szafing

30 listopada w Pałacu Potockich w Międzyrzecu odbył się Szafing. Akcja, podczas której można było pozbyć się niepotrzebnych ubrań.

podwyzka smieci

Podczas piątkowej sesji, radni przyjęli nowy cennik. Mieszkańcy będą musieli oddawać segregowane śmieci, za które zapłacą 20 złotych od osoby miesięcznie. Niesegregujących czeka sporo wyższa kwota- 80 złotych od osoby miesięcznie od jednego mieszkańca.

wystawa

W międzyrzeckiej galerii ES została otwarta wystawa prac malarskich Międzyrzeckiego Klubu Miłośników Sztuki. Na wystawie znajdują się prace z IX Środowiskowego Pleneru Artystów, który odbył się w lipcu br. w podmiędzyrzeckich Krzymoszycach.

Krzysztof Osak

W Muzeum Regionalnym w Łukowie odbyło się otwarcie wystawy, na której zaprezentowano prace młodych adeptów sztuki rzeźbiarskiej. Przez cały mijający rok brali oni udział w zajęciach odbywających się pod hasłem „Przyroda Polski w sztuce ludowej”. Uczyli się pod kierunkiem znanego łukowskiego rzeźbiarza Krzysztofa Osaka.

SZKOLA

Publiczna Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Korytnicy w gminie Trojanów świętowała jubileusz ćwierćwiecza budynku szkoły, chociaż pierwsza placówka oświatowa powstała w tej miejscowości niemal sto pięćdziesiąt lat temu. Prezentem od władz gminy będzie budowa boiska wielofunkcyjnego.

droga

Dwa i pół kilometra drogi w ciągu dwóch miesięcy. Oddano do użytkowania odcinek drogi powiatowej w mieście Garwolin, którego przebudowa sfinansowana została z budżetu państwa i samorządów powiatowego oraz miasta. Oprócz poprawy stanu drogi i bezpieczeństwa podróżowania, inwestycja połączyła samorządy powiatowy i stolicy powiatu.

TRENER SMKK SIEDLCE

Kibice doczekali się zwycięstwa koszykarek SMKK Siedlce. Podopieczne duetu trenerskiego Arkadiusz Mazurkiewicz/ Michał Żmińczuk w sobotnie popołudnie pokonały Trójkę Żyrardów. Cierpliwość została nagrodzona. Kibice, którzy wiernie wspierają siedlecki zespół 23 listopada obejrzeli ciekawy mecz i co najważniejsze zwycięstwo swojej drużyny.

starosta Dariusz Szustek

W Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej dojdzie do zmiany na stanowisku dyrektora. Jak informuje nas starosta Dariusz Szustek, decyzją Zarządu Powiatu, ze stanowiska odejdzie z końcem roku Maciej Cybulski. Zastąpi go Beata Skwarek, pełniąca dziś funkcję zastępcy dyrektora. Zarząd Powiatu ma jej powierzyć pełnienie tej funkcji na okres 1 roku.

Waldemar Sabak

Do realizacji założonego na te rok planu inwestycyjnego, w gminie Górzno pozostały do zakończenia jeszcze dwa zadania, a mianowicie sfinalizowanie budowy ulicy Dworskiej i zakup średniego samochodu pożarniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Uninie. Są też wstępne plany inwestycyjne na przyszły rok.