KONFERENCJA

Ponad 71 mln zł otrzymał powiat garwoliński w ramach tarczy finansowej. Z tej formy pomocy państwa skorzystało 538 firm zatrudniających przeszło 3,3 tys. pracowników. Z kolei w ramach tarczy antykryzysowej rozdysponowano 39 mln zł. Do końca roku w Miętnem powstanie Środowiskowy Dom Samopomocy, na co powiat dostał milion złotych.

Premier Morawiecki

Premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z Marcinem Jabłkowskim mówił o planach jakie dla naszego regionu ma polski Rząd. Komentował również trwającą kampanię wyborczą.

Jaroslaw Gowin w Kakolewnicy

W środę, 10 czerwca były Wicepremier Jarosław Gowin spotkał się z mieszkańcami Kąkolewnicy. Polityk uczcił pamięć żołnierzy podziemia niepodległościowego oraz ludzi uznanych przez nową władzę za wrogów komunistycznego systemu władzy.

Wieslaw Mazurek

Gmina Radzyń Podlaski finalizuje trwające inwestycje. Niebawem zakończą się prace nad budową szkoły w Branicy Radzyńskiej. Ostatnio wyłoniono firmy, które zajmą się wyposażeniem sali gimnastycznej i kuchni.

Szczepan Niebrzegowski

Powiat radzyński w tym roku remontuje ponad 45 kilometrów dróg. Urzędnicy przygotowują też projekty prac, które zgłoszą do Funduszu Dróg Samorządowych.

Mariusz Osiak

W Urzędzie Gminy Łuków rozstrzygnięto przetargi na wyłonienie wykonawców dwóch drogowych inwestycji, na które pozyskano dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Przebudowy dróg w Rolach oraz na odcinku Czerśl – Kolonia Ryżki podejmie się jedna firma.

MIEDZYRZEC

Dużym zainteresowaniem najmłodszych mieszkańców Międzyrzeca Podlaskiego cieszyło się mobilne miasteczko ruchu drogowego. Miasteczko powstało w minioną sobotę ( 6 czerwca) w Parku Potockich. Było nadzorowane przez policję.

Marcin Matenko

Marcin Mateńko, prezes Przedsiębiorstwa Usług i Inżynierii Komunalnej w Łukowie może rozpocząć rozmowy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Będą dotyczyć zmiany warunków umowy, na podstawie której miejska spółka ma otrzymać datację m.in. na modernizację oczyszczalni.

spotkanie w Lukowie

Ponownie ruszyła kampania wyborcza. Kandydaci na Prezydenta RP oficjalnie ruszyli w trasę po kraju. Do Łukowa przyjechał prezes PSL Władysław Kosiniak – Kamysz, kandydat Koalicji Polskiej.