Drogi

W ciągu niespełna dwóch ostatnich lat, powiat i gminy powiatu garwolińskiego pozyskały ponad czterdzieści milionów złotych z Funduszu Dróg Samorządowych i tzw. funduszu klęskowego na budowę lub naprawę prawie czterdziestu kilometrów dróg.

Miroslaw Walicki

Środki na inwestycje popłynęły od rządu i samorządu Mazowsza. Wśród nich na dofinansowanie dokumentacji budowy mostu na rzece Wiśle, naprawę dróg w ramach FDS, powstanie Środowiskowego Domu Samopomocy, zadaszenia boiska o sztucznej nawierzchni, Funduszu Inwestycji Samorządowych oraz inne.

Piotr Pludowski

Zaczęły się wakacje i rozpoczął się sezon na letniej pływalni „Delfin” w Łukowie. W tym roku obowiązują tam nowe zasady wprowadzone ze względu na stan epidemii. Warto też pamiętać o tym, że pływalnia jest jedynym w tym roku miejscem w Łukowie, gdzie można zażywać kąpieli.

Mateusz Morawiecki

Do budżetu gminy Łuków ma trafić blisko 3 miliony 200 tysięcy złotych. Pieniądze będą pochodzić z Funduszu Inwestycji Samorządowych. Symboliczne czeki na przyszłą dotację władze gminy odebrały m.in. od premiera Mateusza Morawieckiego.

rodzice i burmistrz

Rodzice dzieci, które mają za sobą pierwszy rok nauki w Szkole Podstawowej nr 3 dowiedzieli się, że po wakacjach ich dzieci będą uczyły się w jednej, a nie jak dotychczas w dwóch oddzielnych klasach. I apelują do burmistrza Piotra Płudowskiego o zmianę decyzji.

Zbigniew Kot

Podczas wczorajszej (30 czerwca) sesji radni jednogłośnie udzielili burmistrzowi Międzyrzeca Podlaskiego absolutorium z wykonania budżetu za 2019 rok.

Ks. Krzysztof Pelka

Krzysztof Pełka w audycji "O tym się mówi" podsumował 13 lat pracy.

Ks. Krzysztof Pelka

Ks. Krzysztof Pełka, dotychczasowy kierownik portalu Podlasie24.pl oraz opiekun Koła Przyjaciół żegna się z portalem i Katolickim Radiem Podlasie. Decyzją biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy od środy, 1 lipca będzie pełnił obowiązki wikariusza w parafii Konstantynów.

Ks. Krzysztof Pelka

W 2019 r. po skierowaniu ks. Dariusza Densiuka do pracy w Diecezjalnym Biurze Pielgrzymkowym, ks. Krzysztof objął funkcję opiekuna Kół Przyjaciół KRP. O tym, jak układała się współpraca ze słuchaczami opowiedział we wtorkowej audycji dedykowanej Kołom Przyjaciół