R E K L A M ABIELSK PODL.

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Młodzież z parafii pw Najświętszej Opatrzności Bożej otrzymała Dary Ducha Świętego
2020-06-27 10:29:58 Artykuł czytany 389 razy


W piątek, 26 czerwca młodzież z parafii pw. Najświętszej Opatrzności Bożej w Bielsku Podlaskim przyjęła z rąk biskupa drohiczyńskiego Piotra Sawczuka sakrament bierzmowania. O udzielenie sakramentu wtajemniczenia chrześcijańskiego prosił dla nich proboszcz parafii ks. Zbigniew Karolak. W tym ważnym dniu młodzieży towarzyszyli kapłani, a wśród nich proboszcz parafii pw. Narodzenia NMP w Bielsku Podlaskim ks. Ryszard Zalewski – dziekan bielski, ks. Tomasz Szmurło, siostry zakonne, rodziny i przyjaciele.


W homilii biskup mówił do młodzieży, że w murach kościoła powtórzy się to co dokonało się dwa tysiące lat temu w Wieczerniku, kiedy do Apostołów przyszedł Duch Święty: Dziś Duch Święty przyjdzie do was, by z was uczynić Apostołów, żeby was wyprowadzić z waszych ograniczeń, z waszych lęków, waszej nieporadności, waszego strachu, waszej nieporadności, waszego zagubienia. By wlać w wasze serca odwagę, oświecić wasze umysły, żebyście się nie wstydzili Jezusa, ale żebyście potrafili nawet w tych momentach kiedy jest to niewygodne, kiedy może spotkać się to z szyderstwami ze strony środowiska, żebyście zaświadczyli do kogo należycie.

Nawiązując do słów św. Pawła z 1 Listu do Koryntian - Nikt nie może bez pomocy Ducha Świętego powiedzieć „Panem jest Jezus” (1 Kor 12, 4), pasterz diecezji podkreślał, że Duch Święty jest koniecznie potrzebny, aby wytrwać przy Jezusie, aby nasza miłość do Niego była żywa, była mocna i żebyśmy o tej miłości potrafili w sposób wiarygodny i przekonujący powiedzieć innym. I zapewniał młodzież oczekującą na przyjęcie sakramentu - Dziś modlimy się byście do końca życia pozostali w przyjaznej relacji z Duchem Świętym. Biskup przypominał i podkreślał, że każdy jest powołany do świętości, ale trzeba pamiętać o modlitwie – możecie w piękny sposób być świadkami Chrystusa w świecie, który dziś często o Bogu nie chce myśleć.

Młodzież odnowiła swoje przyrzeczenia chrzcielne, a po modlitwie o dary Ducha Świętego nastąpiło namaszczenie krzyżmem świętym.

W parafii pw. Najświętszej Opatrzności Bożej w Bielsku Podlaskim  sakrament bierzmowania przyjęło 18 osób, dla bezpieczeństwa młodzieży i ich gości. Podczas uroczystości  ograniczono liczbę wiernych w kościele.

Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ

ABol [ja]
wykop

Komentarze

  • Anna
    2020-06-28 22:28:07

    arrow

    Parafia nieduża, a uroczystość piękna.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Transmisje Duchowej Pielgrzymki na antenie Radia Podlasie
2020-07-30 12:04:17 Kategoria:

Od 2 do 13 sierpnia w ramach 40. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę Katolickie Radio Podlasie będzie transmitować nabożeństwa i konferencje Duchowej...

więcej »


foto

Tani kredyt konsolidacyjny - jak szukać?
2020-08-04 08:18:04 Kategoria:

Zobowiązanie kredytowe posiada już co drugi dorosły Polak. Okazuje się, że kredyty różnego rodzaju są wręcz powszechne. Wszystko za sprawą coraz lepszych ofert...

więcej »
foto

NEONET otwiera nowy sklep w Siemiatyczach – dla...
2020-07-31 16:49:52 Kategoria:

W czwartek, 6 sierpnia od godziny 9 rano rozpoczyna się w Siemiatyczach wielkie otwarcie nowego salonu NEONET. Sklep zlokalizowany jest przy ulicy Kościuszki 2, a dla...

więcej »

Bielsk Podl.

w lewoSierpień 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Kondolencje

Najnowsze Informacje