Promesy

Prawie osiemnaście milionów złotych z Funduszu Dróg Samorządowych otrzymało jedenaście gmin z powiatu garwolińskiego. Symboliczne czeki wręczył włodarzom wicewojewoda Sylwester Dąbrowski podczas spotkania, które odbyło się 24 września w Starostwie Powiatowym w Garwolinie. Relacja Waldemara Jaronia

straz

W 2016 roku Komenda Miejska PSP w Białej Podlaskiej złożyła wniosek o dofinansowanie projektu „Termomodernizacja obiektu Komendy Miejskiej straży pożarnej w Białej Podlaskiej – obiektu JRG w Międzyrzecu Podlaskim”.

zjazd

W miniony weekend, w Liceum Ogólnokształcącym w Komarówce Podl. odbył się zjazd absolwentów połączony z jubileuszem 75-lecia szkoły. LO w Komarówce Podlaskiej od kilkunastu lat jest szkołą samorządową, której organem prowadzącym jest gmina. Posłuchaj

Przeprawa

- Chcemy pokazać, że mosty łączą nie tylko dwa brzegi rzeki, ale również, że mosty łączą rząd i samorząd. To jest dla nas ważna chwila w miejscu, które za parę lat będzie zupełnie inaczej wyglądało - mówił minister finansów, inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński podczas briefingu prasowego w Antoniówce Świerżowskiej.

Jata Race IV

Blisko 300 osób dorosłych i 90 dzieci wzięło udział w czwartej edycji Jata Race. Bieg przełajowo – przeszkodowy odbył się w ostatnią niedzielę lata, 22 września, w Leśniczówce Róża. Dopisała pogoda i humory.

FESTIWAL

We Włodawie, przez cały weekend, trwał XX, jubileuszowy Festiwal Trzech Kultur.

silownia i plac

W Puznówce w gminie Pilawa oddano do użytkowania siłownię pod chmurką i plac zabaw dla dzieci. To kolejny obiekt małej architektury, który wybudowany został w ostatnim czasie w gminie Pilawa. Koszt inwestycji, przekroczył 350 tysięcy złotych, ale częściowo pozyskano dotację z budżetu województwa mazowieckiego.

Prof Jan Szymczyk

W parafii Miłosierdzia Bożego przy ulicy Ateńskiej w Warszawie odbyło się uroczyste wprowadzenie Relikwii Św. Charbela, pustelnika z Libanu. W uroczystości wziął udział ojciec maronita z klasztoru Św. Charbela w Libanie. W niedzielę, 22 września od godziny 8.30 program Katolickiego Radia Podlasie nadawany był z tej warszawskiej parafii. Prof. Jan Szymczyk - cudownie uzdrowiony przez wstawiennictwo św. Charbela.

ks Andrzej Dybek

W parafii Miłosierdzia Bożego przy ulicy Ateńskiej w Warszawie odbyło się uroczyste wprowadzenie Relikwii Św. Charbela, pustelnika z Libanu. W uroczystości wziął udział ojciec maronita z klasztoru Św. Charbela w Libanie. W niedzielę, 22 września od godziny 8.30 program Katolickiego Radia Podlasie nadawany był z tej warszawskiej parafii. Proboszcz parafii ks. Andrzej Dybek,