burmistrz Piotr Pludowski

Do Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie trafi dziś 20 lutego wniosek z Urzędu Miasta w Łukowie. Będzie dotyczył aplikowania do programu Razem Bezpieczniej, z którego samorząd będzie starał się pozyskać pieniądze na przebudowę przejścia dla pieszych, które znajduje się przed budynkiem urzędu.

Waldemar Sabak

Trwa rozbudowa sieci kanalizacyjnej w sołectwie Górzno- Kolonia, zaawansowane są też roboty przy budowie świetlicy wiejskiej w Łąkach. Przygotowywany jest i niebawem zostanie ogłoszony przetarg na modernizację dwóch dróg gminnych oraz realizowane są prace nad opracowaniem koncepcji budowy obiektów bibliotecznych wraz z muzeum gminnym.

Krzysztof Iwaniuk

Wójt gminy Terespol Krzysztof Iwaniuk został przedstawicielem władz lokalnych i regionalnych Europejskiego Komitetu Regionów.

dzien paczka

Już jutro tłusty czwartek. W Żabcach koło Międzyrzeca Podlaskiego odbędzie się Gminny Dzień Pączka połączony z karnawałową zabawą.

Romuald Murawski

Być może w przyszłym roku w Konstantynowie powstanie klub seniora dla 30 osób. Obecnie samorząd we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej przygotowuje w tej sprawie wniosek do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. Klub seniora według planów mógłby się mieścić w budynku dawnego przedszkola przy ul. Platera.

Dariusz Szustek

Burmistrz Płudowski mówi: „nikt z nami nie rozmawiał”. Starosta Dariusz Szustek: „upierali się przy swoim”. O co chodzi? O plany budowy kanalizacji sanitarnej wzdłuż drogi powiatowej do terenów gdzie budowane są właśnie bloki.

Zenon Stefanowski

Ochotnicza Straż Pożarna w Wylezinie otrzymała średni samochód pożarniczy. Zastąpi on Jelcza, który w ubiegłym roku uległ wypadkowi podczas powrotu z akcji ratowniczej i nie nadawał się do eksploatacji. To kolejny w ciągu ostatnich lat pojazd, który zasilił tabor strażacki w gminie Kłoczew.

Marta Serzysko

Jest to pierwsza taka operacja w powiecie garwolińskim. Trwają konsultacje społeczne z mieszkańcami, które dotyczą zmiany rodzaju pięciu miejscowości w gminie Borowie. Polegać to będzie na połączeniu miejscowości nie występujących w danych adresowych, czyli kolonii z już istniejącymi.

Szczepan Niebrzegowski

Trzy oferty wpłynęły w konkursie na dyrektora radzyńskiego szpitala. W poniedziałek, 17 lutego zakończył się nabór kandydatur. We wtorek, 18 lutego komisja konkursowa zbierze się, by ocenić podania pod kątem formalno- prawnym. Kandydaci, którzy przejdą weryfikację, zostaną zaproszeni na rozmowę w połowie przyszłego tygodnia. Samorząd chce wyłonić nowego dyrektora do końca miesiąca.