Adam Bielan

Wicemarszałek Senatu RP Adam Bielan w rozmowie z Radiem Podlasie przekonywał, że w Sejmiku Województwa Mazowieckiego potrzebna jest zmiana władzy. Jak mówił, ostatnie kilka ostatnich kadencji wypaliło z pomysłów obecnych rządzących.

Liga przedmiotowa

Ponad 500 uczniów i prawie 200 nauczycieli brało udział w VII Powiatowej Lidze Przedmiotowej Szkół Ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat garwoliński, którą przeprowadzono w ubiegłym roku szkolnym. Naukowe zmagania w ramach tej rywalizacji cieszą się niegasnącym zainteresowaniem wśród uczniów i uznaniem w gronie nauczycielskim.

POGODA PAZDZIERNIK

Z najnowszej amatorskiej prognozy pogody opracowanej na podstawie obserwacji zjawisk pogodowo - przyrodniczych przez Waldemara Naumiuka z Łosic wynika, że październik będzie dżdżysty, wietrzny z akcentem jesienno-zimowego chłodu.

Karol Tchorzewski

Prezes siedleckiego Przedsiębiorstwa Energetycznego i kandydat Zjednoczonej Prawicy na Prezydenta Siedlec w rozmowie z Radiem Podlasie mówił o sytuacji na siedleckich ulicach i wydatkach, jakie może unieść lokalny budżet.

Jerzy Jaron

Po dwóch latach od złożenia wniosku do urzędu marszałkowskiego, gmina Miastków Kościelny otrzymała dofinansowanie do termomodernizacji trzech obiektów użyteczności publicznej, dwóch placówek oświatowych i budynku urzędu gminy.

POMNIK

Nazwiska 22 bohaterów znajdą się na granitowym pomniku, który jeszcze w tym roku stanie w miejscowości Ruchna, w gminie Liw. Dzieło sztuki, jak mówią o nim mieszkańcy, ma upamiętniać osoby związane z Ruchną, które walczyły zarówno w II wojnie światowej, jak i w innych bitwach o niepodległą Polskę.

Bernarda Machniak

Pielęgniarki i położne z łukowskiego szpitala otrzymają już w październiku wyższe wynagrodzenia. Ich pensja zasadnicza wzrasta o 1100 złotych brutto. To wynik porozumienia, jakie podpisały z dyrektorem szpitala przedstawicielki związków zawodowych pielęgniarek i położnych.

Marek Chcialowski

Po trudnych rozmowach, wykonawcy dwóch największych inwestycji komunikacyjnych realizowanych na terenie powiatu garwolińskiego, czyli S17 i linii kolejowej, zobowiązali się do położenia dywanika asfaltowego na ponad 4 km dróg powiatowych. Kwota, którą powiat garwoliński musiałby wydatkować na naprawę tych dróg, to ponad 2 mln zł.

prezes Janusz Koziol

Niedziela 30 września zapisze się w historii Ochotniczej Straży Pożarnej w Gręzówce, jako ważny dzień, w którym jednostka wzbogaciła się o nowy wóz bojowy. Nazwano go imieniem „Janusz”. Kosztował 800 tys. zł. Około 100 tysięcy na jego zakup zebrali wśród mieszkańców i sponsorów sami strażacy.