KGW Klebow

Koło Gospodyń Wiejskich w Starym Kębłowie w gminie Żelechów jest jednym z aktywniejszych w powiecie garwolińskim i zapraszanym na spotkania organizowane przez najważniejsze osoby w kraju. Panie lubią działać, co owocuje wieloma sukcesami nie tylko na terenie gminy czy powiatu.

Piotr Pludowski

W tym roku największym placem budowy w Łukowie jest bez wątpienia teren zalewu Zimna Woda. Trwa tam inwestycja, na którą pozyskano 10 milionów złotych dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Jerzy Jaron

Dzięki finansowej pomocy samorządu województwa mazowieckiego, siedziba władz gminy zmienia swoje oblicze. Budynek poddany został gruntownej termomodernizacji, dobudowano portyk przy wejściu oraz zamontowano instalację fotowoltaiczną i zmodernizowana została kotłownia z wymianą pieca włącznie. Wcześniej podobne prace wykonane zostały w szkołach w Brzegach i Zgórzu.

Mirosław Walicki

Zarząd Powiatu Garwolińskiego sprzeciwia się zmianom w planie działania systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego dla Mazowsza, mającym polegać na likwidacji karetki i podstacji w Wildze, a w zamian za to utworzeniu podstacji w Borowiu. W tej sprawie zwróci się do wojewody mazowieckiego z protestem i negatywną opinią co do zaproponowanych zmian w systemie.

KONCERT

Koncert pieśni maryjnych zatytułowany Ave Maryja odbył się 13 września w Kąkolewnicy.

Miroslaw Walicki

Ponad 2 mln zł bezzwrotnej dotacji otrzymał powiat garwoliński z rządowej tarczy inwestycyjnej. Zarząd powiatu proponuje wydatkować je jako wkład własny do budowy zadaszenia boiska w Miętnem i przebudowę budynku Ośrodka Pomocy Dziecku „Zielone Izdebno”. Rozpoczął się też nabór wniosków do drugiego etapu dopłat z Funduszu Inwestycji Samorządowych, gdzie powiat zamierza starać się o środki na kolejne inwestycje.

turniej w Drelowie

Gminne Centrum Kultury w Drelowie organizuje turniej piłki siatkowej plażowej. Turniej odbędzie się w niedzielę 13 września na nowym boisku przy GCK w Drelowie. Rozpocznie się o godzinie 10.00.

koncert zespolu Wrzos

W niedzielę, 13 września w kościele parafialnym w Kąkolewnicy odbędzie się koncert pieśni maryjnych zatytułowany „Ave Maryja”. Wystąpi zespół Wrzos działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kąkolewnicy.

Marcin Kolodziejczyk

Ilość wygenerowanych przez mieszkańców odpadów jest dwukrotnie większa niż w analogicznym okresie roku ubiegłego, do tego w zdecydowanej większości nie są one segregowane, a wielu mieszkańców w deklaracjach podaje zaniżoną liczbę zameldowanych w gospodarstwach. W wielu przypadkach śmieci są też podrzucane przez osoby prowadzące działalność gospodarczą do odpadów domowych. W gminie może dojść do drastycznych podwyżek opłat za wywóz śmieci?