Szpital

Pracujący na oddziale ginekologiczno-położniczym międzyrzeckiego szpitala doktor Andrzej Barszczewski na pół godziny wyjechał do domu, nie informując lekarza pełniącego dyżur na izbie przyjęć. W tym czasie na izbę przyjęć zgłosiła się młoda kobieta z bólem kręgosłupa ze skierowaniem do oddziału wewnętrznego. Okazało się, że była w ciąży i była potrzebna pomoc lekarza ginekologa. Kobieta została przewieziona do Szpitala Wojewódzkiego w Białej Podlaskiej.

Kreatywne Kobiety

Niedziela w Łukowie należała do kreatywnych pań. Tego dni odbyły się już po raz trzeci Targi Kreatywnych Kobiet. W hali przy Szkole Podstawowej nr 1 pojawiło się ponad 40 stoisk. Były ozdoby świąteczne, kosmetyki, pyszne jedzenie i wszystko to, co kobiety potrafią same zrobić.

Olimpiada

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żelechowie był organizatorem 41. Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej, która odbywała się w dniach 4-6 kwietnia. Brali w niej udział uczniowie z całego kraju, a jurorami byli pracownicy naukowi uczelni geodezyjnych i wybitni praktycy. Dziesięciu finalistów dostanie indeksy na wyższe uczelnie.

KOPYTOW

Do parafii p.w. Zmartwychwstania Pańskiego w Kopytowie w gminie Kodeń przybyły Święte Znaki Misyjne. Uroczystościom przewodniczył ks. bp Piotr Sawczuk.

FUNDUSZE

Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek chce sięgnąć po Fundusze Norweskie. Proponuje proekologiczny projekt wymiany pieców centralnego ogrzewania. Mieszkańcy miasta mogliby w jego ramach uzyskać duże dofinansowanie zakupu nowoczesnych pieców.

OLSZANKA

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci obchodzonego 2 kwietnia, Gmina Biblioteka Publiczna w Olszance zorganizowała głośne czytanie bajek dla dzieci. Bajki dla dzieci z zerówki czytał Grzegorz Pajnowski – Wójt Gminy Olszanka i Wojciech Wawryniuk dyrektor Szkoły Podstawowej w Olszance.

Marek Krol

Wszystko wskazuje na to, że w poniedziałek 8 kwietnia nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni z przedszkoli i szkół przystąpią do strajku. Takie informacje płyną po zakończeniu dzisiejszych rozmów pomiędzy rządem a związkowcami.

pozar

4 kwietnia po południu w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Rogoźnicy wybuchł pożar. Spaleniu uległa część dachu budynku o powierzchni około 100 metrów kwadratowych. Budynek miał być oddany do użytku 1 września bieżącego roku.

audycja rolnicza

Ponad miliard 860 milionów złotych wypłaciła w ciągu ostatnich 15 miesięcy Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Beneficjenci różnych programów pomocowych otrzymali ponad trzykrotnie wyższą pomoc, aniżeli na początku bieżącej kadencji. To przede wszystkim za sprawą rekordowej pomocy dla poszkodowanych przez suszę, gradobicia i przymrozki.