, których dotyka kryzys psychiczny lub długotrwałe trwałe zaburzenia spowodowane chorobą psychiczną często pozostają osamotnione we współczesnym...

więcej »
foto

Jesienią postaw na grafit! Idealny czas na ocieplenie domu!
2019-11-15 09:16:32 Kategoria:

Chłodny latem i ciepły zimą - taki jest wymarzony dom każdego inwestora. Bez uciążliwych rachunków za ogrzewanie i bez klimatyzacji. Czy naprawdę można mieć taki dom?...

więcej »

Bielsk Podl.

w lewoListopad 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

BIELSK PODL., 01.11

BIELSK PODLASKI: AKCJA „ZNICZ 2019” I ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU

więcej »
2

BIELSK PODL., 02.11

BIELSK PODLASKI: AKCJA „ZNICZ 2019” I ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU

więcej »
3
4 5 6 7 8 9 10
11

BIELSK PODL., 11.11 08:00

Zaproszenie na obchody Święta Niepodległości w Bielsku Podlaskim

więcej »
12 13 14 15

BIELSK PODL., 15.11

Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w Boćkach

więcej »
16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje