R E K L A M ABIELSK PODL.

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Uroczystość Bożego Ciała w Bielsku Podlaskim
2017-06-17 17:59:14 Artykuł czytany 962 razy


Od kilku lat uroczystość Bożego Ciała obchodzona w Bielsku Podlaskim gromadzi wszystkich wiernych z czterech parafii na wspólnym świętowaniu. W tym roku dzień ten nabrał jeszcze jednego, szczególnego charakteru, gdyż uroczystej Mszy św. polowej oraz procesji przewodniczył ks. bp. Tadeusz Pikus. Okazją ku temu było zakończenie wizytacji kanonicznej w Bazylice Mniejszej pw. Narodzenia NMP i św. Mikołaja.


Eucharystię wraz z ks. Biskupem koncelebrowali bielscy proboszczowie, wikariusze oraz księża seniorzy. Ks. Biskup w homilii odwołał się do słów Ewangelii. "Kto spożywa moje ciało i krew moja pije ten ma życie wieczne. Moje Ciało mówi Jezus. Moje a nie czyjeś. Bo to Ciało Zbawiciela, który pokonał śmierć i dał nam życie wieczne” - powiedział.

Po zakończeniu Mszy św. ulicami miasta wyruszyła procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy, które zostały przygotowane przez poszczególne bielskie parafie: Bazylikę Narodzenia NMP i św. Mikołaja, Najświętszej Opatrzności Bożej, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, Matki Bożej z Góry Karmel. W uroczystościach wzięło udział kilka tysięcy wiernych. Pośród zgromadzonych można było dostrzec: kapłanów, siostry zakonne, ministrantów, dzieci pierwszokomunijne, które sypały kwiaty. Grupy parafialne niosły sztandary, chorągwie, feretrony, obrazy i figury świętych. W przemarszu i modlitwie towarzyszyła muzyka w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Zespołu Szkół Nr 1 im. Marszałka Józefa Klemensa Piłsudskiego w Bielsku Podlaskim oraz śpiewy Chóru Polskiej Pieśni Narodowej.

Przy ostatnim ołtarzyku ks. Biskup skierował podziękowania do wszystkich mieszkańców Bielska Podlaskiego za ich udział w uroczystości Bożego Ciała, która jest manifestacją naszej wiary.
„Zanim Jezus rozmnożył chleb, pyta człowieka, czy macie chleb, żeby nakarmić tłum. Oni nie mieli i pewnie my byśmy też tak powiedzieli. Ale dzięki pięciu chlebem, które miał człowiek, dokonał się cud.
Jezus nakarmił lud. Należy nam pracować wspólnie, żeby nie zabrakło chleba. Sami bez Boga nie nakarmimy rzesz, które są na tej ziemi. Bez względu na kulturę, język, wyznanie powinniśmy przygotowywać chleb, aby tu na ziemi dokonywał się cud na życie wieczne. Chrystus jednoczy nas Bogiem. Wszyscy jesteśmy powołani, żeby piec chleb i go rozdzielać, żeby mieć życie wieczne” – powiedział ks. Biskup.

Słowo zabrał także dziekan bielski ks. prał. Kazimierz Siekierko, dziękując wszystkim za przygotowanie i udział w uroczystości, a ks. Biskupowi za wizytacje bielskich parafii, pokrzepiające słowo i wspólną modlitwę. Zwieńczeniem uroczystości było uroczyste błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem udzielone przez ks. Biskupa.
Zobacz zdjęcia w większym rozmiarze


Inf. pras.

wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
REKLAMA
foto

Wielkie otwarcie marketu budowlanego ANIBA w Węgrowie
2018-06-18 07:58:26 Kategoria:

23 czerwca w Węgrowie odbędzie się wielkie otwarcie marketu budowlanego ANIBA. Wydarzeniu będą towarzyszyć konkursy i atrakcje dla dzieci. Będzie można również wygrać...

więcej »
foto

Noc Świętojańska w Gródku nad Bugiem
2018-06-18 07:23:30 Kategoria:

Dyrekcja Obiektu Gródek nad Bugiem ma zaszczyt zaprosić na wydarzenie pn. NOC ŚWIĘTOJAŃSKA. Uroczystość odbędzie się 24 czerwca w godz. 11.00 – 24.00 na terenie...

więcej »
foto

Oferty pracy w firmie VITO POLSKA
2018-06-11 12:15:00 Kategoria:

Firma Vito Polska, lider stolarki otworowej zatrudni monterów, szklarzy i okuwaczy. Praca od zaraz. Szukamy pracowników, współpracowników, osób prowadzących własną...

więcej »

Bielsk Podl.

w lewoCzerwiec 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14

BIELSK PODL., 14.06

Bielska Przedszkolada

więcej »
15 16 17

BIELSK PODL., 17.06

Premiera teatralna w Kreatywnym Centrum Kultury w Bielsku Podlaskim

więcej »
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje