Jozef Obroslak

To była ostatnia batalia kampanii wrześniowej stoczona przez regularne oddziały Wojska Polskiego. 5 października upamiętniono 80. rocznicę bitwy pod Kockiem. W widowisku artystycznym przedstawiającym ostatnie chwile przed kapitulacją generała Kleeberga wystąpiło ponad 300 lokalnych artystów. Zwieńczeniem uroczystości było widowisko artystyczno - historyczne „Ostatni rozkaz”, które wyreżyserował Józef Obroślak - kocki artysta znany z monumentalnych przedsięwzięć angażujących duże grupy lokalnych wokalistów, muzyków i aktorów. W widowisku wzięło udział ponad 300 osób. „Ostatni rozkaz” mówi o rozterkach generała Kleeberga przed wydaniem rozkazu kapitulacji, ale też podróż przez dzieje Polski.

ROGOZNICA

Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Rogoźnicy koło Międzyrzeca Podlaskiego ma 100 lat i nowoczesną pełnowymiarową halę sportową. Symboliczne otwarcie hali sportowej odbyło się 4 października. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w kościele parafialnym w Maniach.

homilia

Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Rogoźnicy koło Międzyrzeca Podlaskiego ma 100 lat i nowoczesną pełnowymiarową halę sportową. Symboliczne otwarcie hali sportowej odbyło się 4 października. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w kościele parafialnym w Maniach. Eucharystii przewodniczył Biskup Siedlecki. - Sama wiedza do rozwoju człowieka nie wystarczy. Rozwój intelektualny powinien iść razem z rozwojem duchowym – mówił podczas homilii Biskup Kazimierz Gurda

zlote gody

50 lat temu przyrzekali sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. 3 października, 35 par małżeńskich z miasta i gminy Międzyrzec Podlaski obchodziło „Złote Gody”.

Szczepan Niebrzegowski

Zdaniem radnego rady powiatu radzyńskiego Jakuba Jakubowskiego uczniowie szkół ponadpodstawowych kończą lekcje zbyt późno. Podczas ostatniej sesji radny zgłaszał też, że rodzice skarżą się na zbyt częste zmiany planu. Te mają zachodzić praktycznie każdego dnia ze względu na „roszady kadrowe” w szkołach.

Jakub Jakubowski

Zdaniem radnego rady powiatu radzyńskiego Jakuba Jakubowskiego uczniowie szkół ponadpodstawowych kończą lekcje zbyt późno. Podczas ostatniej sesji radny zgłaszał też, że rodzice skarżą się na zbyt częste zmiany planu. Te mają zachodzić praktycznie każdego dnia ze względu na „roszady kadrowe” w szkołach.

Iwona Kurowska

Samorząd Województwa Mazowieckiego wspomoże finansowo budowę przeprawy mostowej na Wiśle łączącej powiaty garwoliński z kozienickim. Warunkiem jest dofinansowanie inwestycji przez rząd na poziomie 80 proc., wówczas województwo mazowieckie mogłoby pokryć znaczną część kosztów spoczywających na samorządach. Takie deklaracje zapadły podczas spotkania 2 października w Kozienicach. O szczegółach Waldemar Jaroń rozmawia z Iwoną Kurowską- wicestarostą powiatu garwolińskiego, który jest liderem przedsięwzięcia.

Kraska - Dabrowski

Wiecznie zalewana i nieprzejezdna droga w Łomnej została przebudowana i w tym tygodniu oddana do użytku mieszkańców. Ci jednak nie są zadowoleni z efektów prac i już dziś apelują o poprawki. Szczególnie jeśli chodzi o rów przy drodze. Na pierwszy rzut oka widać, że przy jego remoncie coś poszło nie tak...O poprawki przy przebudowie rowu i pobocza obiecują zadbać również parlamentarzyści – mieszkaniec gminy Kosów Lacki, wiceminister zdrowia Waldemar Kraska i wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski.

Jan Slomiak

Wiecznie zalewana i nieprzejezdna droga w Łomnej została przebudowana i w tym tygodniu oddana do użytku mieszkańców. Ci jednak nie są zadowoleni z efektów prac i już dziś apelują o poprawki. Szczególnie jeśli chodzi o rów przy drodze. Na pierwszy rzut oka widać, że przy jego remoncie coś poszło nie tak...Do przebudowy drogi dołożył zarówno powiat sokołowski jak i gmina Kosów Lacki, dlatego jak mówi burmistrz Jan Słomiak, inwestycja była kontrolowana na wielu etapach budowy. Wygląda jednak na to, że gdzieś popełniono błąd.