droga

Przebudowana droga powiatowa z Żabiec do Halas o długości 3 km 277 metrów została oddana do użytku przebudowana Droga powiatowa łączy dwie drogi krajowe dwójkę z dziewiętnastką.

SMIECI

Śmieci drożeją i nie zapowiada się, by tendencja wzrostowa w najbliższym czasie została zatrzymana. Powodem tego jest między innymi duży wzrost ilości produkowanych śmieci, brak konkurencji na rynku, znaczne podwyższenie kosztów składowania odpadów, olbrzymia zwyżka opłat za odbiór śmieci w instalacjach komunalnych i tzw. opłaty marszałkowskiej. Kto na tym najwięcej zarabia? Czy będziemy wywozić śmieci do Niemiec?

ks. Tomasz Koprianiuk

„Wspaniały kapłan. Mój sąsiad, mieszkaliśmy obok siebie w Rossoszu”. Tak ks. Tomasz Koprianiuk. wspomina śp. ks. kan. Józefa Kuzawinskiego. Kapłan zmarł 2 lutego po długiej i ciężkiej chorobie.

jubileusz - 100 lat

Setne urodziny świętował mieszkaniec gminy Stara Kornica Antoni Kamiński. Jubileuszowe uroczystości odbyły się 3 lutego. Były życzenia 200 lat życia, kwiaty i upominki, symboliczna lampka szampana i tradycyjny tort urodzinowy. Jubilat z KRUS-u otrzymał dodatkowe gratyfikacje do emerytury.

Spotkanie

Cały dzień 3 lutego, starosta powiatu garwolińskiego spędził w magistracie, towarzysząc burmistrz miasta podczas wykonywania obowiązków służbowych. „Dzień ze starostą” wylicytowała podczas 28. finału WOŚP burmistrz Garwolina za... 320 zł.

mistrzostwa

Ponad 130 zawodników z Polski i kilku krajów europejskich m.in. z Ukrainy, Rosji, Białorusi i Irlandii Południowej wzięło udział w sportowym zimowym pływaniu i hartowaniu organizmu ARUA CUP.

Slawomir Smolak

Łukowskie Stowarzyszenie Rozwoju rozpoczęło badanie jakości powietrza w Łukowie. Dane publikowane są na fanpage’u Łukowski Alarm Smogowy. Wynika z nich, że niestety w Łukowie nie jest dobrze.

Zlote Gody

50 lat temu przyrzekali sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. 31 stycznia 14 par małżeńskich z gminy Stara Kornica obchodziło złote gody. Jubilaci otrzymali medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Medale wręczył Kazimierz Hawryluk Wójt Gminy Stara Kornica.

subwencja

W zdecydowanej większości gmin powiatu garwolińskiego tegoroczna subwencja oświatowa nie pokryje wydatków na wynagrodzenia nauczycieli, co może oznaczać problemy finansowe samorządów. Będą one zmuszone do rezygnacji z wielu prorozwojowych inwestycji.