SZKOLA_1

Wielkimi krokami zbliża się koniec pierwszego semestru roku szkolnego 2020/21. Jest to kolejne półrocze prowadzone w trybie zdalnym. Forma ta jest szczególnie trudna dla najmłodszych dzieci. O to jak w praktyce wygląda takie nauczanie zapytaliśmy nauczycieli oraz rodziców.

HUSZLEW

Gmina Huszlew z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych otrzyma 5 mln złotych dotacji. Zostaną zmodernizowane dwa odcinki dróg powiatowych: Zienie - Bachorza i Huszlew – Makarówka o łącznej długości 6 km 600 metrów.

100 lat

7 grudnia Pani Maria Szkodkowska obchodziła swoje setne urodziny. Jubilatka pochodzi z Polskowoli. Obecnie przebywa u swojej córki Marii Konaszewskiej w Kąkolewnicy.

ORONNE

Na terenach rozegranej 10 października 1794 roku bitwy pod Maciejowicami trwają badania archeologiczne w poszukiwaniu pochówków żołnierzy Tadeusza Kościuszki. Do chwili obecnej nie odnaleziono żadnej mogiły mimo, że źródła historyczne podają o liczbie od 4 do 6 tys. poległych. W badania zaangażowani są archeologowie, geofizycy, strażacy, regionaliści i wolontariusze.

Marzena Swieczak

Prace nad ostatecznym kształtem budżetu miasta Garwolina na przyszły rok trwają. Dochody zaplanowano na poziomie ponad 98 mln zł, a wydatki w kwocie 100 439 000 zł. W planach inwestycyjnych znalazła się między innymi poprawa kilku traktów komunikacyjnych, budowa i modernizacja oświetlenia ulicznego, placu zabaw oraz być może budowa krytego lodowiska.

Gmina Maciejowice

Gmina Maciejowice realizuje projekt „Aktualizacja inwentaryzacji źródeł ciepła w Gminie Maciejowice” dofinansowany ze budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza MAZOWSZE 2020” w kwocie 28 200,00 zł. Zadanie jest w 100% finansowane z ww. środków.

Joanna Bala

Dyrektor mazowieckiego oddziału Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w rozmowie z Radiem Podlasie podziękowała za wsparcie w plebiscycie Wpływowa Kobieta Roku 2020 na Mazowszu i w Polsce.

Dariusz Stefaniuk

Poseł PiS Dariusz Stefaniuk w rozmowie z Radiem Podlasie odniósł się do zarzutów, jakie pod jego adresem pojawiły się w publikacji jednego z ogólnopolskich portali internetowych.

Boguslaw Broniewicz

Przewodniczący bialskiej Rady Miasta i lider stowarzyszenia Biała Samorządowa w audycji O Tym Się Mówi podkreślił znaczenie wsłuchiwania się w głos mieszkańców samorządu. Po raz kolejny wyraził również zdanie na temat istnienia, w jego opinii, nieformalnej koalicji KO – Zjednoczona Prawica w Radzie Miasta.