ZLOTE GODY

W 1969 roku 12 par małżeńskich z gminy Kąkolewnica zawarło sakramentalny związek małżeński. Z okazji jubileuszu 50-lecia Prezydent RP Andrzej Duda przyznał mieszkańcom gminy Kąkolewnica medale za „Długoletnie pożycie małżeńskie”.

Agnieszka Szaniawska

Blisko 170 fotografii ślubnych można oglądać na wystawie, którą przygotowały wspólnie łukowskie Muzeum Regionalne oraz Biblioteka Pedagogiczna. To zdjęcia z prywatnych zbiorów mieszkańców Łukowa i okolic. Najstarsze z nich pochodzi z 1898 roku.

KSIAZKA

Ewa Szymańska jak sama mówi o sobie, wprawdzie nie urodziła się w Łukowie, ale czuje się łukowianką. Bywa sentymentalna i przeszłość jest dla nie bardzo ważna. Wraca do niej w swojej pierwszej, debiutanckiej powieści, której pierwsza część ukazała się w sierpniu. Książka nosi tytuł „Bo trzeba żyć. Apolonia”.

JUBILEUSZ

Szkoła Podstawowa nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim ma 100 lat. Jest najstarszą szkołą podstawową w mieście. Pierwszym kierownikiem szkoły był Mieczysław Szurmiak.

Sebastian Kieliszek

Prawie dwa miliony złotych wydały w tym roku władze samorządowe gminy Maciejowice na poprawę infrastruktury drogowej. W kwocie tej jest ponad milion trzysta tysięcy złotych, które gmina otrzymała z budżetu państwa na przebudowę sześciu odcinków dróg. Komunikację w nadwiślańskiej gminie poprawi też dobiegająca końca modernizacja drogi wojewódzkiej.

ks Piotr Jarosiewicz

We wtorek, 29 października w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Siemiatyczach sprawowana będzie Msza Św. z modlitwą o uzdrowienie. Jak podkreśla ks. Piotr Jarosiewicz, wikariusz w parafii pw. Wniebowzięcia, każda Msza Święta uzdrawia.

Jerzy Jaron

Prawie pół tysiąca obiadów dziennie wydaje gminna stołówka w Miastkowie Kościelnym. Zakład budżetowy utworzony został na początku roku szkolnego i realizuje zadania związane z dożywianiem wszystkich chętnych dzieci z trzech placówek szkolnych oraz dwóch zakładów opiekuńczo- wychowawczych.

Paweł Wyrzykowski

Siedlecki działacz Konfederacji Paweł Wyrzykowski w rozmowie z Radiem Podlasie zachęcał między innymi do udziału w tegorocznym Marszu Niepodległości. Komentował kontrowersje związane z logo wydarzenia, a także mówił o szansach na koalicję swojego ugrupowania z Prawem i Sprawiedliwością oraz zadaniach zaplanowanych na tę kadencję.

Wieslaw Gaska

Gmina Borowie otrzymała dwa i pół miliona rządowej dotacji do budowy drogi przez miejscowość Dudka. Łączy ona drogę wojewódzką z powiatową i wpłynie na bezpieczeństwo jej użytkowników oraz zmieni oblicze szybko rozwijającej się wsi Dudka.