Agnieszka Szaniawska

Blisko 170 fotografii ślubnych można oglądać na wystawie, którą przygotowały wspólnie łukowskie Muzeum Regionalne oraz Biblioteka Pedagogiczna. To zdjęcia z prywatnych zbiorów mieszkańców Łukowa i okolic. Najstarsze z nich pochodzi z 1898 roku.

KSIAZKA

Ewa Szymańska jak sama mówi o sobie, wprawdzie nie urodziła się w Łukowie, ale czuje się łukowianką. Bywa sentymentalna i przeszłość jest dla nie bardzo ważna. Wraca do niej w swojej pierwszej, debiutanckiej powieści, której pierwsza część ukazała się w sierpniu. Książka nosi tytuł „Bo trzeba żyć. Apolonia”.

JUBILEUSZ

Szkoła Podstawowa nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim ma 100 lat. Jest najstarszą szkołą podstawową w mieście. Pierwszym kierownikiem szkoły był Mieczysław Szurmiak.

Sebastian Kieliszek

Prawie dwa miliony złotych wydały w tym roku władze samorządowe gminy Maciejowice na poprawę infrastruktury drogowej. W kwocie tej jest ponad milion trzysta tysięcy złotych, które gmina otrzymała z budżetu państwa na przebudowę sześciu odcinków dróg. Komunikację w nadwiślańskiej gminie poprawi też dobiegająca końca modernizacja drogi wojewódzkiej.

ks Piotr Jarosiewicz

We wtorek, 29 października w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Siemiatyczach sprawowana będzie Msza Św. z modlitwą o uzdrowienie. Jak podkreśla ks. Piotr Jarosiewicz, wikariusz w parafii pw. Wniebowzięcia, każda Msza Święta uzdrawia.

Jerzy Jaron

Prawie pół tysiąca obiadów dziennie wydaje gminna stołówka w Miastkowie Kościelnym. Zakład budżetowy utworzony został na początku roku szkolnego i realizuje zadania związane z dożywianiem wszystkich chętnych dzieci z trzech placówek szkolnych oraz dwóch zakładów opiekuńczo- wychowawczych.

Paweł Wyrzykowski

Siedlecki działacz Konfederacji Paweł Wyrzykowski w rozmowie z Radiem Podlasie zachęcał między innymi do udziału w tegorocznym Marszu Niepodległości. Komentował kontrowersje związane z logo wydarzenia, a także mówił o szansach na koalicję swojego ugrupowania z Prawem i Sprawiedliwością oraz zadaniach zaplanowanych na tę kadencję.

Wieslaw Gaska

Gmina Borowie otrzymała dwa i pół miliona rządowej dotacji do budowy drogi przez miejscowość Dudka. Łączy ona drogę wojewódzką z powiatową i wpłynie na bezpieczeństwo jej użytkowników oraz zmieni oblicze szybko rozwijającej się wsi Dudka.

goscie z Wloch

W uroczystości wspomnienia św. Rity w parafii Bożego Ciała w Siedlcach będzie uczestniczył dzisiaj 22 października biskup diecezji, na której terenie Święta się urodziła. Abp Renato Boccardo przyjechał do Siedlec na zaproszenie ks. prałata Stanisława Wojteczuka.