dofinansowanie

W powiecie garwolińskim funkcjonuje ponad 30 niepublicznych placówek oświatowych i wychowawczych, które prowadzą podmioty inne niż samorządy. Wszystkie te placówki są dotowane przez powiat lub gminy. Największą, bo prawie 4-milionową dotację otrzymuje Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy, a półtora miliona dostaje KLO. Do każdego dziecka w garwolińskim żłobku miasto dopłaca 400 zł/mies. Więcej w rozmowie Waldemara Jaronia z wicestarostą powiatu garwolińskiego Iwoną Kurowską i skarbnik miasta Garwolina Katarzyną Nozdryn- Płotnicką.

wystawa

W międzyrzeckiej galerii ES została otwarta wystawa prac malarskich rodowitych mieszkańców Międzyrzeca Podlaskiego Ewy Gaszewskiej i Jagody Patkowskiej.

Iwona Kurowska

1 marca obchodzony jest jako Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych- święto poświęcone żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, ustanowione na mocy ustawy z dnia 3 lutego 2011 roku. Na tę szczególną okoliczność Powiat Garwoliński przygotował specjalny kalendarz wydarzeń.

tradycje

Kończy się karnawał. Mieszkańcy gminy Międzyrzec Podlaski kultywują dawne tradycje. Już jutro w Koszelikach odbędzie się biesiada na ludowo z seniorami.

GOKiW

W Gminnym Ośrodku Kultury i Wypoczynku w Trzebieszowie nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora. Ewę Śledź zastąpił Bartłomiej Bryk.

Olimpiada

Gminna olimpiada wiedzy o gospodarstwie domowym i przedsiębiorczości odbyła się w Starych Szpakach. W olimpiadzie wzięły udział 54 panie z gminy Stara Kornica.

Mariusz Osiak

Władze gminy Łuków podjęły decyzję o budowie oczyszczalni ścieków w Gołaszynie. Kolejnym krokiem będzie budowa sieci kanalizacyjnej w sześciu miejscowościach, a docelowo w ośmiu.

Zenon Stefanowski

Rada Gminy Kłoczew podjęła uchwałę o zamiarze likwidacji szkoły podstawowej w Kawęczynie, przede wszystkim ze względu na zbyt wysokie koszty utrzymania. Związek Nauczycielstwa Polskiego nie zajął w tej sprawie konkretnego stanowiska, pozostawiając radnym wolną rękę. W planach jest też likwidacja małej szkoły w Starym Zadybiu.

konkurs kulinarny

W środę 19 lutego w Starych Szpakach odbył się gminny konkurs kulinarny na "Najlepszą potrawę z warzyw strączkowych" organizowany przez Urząd Gminy Stara Kornica we współpracy z Mazowieckim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego Oddział w Siedlcach.