Tomasz Kwiatkowski

Oprócz budowy oczyszczalni ścieków i sieci wodno- kanalizacyjnej, tegorocznym priorytetem władz samorządowych jest poprawa infrastruktury drogowej. Zadania te wykonywane są między innymi dzięki pozyskanym środkom z różnych źródeł finansowania. Więcej w rozmowie Waldemara Jaronia z wójtem gminy Tomaszem Kwiatkowskim

DRELOW

Gminne Centrum Kultury w Drelowie otrzymało z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ponad 21 tys. zł dotacji na wyposażenie sceny w nowy sprzęt. Wniosek o dofinansowanie dotyczył przede wszystkim zakupu oświetlenia scenicznego, którego w tej placówce kultury brakowało.

prognoza pogody

Z amatorskiej prognozy pogody opracowanej przez Waldemara Naumiuka z Łosic wynika, że w maju nie powinniśmy narzekać na brak słońca. Będzie umiarkowanie ciepło z niewielką ilością opadów. Będą się pojawiać lokalne burze z gradem i silnym wiatrem. Najcieplejsza czeka nas trzecia dekada miesiąca.

Albina Lubian

Uroczystą Mszą św. w intencji Ojczyzny uczczą mieszkańcy miasta i gminy Pilawa dwa doniosłe święta w dziejach Polski, Najświętszej Marii Panny Królowej Polski oraz 229. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.

Waldemar Sabak

Tegoroczne Dni Ochrony Przeciwpożarowej będą miały w powiecie garwolińskim inny niż dotychczas przebieg. Tradycyjnie, w pierwszą sobotę maja odprawiona zostanie w góreckim sanktuarium Msza św. w intencji strażaków, ale z udziałem jedynie delegacji i jednego sztandaru. Będzie transmitowana online od 20:00.

Albina Lubian

„Czarna Droga” była na czas budowy tam wiaduktu kolejowego zamknięta dla ruchu. Podczas realizacji inwestycji, a trwała ona prawie trzy lata, wykonawca robót wykorzystywał teren dla potrzeb budowy i po jej zakończeniu zobowiązał się przywrócić drogę co najmniej do stanu poprzedniego. 28 kwietnia na „Czarnej Drodze” położono dywanik asfaltowy, lecz niektóre fragmenty wykonanych robót mogą stanowić zagrożenie dla użytkowników drogi.

Piotr Pludowski

W Łukowie nieprzerwanie trwa rewitalizacja Zalewu Zimna Woda oraz prace drogowe. Jak mówi burmistrz Piotr Płudowski, stan epidemii „nie przeszkadza” w realizacji zaplanowanych na ten rok miejskich inwestycji.

Bozena Kwiatkowska

Gmina Parysów realizuje obecnie kilka inwestycji, które polepszą życie mieszkańców i wpłyną na rozwój gminy. Wykonywane są zadania w zakresie infrastruktury kanalizacyjnej i remontów strażnic, a rewitalizacja płyty rynku zbliża się do finiszu.

Mariusz Osiak

Wójt gminy Łuków Mariusz Osiak zdecydował o „odmrożeniu” Urzędu Gminy. Ponownie interesanci mogą wchodzić do budynku i załatwiać urzędowe sprawy. Muszą to oczywiście robić z zachowaniem obowiązujących w stanie epidemii zasad.