R E K L A M ABIELSK PODL.

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Dzięki zbiórce publicznej bielski szpital otrzyma respiratory
2020-03-30 10:40:38 Artykuł czytany 38 razy


Jeden dzień trwała zbiórka środków na zakup respiratora do Szpitala Powiatowego w Bielsku Podlaskim na oddział zakaźny. Zebrano 105 000 zł, co pozwoli na zakup aż dwóch respiratorów.


W piątek, 27 marca prowadzona była zbiórka na zakup respiratora do Szpitala Powiatowego w Bielsku Podlaskim na oddział zakaźny. Wpłat można było dokonywać poprzez stronę www.zanurzeniwmilosci.pl lub bezpośrednio na konto Caritas Diecezji Drohiczyńskiej. Po zakończonej akcji ks. bp Piotr Sawczuk przekazał Bożenie Grotowicz – dyrektor Szpitala w Bielsku Podlaskim 100% zebranych środków na zakup dwóch respiratorów.

Celem zbiórki było zebranie pieniędzy na zakup respiratora. Mobilizacja wielu ludzi dobrej woli z Diecezji Drohiczyńskiej i z całej Polski, oraz ogromne zaangażowanie mediów sprawiło, że przed zakończeniem akcji uzbierano 105 000 zł, co pozwoli na zakup dwóch respiratorów. Dodatkowym efektem akcji będą też kolejne respiratory, których zakup zadeklarowały firmy prywatne. Będą to kolejne trzy respiratory – poinformowała Bożena Grotowicz, która w swoim imieniu, lekarzy i pracowników szpitala oraz pacjentów wyraziła wdzięczność wszystkim organizatorom i darczyńcom za ten piękny dar. „Takiej mobilizacji i entuzjazmu dawno w Bielsku nie było. Ta akcja uruchomiła wielu ludzi o wrażliwym sercu” – powiedziała.

Słowa podziewania wyraził również ks. kan. dr Łukasz Gołębiewski – dyrektor Caritas Diecezji Drohiczyńskiej. „Dziękuję Bp Piotrowi Sawczukowi za ogromne wsparcie i błogosławieństwo dla tego dzieła. Dziękuję Biskupom Seniorom: Bp Tadeuszowi Pikusowi i Bp. Antoniemu Dydyczowi. Dziękuję Księżom Diecezji Drohiczyńskiej i Siostrom zakonnym za liczne wpłaty. Bez Pani Dyrektor Bożeny Grotowicz i wspaniałej służby zdrowia z bielskiego szpitala nie byłoby tego sukcesu – dziękuję. Dziękuję za całą kampanię medialną, promocję i zainteresowanie: Centrum Informacji Diecezji Drohiczyńskiej, Katolickiemu Radiu Podlasie, portalowi Podlasie24, Polskiej Agencji Prasowej, Super Expresowi, Radiu ESKA, TVP3 Białystok, TVP INFO, portalowi Bielsk.eu. Nie sposób wymienić wszystkich. Tak dużo nas było. Dziękuję swoim współpracownikom Caritas Diecezji Drohiczyńskiej za zaangażowanie i trud. Mam nadzieję, że tak wielki sukces zmobilizuje nas jeszcze bardziej do czynienia dobra. Pokazaliśmy, że najmniejsza diecezja w Polsce też daje radę, bo jest bogata w wielkie serca. Włączajmy się w kolejne akcje charytatywne Caritas Diecezji Drohiczyńskiej. Warto razem pomagać” – powiedział ks. dyrektor.

Jeśli ktoś nadal chce pomóc można dokonać wpłaty na specjalne konto: PBS w Sokołowie Podlaski 11 9221 0000 0029 8234 2000 0180. Szczegóły na stronie www.drohiczyn.caritas.pl

Przy tej okazji wato zwrócić uwagę, że również bielska firma Suempol zakupiła aż 4 respiratory dla szpitala, a wiele innych firm i osób prywatnych wsparło placówkę przekazując maseczki  i inne środki ochrony osobistej, sprzęt do oddziału ratunkowego, środki spożywcze i posiłki.

Źródło: Diecezja Drohiczyńska, Caritas Diecezji Drohiczyńskiej, SP ZOZ Bielsk Podlaski

ABol [ja]wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Audycje KRP w ramach dziewięciomiesięcznej nowenny...
2021-01-22 15:27:48 Kategoria: Region

23 stycznia w liturgiczne wspomnienie bł. Wincentego Lewoniuka i jego Towarzyszy rozpocznie się dziewięciomiesięczna nowenna przed centralnymi uroczystościami 25-lecia...

więcej »


foto

Telewizja cyfrowa - jak wybrać najlepszą ofertę?
2021-01-20 12:17:25 Kategoria:

Rewolucja cyfrowa, która ciągle trwa, nie ominęła także telewizji. Obecnie mamy dostęp do usług cyfrowej telewizji naziemnej, które oferuje mnóstwo rozwiązań i...

więcej »
foto

5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, pisząc CV
2021-01-20 12:07:23 Kategoria:

Curriculum vitae stanowi twoją wizytówkę podczas poszukiwania pracy. Dzięki niemu możesz zostać zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną i otrzymać wymarzoną posadę. Na...

więcej »

Bielsk Podl.

w lewoStyczeń 2021w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje