Siemiatycze

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podpisał dziś, 2 października w Siemiatyczach decyzję o przygotowaniu dokumentacji technicznej na budowę ścieżki rowerowej. Ścieżka rowerowa będzie łączyła Siemiatycze wzdłuż drogi krajowej nr 19 z drogą wojewódzką w kierunku Ciechanowca.

Jaroslaw Wygladala

Organizatorzy protestów przeciwko budowie na obrzeżach Garwolina zakładu regranulacji tworzyw sztucznych staną przed sądem. Za naruszenie dobrego imienia i renomy firmy, właściciel „Ekolidera” pozwał ich przed oblicze sądu, żądając przeprosin i wpłaty środków na cele charytatywne.

WSPOMNIENIE

W Solinkach, w gminie Konstantynów 27 września uczczono pamięć 30 mieszkańców miejscowości, którzy zostali schwytani i zamordowani przez hitlerowców w 1943 roku. Była to zemsta ze strony okupantów za zatrzymanie niemieckiego pociągu z amunicją. Całe zdarzenie przypomina pan Adam Celińsk, który miał zaledwie 16 lat gdy doszło do tej tragedii. Ze świadkiem tragicznych wydarzeń rozmawiał |Kamil Skorupski:

uroczystosc

W 80. rocznicę bitwy pod Jaźwinami w gminie Borowie, odbyły się uroczystości upamiętniające jeden z epizodów polskiego września 1939 roku. W nierównej walce z najeźdźcą poległo tam 24 żołnierzy wojska polskiego, o których lokalna społeczność i władze samorządowe każdego roku pamiętają. Tegoroczne obchody rocznicy bitwy miały wyjątkowy wymiar. Relacja Waldemara Jaronia:

Homilia Slawatycze

W dniach 22 – 29 września parafia Matki Bożej Różańcowej w Sławatyczach przeżywała Jubileuszowe Misje Ewangelizacyjne.

FESTIWAL TRZECH KULTUR

Proponujemy Państwu powrót na zeszłotygodniowy Festiwal Trzech Kultur, który odbył się we Włodawie. Grzegorz Aleksandrowicz mógł go obserwować i doświadczyć różnorodności, która od 20 lat buduje klimat tego wydarzenia.

Krzysztof Zochowski

Na oddziale dziecięcym garwolińskiego szpitala powiatowego jest przejściowy kryzys kadrowy, ale nie powinno to wpłynąć na właściwe funkcjonowanie oddziału. Trwa intensywne poszukiwanie osób, które chciałyby podjąć współpracę z placówką szpitalną. Dyrektor SP ZOZ zwrócił się nawet o pomoc do samorządowców.

ROCZNICA

29 sierpnia 1831 roku w bitwie pod Międzyrzecem i Rogoźnicą wojska polskie walczyły z wojskiem rosyjskim. 26 września odbyły się uroczystości upamiętniające 188 rocznicę tamtych wydarzeń.

Waldemar Sabak

Po raz ósmy, 6 października zorganizowane zostaną zawody sportowo- pożarnicze OSP powiatu garwolińskiego. Areną rozgrywek w ćwiczeniu bojowym i sztafecie będzie stadion miejski w Żelechowie, a do rywalizacji o miano najlepszej stanie prawie czterdzieści jednostek. Dlaczego tegoroczne zawody będą inne niż dotychczas, Waldemar Jaroń zapytał prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP w Garwolinie, Waldemara Sabaka.