mieszkaniec

Ulica o dodatkowym pasie, a nie bezpieczna ścieżka rowerowa – tak o będącej w przebudowie ulicy Niecieckiej mówią zaniepokojeni o swoje bezpieczeństwo mieszkańcy Sokołowa Podlaskiego. Inwestycję nazywają hybrydą, czymś co według nich nie powinno w ogóle powstać na zabudowanym terenie miasta. Ulica, o której mowa realizowana jest w ramach Regionalnych Inwestycji Terytorialnych, to wylotówka o natężonym ruchu w kierunku Jabłonny Lackiej.

Slawomir Skwarek

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Sławomir Skwarek w rozmowie z Radiem Podlasie komentował ostatnie dni kampanii wyborczej. Mówił też o powszechnej mobilizacji do udziału w głosowaniu – również mieszkańców mniejszych miejscowości.

Dofinansowanie

22 jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu garwolińskiego otrzymały z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie dofinansowanie do zakupu sprzętu i wyposażenia do prowadzenia akcji ratowniczych. OSP z Trojanowa otrzymała też od KRUS torbę R1 wyposażoną w zestaw ratowniczy do udzielania pomocy przedlekarskiej.

Jan Kanthak

Poseł Solidarnej Polski Jan Kanthak w rozmowie z Radiem Podlasie komentował ostatnie dni kampanii wyborczej. Skrytykował postawę mediów atakujących Prezydenta Andrzeja Dudę i wskazał na znaczenie tych wyborów.

Andrzej Duda

Prezydent RP Andrzej Duda gościł w Łukowie. Spotkał się z mieszkańcami w parku. Mówił o tym jak ważne są takie miasta jak Łuków i zachęcał do udziału w drugiej turze wyborów.

apel

Nad zalewem Zimna Woda w Łukowie trwają prace związane z rewitalizacją tego terenu. Powstają m.in. parkingi i plac zabaw, a wkrótce ma rozpocząć się budowa elektrycznego wyciągu nart wodnych. Teren zalewu to dziś teren budowy, na który wstęp jest zabroniony.

Bozena Kwiatkowska

Samorząd pozyskał z różnych źródeł zewnętrznych znaczne dofinansowanie do realizacji zaplanowanych na ten rok inwestycji i to nie tylko infrastrukturalnych. Na finiszu jest rewitalizacja płyty rynku, a niebawem rozpocznie się budowa sieci kanalizacyjnej w Parysowie.

Mariusz Osiak

Radni Rady Gminy Łuków zgodzili się na przekazanie Starostwu Powiatowemu finansowego wsparcia. Ma być to kwota 30 tys. zł z przeznaczeniem na projekt przebudowy skrzyżowania w Turzych Rogach.

wizyta

Koło Gospodyń Wiejskich w Starej Dąbi w gminie Ryki jest wielopokoleniowym kołem liczącym 51 członkiń. Powstało w 1920 roku i od tamtej pory zajmuje się promowaniem tradycji ludowej i działaniami prospołecznymi. 6 lipca zainaugurowano obchody jubileuszu powstania koła, a uroczystości zaszczyciła swoją obecnością Agata Kornhauser-Duda.