senior plus

Seniorzy z Klubu „Senior+” z siedzibą w Czerwonce w lutym spotykali się we wtorki i czwartki w godz. 11.00 – 15.00. 27 lutego seniorki udzieliły wywiadu do Radia Podlasie, podczas którego mówiły o Klubie „Senior+”, o swoich oczekiwaniach, ale też i o tym, co robiły, co im się podobało, czego się nauczyły. Wywiad można było odsłuchać na antenie radia w dniu 28 lutego.

Turniej

Blisko 60 zawodników - uczniów ze szkół z gminy Olszanka uczestniczyło w XXIII Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy. Rozgrywki odbyły się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Olszance.

Mateusz Kraska

Mateusz Kraska, lekarz z przychodni Centrum Medyczno – Diagnostycznego w Siedlcach w rozmowie z Radiem Podlasie uspokajał zaniepokojonych potencjalną epidemią koronawirusa z Chin. Jak powiedział, odpowiednia profilaktyka i działania na szczeblu krajowym są wystarczającym remedium na chorobę.

warsztaty

Jubileusz dwudziestolecia świętują w tym roku uczestnicy i pracownicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Miętnem, najstarszej z dwóch tego typu placówek w powiecie garwolińskim. Historyczną datą jest 1 marca, ale jubileuszowa gala zorganizowana będzie 6 czerwca.

ks Slawomir Kapitan

4 marca w święto św. Kazimierza, diecezja siedlecka obchodziła dzień imienin Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy. Dostojny Solenizant przewodniczył w tym dniu Mszy św. w siedleckiej katedrze. Wraz z Księdzem Biskupem Mszę Św. koncelebrowało liczne grono kapłanów. Na zakończenie Eucharystii w imieniu prezbiterium Kościoła Siedleckiego życzenia imieninowe Księdzu Biskupowi złożył dziekan dekanatu łosickiego ks. kan. Sławomir Kapitan.

Milena Glowala

Od początku marca obowiązują w Garwolinie nowe, wyższe stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Prawdopodobnie od 1 kwietnia wejdą w życie zmienione stawki opłat za odpady dla prowadzących działalność w lokalach znajdujących się w budynkach wielorodzinnych. Stosowną uchwałę podjęli radni na posiedzeniu, które odbyło się 3 marca.

Górznianeczki

Koło Gospodyń Wiejskich „Górznianeczki” z Górzna skupia 33 kobiety. Panie są w różnym wieku, czynne zawodowo i emerytki. Wszystkie są młode duchem, aktywne i twórcze. Prowadzą imponującą działalność, przejawiającą się w różnych formach.Ostatnio zajęły pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie „Skarby w słoiku” za przygotowanie przetworów „Mięso – Smak Babuni”

Jerzy Jaron

Ponad osiemset siedemdziesiąt tysięcy złotych na realizację aż dziewięciu różnych przedsięwzięć pozyskała gmina Miastków Kościelny z projektu unijnego. Wyposażonych zostanie też siedem pracowni szkolnych za przeszło dwieście trzydzieści tysięcy złotych.O ciekawym unijnym projekcie Waldemar Jaroń rozmawia z wójtem Jerzym Jaroniem.

TEATR

Ich występy cieszą się ogromną popularnością w środowisku, a sala widowiskowa Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury pęka w przysłowiowych szwach. Amatorski teatr „Niby nic” działa w Żelechowie od czterech lat i wystawił trzy sztuki oraz kilka okolicznościowych programów artystycznych. W lutym żelechowscy aktorzy wystąpili w komedii „Poprawka, czyli jak się pozbyć narzeczonej”.