Agata Duda 1

Agata Kornhauser-Duda spotkała się z uczestnikami 2. Mazowieckiego Kongresu Kół Gospodyń Wiejskich. Wydarzenie odbyło się dzisiaj w Górznie k. Garwolina. Pierwsza Dama podzieliła się swoimi doświadczeniami ze spotkań z członkiniami KGW w Pałacu Prezydenckim i rożnych regionach kraju. Agata Kornhauser – Duda powiedziała, że Koła Gospodyń Wiejskich są najlepszą wizytówką Polski.

kgw Trojanow

W hali sportowej przy Zespole Szkół w Górznie k. Garwolina trwa II Mazowiecki Kongres Kół Gospodyń Wiejskich. Organizatorami wydarzenia są: Waldemar Sabak - Wójt Gminy Górzno, Katolickie Radio Podlasie, Fundacja Podlaskie Centrum Radiowe. Do udziału w kongresie zostali zaproszeni przedstawiciele KGW z Mazowsza.

KGW Trojanow

Wśród 22 Kół Gospodyń Wiejskich zaproszonych na II Mazowiecki Kongres Kół Gospodyń Wiejskich są Panie z Trojanowa. Rozmawiał z nimi nasz reporter Waldemar Jaroń.

Kwadrans o Wsi i Rolnictwie

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zorganizował wideokonferencję dotyczącą paszportyzacji polskiej żywności. Blisko stu pięćdziesięciu uczestników zastanawiało się nad tym, co zrobić, by konsument na całym świecie wybierał polskie produkty, świadomy ich pochodzenia. Mateusz Balcerowicz, dyrektor Departamentu Innowacji KOWR powiedział Radiu Podlasie, że chodzi o zagregowanie wszystkich informacji związanych z danym produktem żywnościowym.

ks Andrzej Sochal

Dyrektor Katolickiego Radia Podlasie, ks. kan. Andrzej Sochal w audycji O Tym Się Mówi wyraził zadowolenie z powodu organizacji drugiego Kongresu Kół Gospodyń Wiejskich. Podkreślił także znaczenie wspólnotowych działań zrzeszonych w Kołach osób.

Anna Grzegrzolka_Wozniak

Samorząd miasta i gminy otrzymał dofinansowanie na „opiekę wytchnieniową”. To pieniądze, które mają pomóc rodzicom i opiekunom osób niepełnosprawnych, odciążyć ich między innymi poprzez zapewnienie wsparcia lub zastępstwa w wykonywaniu dotychczasowych obowiązków. Dzięki temu zyskają czas dla siebie.

Kapliczka

Kapliczka św. Jana Nepomucena znajduje się na styku Krześlina i Kownacisk. Patronuje jej św. Jan Nepomucen. Zabytkowa kapliczka łącząca dwie miejscowości powstała w I poł. XIX w. W jej wnętrzu znajduje się licząca blisko 300 lat figura św. Jana.

Elzbieta Witek

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek spotkała się z mieszkańcami Łukowa i okolic. Jej wizyta była ściśle związana z trwającą właśnie kampanią wyborczą. Spotkanie odbyło się w środę 17 czerwca. Marszałek Witek zachęcała, aby prezydenta wybrać już w pierwszej turze.

Albina Lubian

Samorząd miasta i gminy realizuje wiele inwestycji, zarówno kubaturowych jak i liniowych. Aktualnie prowadzone są prace zmierzające do wykonania kanalizacji sanitarnej i wodociągowej na pilawskim osiedlu Wojska Polskiego i na jednej z ulic w Trąbkach. Wykonywane są też mniejsze zadania w innych miejscowościach.