audycja rolnicza

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski powiedział, że Polacy mają za co dziękować polskiej wsi. Jak podkreślił podczas II Ogólnopolskiego Święta "Wdzięczni Polskiej Wsi" w Kolnie - wieś nie jest "obszarem problemów, zmartwień, troski i utrapienia". Minister rolnictwa zapewnił, że rolnicy, których dotknęły klęski żywiołowe, otrzymają pomoc.

BOZENA KWIATKOWSKA

Dzięki dobrej współpracy władz Parysowa z samorządem województwa i powiatu, realizowanych jest wiele inwestycji infrastrukturalnych, które powoli, ale systematycznie zmieniają oblicze najmniejszej gminy powiatu garwolińskiego. Płyta rynku, drogi, obiekty małej architektury, to aktualnie realizowane projekty.

Jerzy Rebek

Jeszcze w tym roku ma ruszyć remont kamienicy po byłym areszcie Gestapo i UB w Radzyniu Podlaskim. W obiekcie ma powstać muzeum ofiar dwóch totalitaryzmów. Na ten cel Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przekazało dotację w wysokości 105 tysięcy złotych. Z kolei 100 tysięcy złotych, przekaże Fundacja Kocham Podlasie. Do tej kwoty miasto ma dołożyć 45 tysięcy z własnej kieszeni.

Wieslaw Gaska

Od 1 lipca Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Borowiu przyjął drogą elektroniczną i papierową ponad pół tysiąca wniosków o przyznanie świadczeń wychowawczych tzw. 500plus, a na świadczenie dobry start, popularnie zwane 300plus wpłynęło prawie 400 wniosków. W sumie wypłacono już ponad milion złotych.

Albert Baran

Budowa zbiornika retencyjnego w Garwolinie budziła i budzi wiele emocji, ze względu na kilkunastomilionowy koszt inwestycji i różne problemy podczas kolejnych etapów realizacji zadania. Obecnie zbiornik oddany jest do użytkowania warunkowo, ponieważ do wykonania pozostały jeszcze roboty drogowe. Miesięczne utrzymanie akwenu jest w granicach kilku tysięcy złotych.

Iwona Kurowska

W niektórych placówkach wykonano większe zadania inwestycyjne, które poprawią bezpieczeństwo uczniów, a we wszystkich bieżące remonty. Rozpoczęte zostało też dostosowywanie obiektu i instytucji Pogotowia Opiekuńczego w Izdebnie do obowiązujących wymagań. Powiat zamierza też zainwestować spore pieniądze w infrastrukturę sportową.

dozynki

Gminne święto plonów odbyło się w niedzielę 25 sierpnia w Komarówce Podlaskiej.

Stanislaw Puch

Od kilku już lat w powiecie łukowskim systematycznie spada stopa bezrobocia. Według ostatnich informacji, na koniec lipca wynosiła ona zaledwie 3,7 procent. W Powiatowym Urzędzie Pracy zarejestrowanych było 1700 osób pozostających bez pracy. Mówi dyrektor Stanisław Puch

tradycje zielarskie

Wśród wielu ciekawych wystaw wartych odwiedzenia w Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu, dziś chcielibyśmy zwrócić państwa uwagę na pachnący ziołami Dział Tradycji Zielarskich. Kierownik działu Dorota Gnatowska podkreśla, że zebrane w muzealnym ogrodzie rośliny nie są przypadkową kolekcją, a żywą ilustracją do jednego z dzieł ks. Kluka „Zioła zdatne do zażycia lekarskiego”.