Mariusz Osiak

Gmina Łuków otrzymała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego na modernizację oświetlenia ulicznego. W budżecie gminy są już pieniądze na wymianę ponad 700 opraw oświetleniowych. Po podpisaniu stosownej umowy przyszedł czas na ogłoszenie przetargu na wybór firmy, która zajmie się realizacją tego zadania.

Bozena Kwiatkowska

Rewitalizacja zabytkowego rynku została oficjalnie zakończona, tym samym centrum miejscowości diametralnie zmieniło swoje oblicze i jest teraz miejscem spotkań i rekreacji. Drugą z inwestycji, która dobiegła końca, jest modernizacja strażnicy w Kozłowie. Gmina otrzymała też ponad sześćset tysięcy złotych w ramach rządowej tarczy samorządowej.

Tomasz Kwiatkowski

Ponad sześćset tysięcy złotych bezzwrotnej dotacji otrzymała gmina Maciejowice z rządowej tarczy inwestycyjnej. Środki te samorząd przeznaczy na przebudowę dwóch dróg gminnych, modernizację budynku świetlicy wiejskiej i dobudowę oświetlenia ulicznego w kilku sołectwach. To kolejne fundusze zewnętrzne, które zasilają budżet inwestycyjny nadwiślańskiej gminy.

Maria Koc

Senator Maria Koc w rozmowie z Radiem Podlasie powiedziała, że głosowanie nad zmianami Ustawy o Ochronie Zwierząt jedynie uwypukliło problemy, które od dłuższego czasu dręczyły obóz Zjednoczonej Prawicy. Wyraziła jednocześnie nadzieję, że rozmowy koalicyjne doprowadzą do szczęśliwego dla Polski zakończenia sporu.

Marzena Swieczak

Na terenie Garwolina trwa inwentaryzacja źródeł grzewczych. Dane te są niezbędne do wyeliminowania wszystkich starych kotłów a tym samym poprawy jakości powietrza w mieście. Przez kolejne trzy miesiące zostaną zebrane dane dotyczące sposobu ogrzewania dla każdego budynku w mieście, zarówno jednorodzinnego jak i wielorodzinnego.

Piotr Pludowski

Burmistrz Łukowa Piotr Płudowski i projektant Tomasz Soćko spotkali się dziś z mediami i przedstawili najważniejsze informacje dotyczące aktualizacji projektu przebudowy Placu Narutowicza. Jak mówi burmistrz ma być to reprezentacyjny punkt miasta. A projektant zapewnia, że dokumenty będą gotowe do końca roku.

wystawa

Po półrocznej przewie spowodowanej pandemią koronawirusa, międzyrzecka Galeria ES wznowiła swoją działalność. 19 września odbył się wernisaż prac malarskich Haliny Paproty i Beaty Plińskiej. Obie panie związane z Międzyrzecem należą do Międzyrzeckiego Klubu Miłośników Sztuki.

homilia

107 lat służy społeczności siedleckiej kościół katedralny, a 94 lata służy całej diecezji jako kościół katedralny, podkreślał 22 września w homilii w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, Biskup pomocniczy diecezji siedleckiej Grzegorz Suchodolski. Duszpasterz przewodniczył w południe uroczystościom rocznicowym poświęcenia kościoła katedralnego w Siedlcach.

protest

Mieszkańcy Garwolina i Woli Rębkowskiej złożyli w starostwie powiatowym protest przeciwko planowanej budowie zakładu przetwórstwa tworzyw sztucznych, który- według protestujacych- jest przedsięwzięciem o znacznym stopniu oddziaływania na środowisko. Władze powiatu uznają, że mieszkańcy mają prawo być zaniepokojeni. Kwestią natomiast jest to, że do starostwa inwestor złożył wniosek o pozwolenie na budowę innego zakładu niż jest procedowany w urzędzie miasta.