Mariusz Osiak

Na froncie budynku świetlicy w Krynce w gminie Łuków pojawi się już wkrótce tablica poświęcona Dywizji Górskiej im. generała Andrzeja Galicy. To projekt realizowany przez gminę wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Kultury w Bielsku – Białej.

ks Ryszard Andruszczak

3 października odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat ksiądz prałat Julian Jóźwik- emerytowany proboszcz parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie, wspaniały kapłan, człowiek wielkiego serca i ogromnej życzliwości. zmarłego wspomina ks. Ryszard Andruszczak

ks Edmund Szarek

3 października odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat ksiądz prałat Julian Jóźwik- emerytowany proboszcz parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie, wspaniały kapłan, człowiek wielkiego serca i ogromnej życzliwości. Zmarłego wspomina ks. prałat Edmund Szarek.

KAZANIE

4 października w parafii Matki Bożej Różańcowej w Sławatyczach odbyły się uroczystości odpustowe ku czci patronki parafii. Sumie odpustowej przewodniczył o. Włodzimierz Jamrocha, OMI oblat z Kodnia. Podczas uroczystości poświęcono nowy witraż w kościele. Posłuchaj homilii:

JUBILEUSZ

Śp. ks. prałat Julian Jóźwik proboszczem garwolińskiej parafii Matki Boskiej Częstochowskiej był przez 9 lat, a przez 5 lat wicedziekanem dekanatu garwolińskiego. Sprawował też przez 9 lat funkcję kapelana policjantów. Dwa lata po odejściu na emeryturę obchodził złoty jubileusz święceń kapłańskich. Z tej okazji zorganizowano księdzu prałatowi przepiękny benefis... Tak relacjonował to wówczas Waldemar Jaroń

POGODA

Październik będzie umiarkowanie ciepły. W drugiej połowie miesiąca możliwy akcent zimowego chłodu. Tak wynika z amatorskiej prognozy pogody opracowanej na podstawie obserwacji zjawisk pogodowo - przyrodniczych przez Waldemara Naumiuka z Łosic.

SKARGI

Międzyrzeczanie skarżą się na hałas i pył z rampy i zakładu pracy przy ul. Adamki. Firma zajmuje się m.in. dystrybucją i obróbką węgla. Pył węglowy utrudnia życie mieszkańcom ul. Kusocińskiego. Dociera też do przedszkola i bloków na osiedlu Partyzantów.

MURAL

Na budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Międzyrzecu z siedzibą w Wysokim powstaje mural poświęcony świętemu Janowi Pawłowi II. Na ścianie o powierzchni ponad 20. metrów kwadratowych będzie mural przedstawiający papieża Polaka na tle gór. Mural maluje Swietłana Ulka. Największą przeszkodą jest pogoda. Mural będzie namalowany farbą silikonową elewacyjną odporną na warunki atmosferyczne.

konferencja

„Chcemy się skupić na tym, aby odbudować tych chłopców mentalnie. Żeby uwierzyli w swoje możliwości” – mówi Dariusz Solnica, nowy trener pierwszej drużyny łukowskich Orląt. Wspierać go w tym ma Maciej Syga.